Quick Silver - hezčí, ale... - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

Quick Silver - hezčí, ale...

30. července 2001, 00.00 | Apple minulý týden představil nový design počítače Power Macintosh G4. Pokud jde o design, zaujaly hlavně dva prvky - reproduktor a CD-ROM. Dal Apple přednost designu před funkčností? Dotazy návštěvníků výstavy šly přímo k jádru věci.

Apple minulý týden představil nový design počítače Power Macintosh G4. Od předchozích modělů se však neliší příliš markantně, a tak si člověk velmi záhy po prvním pohledu začne všímat detailů. Jaké to byly detaily, kterých si návštěvníci Macworld Expa všímali? Jaké kladli zástupcům Apple Computer nejčastější dotazy?

Jistě zajímavý byl pohled dovnitř a zezadu. Na dva procesory G4 v jednom stroji čekalo hodně lidí hodně dlouho, grafická karta s výstupy pro dva monitory také není k zahození. Pokud však jde o design, zaujaly hlavně dva prvky, které jsou na první pohled viditelné zepředu.

Quick Silver - repro

Prvním z nich je reproduktor. Aby zajistili vyšší hlasitost a menší zkreslení zvuku, rozhodli se designéři tentokrát reproduktor nezakrývat ochrannou mřížkou. Pravda, na Harman Cardon je pěkný pohled - dokonce trochu připomíná ono slavné HALovo červené oko (jen není červený). Je však rozumné, aby byl reproduktor takto nechráněný? Co děti, nepoškodí ho? Jeden z prvních exemplářů prošel takovou zatěžkávací zkouškou v domácnosti jednoho z designérů a prý přežil bez úhony. Přesto však Apple doporučuje svým zákazníkům, aby důrazně své děti upozornili, že "na toto se nesahá".

Quick Silver CD-ROM

Ještě více všetečných dotazů vyvolala absence tlačítek pro vysunutí šuplíku CD-ROM. Jak se ta mechanika otevírá? Z klávesnice počítače. Co když mám klávesnici od třetího výrobce? V systému je možné nastavit, kterou klávesou se bude mechanika otevírat. Záludnější otázkou bylo, jak otevřít druhou mechaniku. Ne, že by odpověď nebyla promptní, ale moc mě neuspokojila - druhá pozice je prý určena pro ZipDrive, nikoli pro optickou mechaniku. Ani absence dírky pro nouzové vysunutí nezůstala bez komentáře. První odpověď byla, že tam stále je, ale když se ji nepodařilo zpřístupnit, tak přišla záchranná odpověď, že Mac OS X je tak stabilní systém, že by stejně neměla být zapotřebí.

Bylo evidentní, že design je pro Apple extrémně důležitý. Můžeme jen doufat, že funkčnost díky němu neklesne na žebříčku priorit příliš hluboko...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Design vs. funkcnost

Autor: Michal Muž

Založeno: 30.07.2001, 17:21
Odpovědí: 0

Nelze nez souhlasit s titulkem.

Odpovědět na příspěvek

Komik a jeho "different" svet

Autor: Garfield Muž

Založeno: 31.07.2001, 12:41
Odpovědí: 0

Odpoved, "...že Mac OS X je tak stabilní systém, že by stejně neměla být zapotřebí", je typickou ukázkou naprosté nepoučitelnosti sadařů.
První iMacy taky neměly restartovací tlačítko ( jen dobře ukrytý miniotvor), protože přece u tak dobrého počítače nebude nikdy potřeba. Ten stačí jednou zapnout a běží vám až do konce života :-))))).
Jak ukázala praxe, je všechno jinak...

Odpovědět na příspěvek

Skvely postreh! :o)))

Autor: Nonejm Muž

Založeno: 31.07.2001, 16:58

Nekdy opravdu kroutim hlavou... ale jinak je to fakt bzunda.

Odpovědět na příspěvek

RE: Komik a jeho

Autor: agent Muž

Založeno: 31.07.2001, 22:59

hah, a hlavne, ze windoze stroje musi mit tlacitko reset druhe nejvetsi na svem nadherne sedivem a nevkusnem case (pokud tedy vubec naky case zrovna maji -- zejmena v lete pry casto vari ;-))
jo, a to nejvetsi tlacitko je pochopitelne "Vypnout" ehm, nebo "Start" ????
ne, praxe opravdu ukazala vse jinak, jinak, nez si uzivatele PC umi vubec predstavit...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: