Potíže s novými 27“ iMacy - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

Potíže s novými 27“ iMacy

2. prosince 2009, 00.00 | Některé 27“ iMacy s procesory Core i5 a i7 dostali zákazníci nefunkční či s prasklou obrazovkou a potíže se objevují i se zobrazováním, zřejmě to však postihuje jen malou část dodaných strojů.

Novým širokoúhlým 21,5“ a 27“ iMacům se dostalo všeobecně příznivého přijetí, což zvlášť platí o nejvýkonnějších 27“ modelech se čtyřjádrovými procesory Core i5 a Core i7 (ty ovšem přišly na trh teprve nedávno), protože jejich benchmarkové testy potvrdily, že podávají výkony srovnatelné s Macy Pro (a někdy je i předčí).

Prasklé obrazovky 27“ iMaců

Avšak zejména s 27“ modely vybavenými procesory Core i7 se objevily též některé problémy, což připomněli i naši čtenáři v diskusích. Před týdnem si postěžoval Engadget, že stroj, který dostali, se vůbec nespustil, ale ještě častěji se počaly objevovat stížnosti na to, že tyto iMacy dorazily s prasklou obrazovkou.

A podobných hlášení začalo přibývat jak v podpůrných forech Applu, tak v diskusích jiných macovských serverů, což zaznamenal například MacRumors. Podotýká, že neví, jak velký je podíl takto poškozených strojů, avšak počet příspěvků v diskusích naznačuje, že nejde o zcela ojedinělé případy.

Podobné informace začal dostávat také Macworld a ten nyní potvrdil, že se sám s tímto problémem setkal. Šlo o 27“ iMac s Core i7, který použili pro výše zmíněné benchmarkové testy, první kus, co obdrželi na zápůjčku od Applu, dorazil s prasklým monitorem. Apple ho ovšem bez řečí nahradil a druhý kus již dopravil kurýr nepoškozený. Macworld tomu nepřikládal velkou váhu, avšak rozsah téhle diskuse u Applu naznačuje, že takto postižených je skutečně více.

Někteří hlásí též potíže se zobrazováním

A mimo to někteří uživatelé (opět především 27“ iMaců s procesory Core i5 a i7) začali hlásit i jiné potíže, tentokrát s kvalitou zobrazení, některým obraz na monitoru nepříjemně bliká či se dokonce trhá, na podpůrném webu Applu se k tomu opět objevila rozsáhlá diskuse. Macworld tyhle potíže u testovaných strojů nezaznamenal, ale zjevně opravdu existují. (Na YouTube najdete řadu ukázek.)

Samozřejmě se ale nejspíš projevil výběrový efekt, kdy jsou nejvíce slyšet stížnosti uživatelů s potížemi, ti, jimž jejich iMacy hladce fungují, většinou nikam nepřispívají.

A protože je o nové iMacy značný zájem, potom i malé procento vadných kusů znamená nezanedbatelný počet případů, Apple však podle všeho takové stroje bez potíží vyměňuje (přinejmenším v USA).

Navíc je pravděpodobné, že tyto problémy již budou brzy vyřešeny, podle náznaků v diskusích praskání obrazovky způsobovala chybná instalace krycího skla u prvních dávek, což již bylo napraveno.

Co se týče potíží s blikáním a deformacemi zobrazení, nejspíš je působí vadná grafická karta (v případě iMaců s procesory Core i5 a i7 se jedná o kartu Radeon HD 4850), to by měla vyřešit její výměna (jak ukázala reportáž z rozebrání 27” iMacu, grafický procesor se nachází na samostatné kartě, takže jeho výměna by neměla být nijak složitá).

Zřejmě tedy jde o obvyklé dětské nemoci nových modelů, v případě 27” iMaců došlo k opravdu rozsáhlým změnám, takže se daly předpokládat větší potíže, ale vadných kusů by mělo postupně ubývat.

V případě nových iMaců s procesory Core 2 Duo se také objevila hlášení o potížích s výkonem, to však šlo o softwarový problém, tyto stroje měly značné problémy s přehráváním Flash videa, ale to již vyřešil Mac OS X 10.6.2.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: