Nové náznaky možného příchodu hardwarových novinek Applu v březnu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPočítače

Nové náznaky možného příchodu hardwarových novinek Applu v březnu

19. února 2010, 00.00 | Aktualizované údaje v inventárním systému řetězce Best Buy naznačují, že tento prodejce elektroniky očekává příchod nového hardwaru Applu 14. března.

Protože Apple uvedení tají do poslední chvíle, musí média spoléhat na různé nepřímé náznaky a zákulisní pověsti, poměrně často jako signál blížícího se uvedení zejména nového hardwaru slouží uniklé informace z inventárního systému řetězce prodejen spotřební elektroniky Best Buy, kde se často objevují položky nasvědčující uvedení novinek Applu.

Ne vždy to ovšem vyjde, například minulý týden ze systému Best Buy zmizely položky stávajících MacBooků Pro, což se považovalo za jasný signál brzkého příchodu nových modelů, jenže nakonec minulé úterý Apple vydal jen program Aperture 3, zatímco hardware neuvedl žádný.

Představuje nová skladová položka iPad nebo nový MacBook Pro?

Tentokrát to však vypadá o něco nadějněji, AppleInsider totiž dostal snímek obrazovky inventárního systému Best Buy ukazující novou, dosud nepojmenovanou hardwarovou položku od Applu, jež má být na skladu od 14. března.

Samozřejmě vyvstává otázka, co by to mohlo být, možnosti jsou v zásadě dvě, může se jednat o modernizovaný MacBook Pro, nebo také o model iPadu s WiFi připojením. Při představení iPadu koncem ledna Steve Jobs uvedl, že WiFi modely iPadu přijdou na trh koncem března (modely s 3G modemem dorazí až o měsíc později), zmíněné datum je sice trochu časnější, ale úplně vyloučit se iPad nedá.

Druhou možnost tvoří nový model MacBooku Pro, nejspíš již osazený 32nm procesorem užívajícím architekturu Nehalem (pravděpodobně půjde o mobilní procesory Core i7 nebo i5). Inventární systém Best Buy onu položku primárně zařazuje mezi počítače a druhotně mezi mobilní zařízení, což se ovšem dá vztáhnout na obě uvedené alternativy.

Nové skladové položky kanadské pobočky svědčí spíše pro rozsáhlou modernizaci Maců

Avšak také Gizmodo obdrželo podobný snímek inventárního systému Best Buy, tentokrát z kanadské pobočky, který vypisuje dlouhou řadu nových zástupných skladových položek od Applu pro jeho budoucí produkty (položka ze snímku AppleInsideru mezi nimi není), seznam položek je tak dlouhý, že spíše odpovídá rozsáhlé modernizaci Maců (a protože jde o Kanadu, některé položky se nabízejí v anglické a ve francouzské variantě).

Samozřejmě, nemusí to znamenat vůbec nic, na druhou stranu v posledních letech má Apple ve zvyku uvádět novinky zhruba ve stejnou dobu, loni v březnu se takto objevily modernizované iMacy a Macy mini a též nové Macy Pro.

iMacy a Macy mini byly naposledy modernizovány loni v říjnu, takže nyní je jejich větší změna nepravděpodobná, hlavními kandidáty modernizace jsou teď MacBooky Pro, u nichž se, jak jsme již zmínili výše, očekává nasazení nových 32nm procesorů zvyšujících výkon a snižujících spotřebu energie proti současným procesorům Core 2 Duo, také by mohly použít výkonnější grafické karty. (Konkurenční výrobci už začínají nové mobilní procesory Core i5 a i7 do svých notebooků nasazovat, což způsobuje, že stávající MacBooky Pro počínají vypadat poněkud zaostale.)

A dále lze předpokládat brzkou modernizaci Maců Pro, u nichž se očekává nasazení šestijádrových procesorů Xeon „Gulftown“, které by se měly objevit právě někdy v březnu.

Je však třeba připomenout, že se stále jedná o pouhé spekulace, dohady a nepřímé náznaky, žádné z uvedených očekávání se nemusí naplnit, teprve za měsíc uvidíme, zda Apple opravdu přijde s něčím novým.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Počítače  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: