Připojení přes mobilní telefon pomocí Bluetooth - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůPeriferie

Připojení přes mobilní telefon pomocí Bluetooth

20. srpna 2002, 00.00 | Dnes vám přinášíme podrobný návod, jak se pomocí mobilního telefonu, vybaveného bezdrátovou technologií Bluetooth připojit z Maca k internetu. Díky podrobnému popisu zvládne zprovoznění spojení i naprostý laik.

Připojení k internetu pomocí Bluetooh

Dneska se podrobně, doslova krok za krokem, podíváme na to, jak nastavit připojení k internetu pomocí mobilního telefonu a bezdrátové technologie Bluetooth. Bližší informace o této technologii najdete v jednom z našich starší článků o Bluetooth, který také popisuje propojení - dnes se však budeme věnovat všem nutným krokům tak, aby připojení k internetu zvládl i naprostý laik. Bluetooth propojení s mobilním telefonem lze použít i pro další účely, napříkad odesílání SMS či log nebo editování telefonních seznamů. Kromě toho nový systém Jaguar podporu pro komunikaci s mobilními telefony významně rozšiřuje.

1) Co potřebujeme

 • počítač, vybavený USB slotem (obvykle přenosný, může být pochopitelně i stolní)
 • operační systém Mac OS X 10.1.4 a nebo novější. V případě systému Mac OS X 10.1 je potřeba na webu Apple nahrát potřebné ovladače pro Bluetooth, v Mac OS X 10.2 "Jaguar" jsou již přímo v systému. Verze pro Mac OS X 10.1 je zatím pouze betaverze, která se od ovladačů v Mac OS X 10.2 mírně liší.
 • mobilní telefon podporující technologii Bluetooth s aktivními datovými hovory či GPRS. V praxi jsme testovali především na Nokii 6310, mobily jiných výrobců, vybavené touto technologií by měly jít pochopitelně také použít (např. Ericsson T39 bez problémů).


  USB-Bluetooth adaptéry MSI, D-Link a Mitsumi

 • modemové scripty pro daný mobilní telefon. Doporučujeme stránky http://www.taniwha.org.uk/, kde najdete skripty pro nejpoužívanější mobilní telefony. Instalují se do složky /Library/Modem Scripts
 • USB-Bluetooth adaptér, v praxi máme zkušenosti v výrobky Mitsumi a MSI PC2PC Transceiving key, Apple ve světě nabízí výrobek společnosti D-Link, k nám zatím podle všeho nedorazil.

  2) Instalace

 • v případě Mac OS X 10.1.x nainstalujeme ovladače, na Mac OS X 10.2 již NIC neinstalujeme. U Mac OS X 10.2 se panel "Bluetooth" objeví v "System preferences" automaticky po připojení Bluetooth adaptéru
 • zasuneme adaptér do přímo napájeného USB portu - tedy do portu na počítači, na Apple LCD monitoru či jiném USB rozbočovači s napájením. Adaptéry mají příliš vysoký odběr a v portu na klávesnici či jiném nenapájeném rozbočovači nebudou fungovat, případně mohou fungovat problematicky.

  3) Nastavení Bluetooth

  Pro komunikaci mezi jednotlivými zařízeními je nutné je nejdříve "seznámit", spárovat. Díky párování je také chráněný přístup k danému zařízení, aby například nemohl kdokoliv využívat služby, které vaše Bluetooth zařízení nabízí - tedy aby například nebylo možné bez vašeho vědomí volat z vašeho telefonu a podobně. Párování se v našem případě týká zařízení, která budou komunikovat přímo s počítačem, zařízení, která se naopak připojují k mobilními telefonu, například bezdrátové sluchátko, mají vlastní postup, popsaný obvykle v manuálu.

 • v aplikaci "System preferences" na panelu Bluetooth zvolte položku "Show Bluetooth in the menu bar", díky tomu bude snadný přístup k možnostem Bluetooth přímo z menu.
 • v případě, že selžou pokusy o spárování počítače a mobilního telefonu, zvolte na této záložce volbu "Support for non-conforming phones", což by mělo zajistit kompatibilitu s více modely telefonů.
 • volba "Discoverable" může zůstat zapnutá, pokud chcete provést párování z mobilního zařízení (například z Palmu případně z mobilních telefonů Ericsson, které toto podporují), jinak může být vypnutá.

  Na záložce "Paired Devices" je potřeba zvolit "New", tímto budou vyhledány všechny Bluetooth zařízení, zapnutá ve vyhledávatelném stavu. Proto je před tím na mobilním telefonu zvolit uvedení do vyhledávatelného stavu, resp. Bluetooth zapnout. Obecně platí, že při navazování komunikace musí být Bluetooth zařízení, se kterým se komunikace navazuje, ve vyhledávatelném stavu, zatímco zařízení, které komunikaci navazuje, nemusí.

  Po zvolení příslušného zařízení ze seznamu je potřeba zadat libovolný číselný kód a vzápětí ho zadat i na mobilním telefonu. Tento kód není nutné si pamatovat, pouze posloužil jako ověření při párování. Díky tomu nelze spárovat (a využívat) zařízení, bez vědomí jejích držitele.

  V případě mobilních telefonů Nokia 6310(i) se telefon při zahájení každé komunikace dotazuje na povolení této komunikace. Tento dotaz lze u konkrétního spárovaného zařízení vypnout v menu telefonu, při častějším používání je značně obtěžující.

  Po spárování mobilu s počítačem v Bluetooth menu vybereme příslušný telefon v položce Bluetooth-modem. Software automaticky vytvořil (mimo jiné) rozhraní, nazvané "bluetooth-modem", které je dostupné v komunikačních aplikacích, tímto jsme k tomuto rozhraní přiřadili konkrétní přístroj.

  4) Nastavení připojení k internetu

  Pro používání připojení k internetu přes mobilní telefon je potřeba mít aktivované služby datových přenosů (CSD) či služby GPRS. Zásadní rozdíl mezi oběma způsoby je v technologii (což uživatele nezajímá) a v způsobu účtování. Zatímco u klasických datových přenosů se platí za čas připojení, u GPRS za přenesená data. Pozor, v případě, že chcete více využívat GPRS, aktivujte si také zvláštní "GPRS Pro tarif" (každý operátor ho nazývá jinak), který vám za příplatek zajistí řádově nižší ceny připojení - v opačném případě můžete za přenesení 1 MB dat zaplatit (u T-Mobile) 500 Kč, s "GPRS Pro tarifem" to je pouze 30 Kč. Věnujeme se především technologii GPRS, neboť je u nových mobilních telefonů již samozřejmostí a její používání je obvykle efektivnější než použití klasických datových přenosů - pouze rychlé datové přenosy HSCSD u Eurotelu mohou cenové konkurovat v případě, že je potřeba přenést najednou velký objem dat (download souboru, pošty), ve většině ostatních případů je výrazně výhodnější právě GPRS.

 • v panelu Network si vytvořte novou "lokaci" - v menu Location zvolte New a zadejte například GPRS. Díky tomu budete moct snadno přepínat mezi jednotlivými nastaveními sítě, například pro Ethernet v práci, zabudovaný modem doma a GPRS na cestách.
 • vypněte všechna síťová rozhraní, která v daném nastavení nebudete potřebovat, prostřednictvím menu "Show", položky "Active network ports". V tomto nastavení můžete ponechat zapnuté pouze Bluetooth-modem.
 • na záložce TCP/IP zvolte "Usign PPP" a případně vyplňte adresy DNS serverů, které vám sdělí operátor.

 • v záložce PPP můžete zadat název tohoto připojení a informace o přístupovém bodu a uživateli. V případě použití klasických datových přenosů (případně HSCSD u Eurotelu) se zde nastaví telefonní číslo, uživatelské jméno a heslo. Při použití GPRS se pouze do pole pro telefonní číslo zadá název tzv. APN, bodu, přes který se přistupuje do zbytku sítě. Pro Eurotel a Oskar to je "internet", pro T-Mobile "internet.t-mobile.cz". T-Mobile navíc nabízí možnost připojení přes GPRS zcela zdarma, na APN "profil.t-mobile.cz", kdy je nutné nastavit ještě proxy (viz dále) a přístup je omezen na firemní stránky T-Mobile - je to však ideální pro testování připojení.
 • v záložce PPP, pod volbou " PPP Options" je u mobilních telefonů Nokia nutné vypnout volbu "Send PPP echo packets". Pokud zůstane volba zapnutá, dojde po 30 vteřinách k ukončení spojení!
 • na další záložce proxies nemusíte nic nastavovat, pokud nechcete použít připojení T-Mobile k APN profil.t-zones-cz - v tom případě zadejte do položky "web proxy" proxy.t-mobile.cz a číslo portu 3128. Pozor, aby se změna nastavení proxy projevila, je obvykle nutné ukončit a znovu pustit Internet Explorer.

 • na poslední záložce Modem je nutné vybrat příslušný modemový skript (podle typu připojení, obvykle nejzákladnější) a zvolit položku "Tone" a vypnout "Wait for dial tone before dialing". Také si zde zvolte "Show modem status in menu bar".

  5) Připojení

  Z menu modemu, které se objevilo v pravo u ostatních nabídek si vyberte "Connect", případně spusťte aplikaci "Internet Connect" a připojte se přímo z ní - pro lepší kontrolu nad stavem připojování. Jestliže jste vše nastavili správně, mělo by za chvíli dojít k připojení a panel programu by měl vypadat zhruba takto.

  Faktická rychlost připojení závisí na použitém mobilním telefonu, čase a místě, v praxi je připojení přes mobil relativně pomalé, rychlost se však vyhoupne na cca 2,6 kb/s (v případě Nokie 6310) při přenosu souvislých souborů - webové stránky, skládající se z malých souborů, se načítají pomaleji, než stejný objem dat v jednom celku. Proto je efektivnější vypnout zobrazování obrázků, kromě toho výrazně ušetříte.

  V případě, že máte problémy s připojením, napiště do diskuse maximum možných informací - problémy se "na dálku" poměrně špatně zjišťují.

 • Obsah seriálu (více o seriálu):

  Tématické zařazení:

   » Rubriky  » Informace  

   » Rubriky  » Agregator  

   » Rubriky  » Periferie  

  Diskuse k článku

   

  Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

   

  Nastaveni...

  Autor: VTi Muž

  Založeno: 20.08.2002, 15:00
  Odpovědí: 0

  Skoda, ze tenhle clanek vysel az dneska. Presne to same jsem nastavoval vcera... :-) Ale zvladnul jsem to v pohode, jak jinak pod Mac OS X. Jo a adapter mi v pohode funguje z klavesnice. Zkouseno i na "dalku", kdy telefon byl za zdi ve druhem pokoji... :-))))

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Nastaveni...

  Autor: Martin Ler Muž

  Založeno: 20.08.2002, 15:12

  Aha, tak v klavesnicovem portu nefunguje jenom Mitsumi asi.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Nastaveni...

  Autor: vic Muž

  Založeno: 22.08.2002, 00:28

  co je to za adapter ?

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Nastaveni...

  Autor: VTi Muž

  Založeno: 23.08.2002, 23:09

  MSI, resp. Microstar...

  Odpovědět na příspěvek

  Mitsumi + T39 + Oskar

  Autor: Martin Chovan Muž

  Založeno: 20.08.2002, 18:29
  Odpovědí: 0

  mam tuhle kombinaci a fuungluje to dobre. Mitsumi se musi strkat do pocitace, jinak to hlasi nejakou hlasku (jako ze napajeni...)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Mitsumi + T39 + Oskar

  Autor: Martin Muž

  Založeno: 22.08.2002, 20:07

  A od vcera jeste plu Jaguar. Fungluje to stejne - skvele!!

  Odpovědět na příspěvek

  Chyby v článku ( nastavení APN GPRS pro T-Mobile )

  Autor: Jan Beitl Muž

  Založeno: 23.08.2002, 09:39
  Odpovědí: 0

  Chci všechny upozornit na "drobné" chyby v zádáních APN pro T-Mobile.
  Jak uvádí autor článku v textu, APN internet.t-zones.cz, vůbec neexistuje !
  T-Mobile má tyto APN :
  internet.t-mobile.cz - plný přístup
  profil.t-mobil
  e.cz - omezený, jen stránky T-Mobile
  Chci také upozornit, že ještě v současné době poběží souměrně staré APN ( internet.click.cz, profil.click.cz ), ale ty budou v dohledné době zrušené.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Chyby v článku ( nastavení APN GPRS pro T-Mobile )

  Autor: Martin Ler Muž

  Založeno: 23.08.2002, 12:56

  Samozrejme, uz sem to opravil. Jak vidite, na screenshotech to je dobre, pouze sem uz byl nejak zmateny ze zmen... Diky za pripominku

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: Chyby v článku ( nastavení APN GPRS pro T-Mobile )

  Autor: Jan Beitl Muž

  Založeno: 26.08.2002, 18:30

  Ano, toho jsem si všiml, že ve screenshotech je vše vpoho.:-) Jo, jo tech zmen jsme našim zákazníkům připravili více.:o))

  Odpovědět na příspěvek

  Hura

  Autor: Kristian Muž

  Založeno: 29.08.2002, 15:49
  Odpovědí: 0

  Slava, prave som uskutocnil software update cez Bluetooth USB adapter od 3COM, Nokiu 6310, iBook s 10.1.5 a GPRS. Fungovalo to skvelo. Dakujem za clanok.

  Odpovědět na příspěvek

  mitsumi

  Autor: standa choutka Muž

  Založeno: 03.09.2002, 14:32
  Odpovědí: 0

  Po skoro ročnim bezesnym trapeni se seriovými i usb kabely se mi podarilo rozchodit R520m a mitsumi s iBookem 300Mhz a 10.1.5.GPRS pro eurotel i paegas jsou v pohode jen HSCSD jdou jen s modemovym skriptem na 28,8kb.,ale zaplat panbuh za to.Diky moc za pomoc.
  Ahoj

  Odpovědět na příspěvek

  Jak rozchodit modrozubni modem

  Autor: Martin Chovan Muž

  Založeno: 16.09.2002, 13:51
  Odpovědí: 0

  Nemate najkou fintu jak rozchodit modem?

  Odpovědět na příspěvek

  Nokia 6310i-bluetooth-NOKIA PCSuite

  Autor: M. Baka Muž

  Založeno: 28.11.2002, 10:50
  Odpovědí: 0

  Konečně WEB kde se někdo zabývá bluetoothem a mobilama. Nemám MACa, ale přesto se zeptám zda se někomu povedlo uvést do provozu Nokiácký software přes bluetooth, aniž by kupoval další kartu do počítače. Mají to fakt skvěle vymyšlené. Chceš se připojit Nokia softwarem přes bluetooth? Kup si další kartu, to je opravdu dost drsný.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Nokia 6310i-bluetooth-NOKIA PCSuite

  Autor: Dan Muž

  Založeno: 26.11.2003, 10:38

  V prvni rade na usb dongly je potreba mit verzi firmwaru 5.50 a vyssi, pak to de, mel jsem 4.20 a neslo, nechal si to prehrat a jede to :)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Nokia 6310i-bluetooth-NOKIA PCSuite

  Autor: onecomp Muž

  Založeno: 11.02.2004, 14:39

  Kup si USB Bluetooth. Zkousel jsem to s Gigagabite USB Dongle GN-BTD01. A rozchodil parada. Stoji okolo 700 Kč

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Nokia 6310i-bluetooth-NOKIA PCSuite

  Autor: Zdeněk Heller Muž

  Založeno: 29.03.2004, 20:59

  Jo,hochu je to pěkně na vyliž prdel,nemysli si že ti karta pomůže i tak je to na hovno ,jsou to kokoti,s Nokii končím!!!!!! Zlatej Siemens

  Odpovědět na příspěvek

  fisio 820

  Autor: koala Muž

  Založeno: 08.03.2003, 09:34
  Odpovědí: 0

  Dakujem za clanok podarilo sa mi rozchodit internet GPRS cez pilips fisio 820 a bluetooth adapter ACER
  Pre zaujmavost som pouzil skript pre ericsson
  neviete niekdo pozivat fax cez bluetooth
  Dik

  Odpovědět na příspěvek

  Philips Fisio 825 a OS X

  Autor: J. Rybář Muž

  Založeno: 04.07.2003, 21:42
  Odpovědí: 0

  Snažím se připojít (dle M. L. návodu na tomto serveru) Philipse s bluetooth pod 10.2.6. Vždy to skončí hláškou "Fail to open RFCOMM serial channel" a taky "enable authentication". Netušíte někdo, jak ho zkrotit? Dík moc.

  Odpovědět na příspěvek

  GPRS Eurotel go a OSX?

  Autor: Pavel Sadílek Muž

  Založeno: 24.08.2003, 13:31
  Odpovědí: 0

  Zdravim, mam nasledujici problem... mam bluetooth D-link adapter, mobil SonyEricson T68i vse zparovane pod OSX 10.2.6...pracuje v poho. Zkousel jsem sluzbu Eurotel GPRS pro goucka s modemovym scriptem Ericsson GPRS cid1 (i jine), Dojde po vytaceni ke spojeni, data ode me odchazeji, ale zadne nedostanu nazpet (veskere internetove sluzby ICQ, browser se chovaji stejne...server nenalezen..apod). Zkousel jsem veskera mozna nastaveni s i bez komprese hlavicky apod...Na helpdesku u Eurotelu mi sdelili, ze je to problem komunikace mezi mobilem a systemem, ale pripada mi to blbost. Nemate nekdo s tim nejake zkusennosti? diky pavel sadilek

  Odpovědět na příspěvek

  RE: GPRS Eurotel go a OSX?

  Autor: jiri busek Muž

  Založeno: 08.12.2005, 11:46

  zkuste zmenit pristupovy bod v setupu mobilu - me to u NOKIE pomohlo po mnohahodinovym hledani priciny... Vse je nyni O.K.

  Odpovědět na příspěvek

  a pres USB kabel???

  Autor: tomas abaffy Muž

  Založeno: 09.01.2004, 15:11
  Odpovědí: 0

  mam NOKIA 5100, mam USB kabel, GPRS od eurotelu, vsechno se mi podarilo rozbehat ve windows XP (doma), problem je, ze ja jsem si to aktivoval kvuli MAC IBOOKU s MAC OS X!!! protoze PC mam vam doma, a studuji na univerzite 3 hodiny vlakem od domova, a mam ibook, ze kterym jsem chtel surfovat na internatu, ale MAC OS X nedokaze nainstalovat muj USB kabel (je funkcni protoze na PC mi to jde, ale nevite nejak jak se nainstaluje usb kabel pro nokii na Macu??? dik.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: a pres USB kabel???

  Autor: Martin Ler Muž

  Založeno: 14.05.2004, 17:25

  Obavam se ze s USB kabelem mate smulu... tech je podporovanych IMHO relativne malo.

  Odpovědět na příspěvek

  P900 a GPRS Eurotel

  Autor: Jiri Muž

  Založeno: 25.10.2004, 20:59
  Odpovědí: 0

  Pouzivam SE P900, PB G4 s Pantherem 10.3.5 a BT modul Belkin.
  PB se s P900 bez problemu zparuje, funguje iSync.
  Pri pokusu navazat GPRS spojeni pres eurotel vzdy spojeni spadne s hlaskou "no carrier detected"
  Muze mi prosim nekdo poradit s timto problemem? diky

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: itunes

  Autor: kristian Muž

  Založeno: 14.01.2005, 19:48
  Odpovědí: 0

  zdravim!
  doporucuji vsem, kteri maji problemy s nastavenim
  gprs problemy navstivit tenhle link:
  http://www.taniwha
  .org.uk/

  jsou tam scripty pro sony ericsson, nokia a siemens
  a jeste generic gprs phone. ja osobne mam zkusenost
  s k700i prez bt a ibook a musim podekovat autorovi
  scriptu, pac to vsechno funguje, jak ma. do te doby
  me nastavovani vubec neslo :(

  jeste je tam jedna zajimava vecicka a to je script pro
  pripojeni mobilu k macovi pres usb kablik. otestoval
  sem s k700i a svete div se, opravdu se mi ibook pripojil !!!

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: RE: itunes

  Autor: kristian Muž

  Založeno: 14.01.2005, 19:53

  jak tak koukam, tak sem tu dakrat a jeste s blbym titulkem. mala chybka se vloudila... :( pardon..

  ale prispevek k tematu je :-)

  Odpovědět na příspěvek

  RE: RE: RE: RE: itunes

  Autor: kristian Muž

  Založeno: 14.01.2005, 19:49
  Odpovědí: 0

  zdravim!
  doporucuji vsem, kteri maji problemy s nastavenim
  gprs problemy navstivit tenhle link:
  http://www.taniwha
  .org.uk/

  jsou tam scripty pro sony ericsson, nokia a siemens
  a jeste generic gprs phone. ja osobne mam zkusenost
  s k700i prez bt a ibook a musim podekovat autorovi
  scriptu, pac to vsechno funguje, jak ma. do te doby
  me nastavovani vubec neslo :(

  jeste je tam jedna zajimava vecicka a to je script pro
  pripojeni mobilu k macovi pres usb kablik. otestoval
  sem s k700i a svete div se, opravdu se mi ibook pripojil !!!

  Odpovědět na příspěvek

  Problem se skryptem pro 6310i

  Autor: czbacil Muž

  Založeno: 07.07.2005, 12:49
  Odpovědí: 0

  Cau,

  potrebuji pomoci s pripojenim na internet pres ET pres bluetooth, kdyz zaponu BT tak mobil vidim, ale jakmile kam konfiguraci chce to po mne jmeno, heslo sid a script, a prave mam problem s tim skriptem, na moznost mam asi z nejakych 30-40 skriptu. U nekterych mi to pise, ze skript neexistuje, u nekterych to nenapise nic jen ze je modem odpojen.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Problem se skryptem pro 6310i

  Autor: czbacil Muž

  Založeno: 07.07.2005, 13:20

  omlouvam se ale mobil je 6230i

  Odpovědět na příspěvek

  Chyba scripta

  Autor: Honza_maxik Muž

  Založeno: 10.11.2005, 17:23
  Odpovědí: 0

  Mám dotaz jak dostanu ze stránky o scriptech ovladač na sony ericsson k700i, když to chci stáhnout tak mi píše chybu, že mám něco převést v nějakým soubory jak to mám udělat? Pokud někdo máte funkčí program pro S.E. k700i zdačlete mi ho na E-Mail adresu.
  Děkuji mockrát i za radu.

  Odpovědět na příspěvek

  Chyba scripta

  Autor: Honza_maxik Muž

  Založeno: 10.11.2005, 17:24
  Odpovědí: 0

  Mám dotaz jak dostanu ze stránky o scriptech ovladač na sony ericsson k700i, když to chci stáhnout tak mi píše chybu, že mám něco převést v nějakým soubory jak to mám udělat? Pokud někdo máte funkčí program pro S.E. k700i zdačlete mi ho na E-Mail adresu.
  Děkuji mockrát i za radu.

  Odpovědět na příspěvek

  Chyba scripta

  Autor: Honza_maxik Muž

  Založeno: 10.11.2005, 17:24
  Odpovědí: 0

  Mám dotaz jak dostanu ze stránky o scriptech ovladač na sony ericsson k700i, když to chci stáhnout tak mi píše chybu, že mám něco převést v nějakým soubory jak to mám udělat? Pokud někdo máte funkčí program pro S.E. k700i zdačlete mi ho na E-Mail adresu.
  Děkuji mockrát i za radu.

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Chyba scripta

  Autor: Jarda Muž

  Založeno: 27.11.2005, 17:39

  Zdravim.Jestli ses dokázal spojit přes bluetooth
  s k700i k počítači poraď mi prosim jak.
  Díky za pomoc Jarda

  Odpovědět na příspěvek

  No carrier detected

  Autor: Iva Rejl Muž

  Založeno: 03.12.2005, 10:37
  Odpovědí: 0

  Nejde se mi pripojit, stale mi to zobrazuje. No carrier detected. Please check phone line connection and try again.

  Odpovědět na příspěvek

  Samsung e-530

  Autor: Radka Muž

  Založeno: 26.12.2005, 13:13
  Odpovědí: 0

  prosím napišete mi někdo jak si mám dát z mobilu do počítače obrázky pomocí bluetooth,prosím
  děkuj
  i

  Odpovědět na příspěvek

  RE: Samsung e-530

  Autor: Petr Mára Muž

  Založeno: 27.12.2005, 16:51

  Nejdříve musíte mít telefon a počítač spárováný, čili o sobě navzájem vědí, pokud nevíte jak na to, hledejte na našem serveru výraz bluetooth. Následně by mělo jít v telefonu poslat obrázek přes bluetooth a následně zvolit váš počítač (neznám vámi uvedený telefon, ale tímto způsobem to běžně funguje). Hezký den.

  Odpovědět na příspěvek

  proc ne pre s xp

  Autor: kokos Muž

  Založeno: 17.03.2009, 15:20
  Odpovědí: 0

  aco pres xp hej ono to jde ale mac nnn nemám rad mac skus udělat clanek jak pripojit sony erikson a pc abys mohli si sufovat takze pls a konecne najdu clanek o tomto a ne o mac

  Odpovědět na příspěvek

  NáVOd

  Autor: hahahaha mac no xp yes Muž

  Založeno: 10.04.2009, 09:02
  Odpovědí: 0

  myslím že vas naštvu ale mam navod jak mit v sony internet java http://semania.mobilmania
  .cz/navod-data-v-mobilu-p
  res-pocitacove-pripojeni-
  k-internetu.html tady je navod

  Odpovědět na příspěvek

  muj ucet

  Autor: michaela demeterova Žena

  Založeno: 25.11.2015, 13:28
  Odpovědí: 0

  Kopije certifikat

  Odpovědět na příspěvek

   

   

  Vložit nový příspěvek

  Jméno:

  Pohlaví:

  ,

  E-mail:

  Předmět:

  Příspěvek:

   

  Kontrola:

  Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

  Kód pro ověření

   

   

   

   

   

  Přihlášení k mému účtu

  Uživatelské jméno:

  Heslo: