Novinky ze světa Apple - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůNovinky

Novinky ze světa Apple

6. září 2013, 07.00 | Apple je bez debat jednou z nejvýznamnějších technologických společností na světě. I proto neuplyne jediný týden bez toho, aby se ve světě Apple a jeho produktů nestalo něco nového a zajímavého. Stručný přehled novinek a vybraných událostí pro vás ve speciálním článku přinášíme každý pátek brzy ráno, ať si máte k ranní kávě co přečíst.

Apple zve novináře na konferenci na 10. září

Společnost Apple v úterý rozeslala pozvánku na konferenci, na které s největší pravděpodobností představí novou generaci chytrého telefonu iPhone. Konference se podle očekávání bude konat v úterý 10. září, překvapením je naopak místo. Zatímco v minulosti byla nová zařízení představována v Moscone Center a Yerba Buena Center for the Arts v San Franciscu, tentokrát Apple novináře zve přímo do své centrály v kalifornském Cupertinu.

 

 

Na konferenci s podtitulem Toto by mělo rozjasnit den každého z nás.“ Apple s největší pravděpodobností představí jak plnohodnotného nástupce iPhone 5, tedy model iPhone 5S, tak i levnější variantu označovanou jako iPhone 5C. Tomu nahrává i přítomnost barevných kruhů a na samotné pozvánce, což je pravděpodobně odkaz na barevné varianty, ve kterých bude iPhoen 5C dostupný.

 

Kromě nové generace chytrého telefonu iPhone dojde 10. září pravděpodobně na představení několika dalších produktů. Prvním z nich je mobilní operační systém iOS 7, na kterém budou nové iPhony postaveny, spolu s návaznými službami, jako je třeba iTunes Radio. Další novinkou pravděpodobně bude nová verze základové stanice Airport Express, čemuž nasvědčuje rozsáhlá nedostupnost současné verze v obchodech Apple Retail Store po celém území USA. V této souvislosti se spekuluje také o aktualizované verzi Apple TV, která ovšem může být na konferenci pouze představena s tím, že do prodeje bude uvedena až koncem letošního roku.

 

Netrpělivě očekávaná konference začne v 10 hodin ráno Pacifického času, tedy v 19 hodin večer v České republice. Novinky a zajímavé informace z konference vám budeme průběžně přinášet na serveru můjMac.cz.

 

Apple údajně pracuje na novém mobilním zařízení

Podle informací serveru Apple Insider pracuje společnost Apple na vývoji nového 17wattového zdroje pro mobilní zařízení. To tak může znamenat buď snahu o rychlejší napájení iPadu a iPhonu nebo vývoj zcela nového produktu. Připomeňme si, že v minulosti se objevily dohady, že Apple zvažuje vývoj vlastní herní konzole. Ta by hrubým výpočetním výkonem asi jen těžko mohla konkurovat chystaným konzolím čtvrté generace, jako je PlayStation 4 nebo Xbox One, i tak by si své místo na trhu ale mohla najít.

 

Současná generace mobilních zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku je napájena prostřednictvím 12wattových adaptérů, MacBooky Air pak využívají adaptéry 45wattové.

 

Nový iPad a iPad mini Apple představí ještě letos

Nová generace tabletů iPad a iPad mini by se na trhu měla objevit v průběhu čtvrtého čtvrletí letošního roku. Podle Ming-Chi Kua, analytika společnosti KGI, začnou dodavatelé komponent zásobovat společnost Apple jednotlivými komponenty pravděpodobně už koncem září. Podle neoficiálních informací by se nový iPad měl z hlediska designu přiblížit právě iPadu mini. Z hlediska hardware by se obě zařízení měla maximálně sblížit tak, aby Apple ještě více stlačil jednotkové náklady na jejich výrobu. Hlavním rozdílem mezi oběma produkty tak do budoucna zůstane pravděpodobně jen velikost displeje, kapacita vnitřní paměti a výdrž baterie.

 

 

V první polovině roku 2014 by se na trhu měla objevit levnější verze iPadu mini, která by Applu měla pomoci prorazit do segmentu levnějších tabletů. Ten je v současnosti téměř stoprocentně obsazen tablety s operačním systémem Android.

 

Bližší informace o chystané aktualizaci produktů iPad a iPad mini vám přineseme ve zvláštním článku počátkem příštího týdne.

 

OS X Maverics nabídne push notifications prostřednictvím Safari

Společnost Apple v emailu rozeslaném developerům vyzývá k využití chystané služby Safari push notifikací v rámci OS X Maverics. Podle dostupných informací by push notifikace v Safari měly fungovat podobným způsobem, jako na iOS a měly by sloužit především poskytovatelům obsahu.

 

 

 

Zapomněli jsme na něco? Chtěli byste o dění kolem společnosti Apple vědět víc? Napište nám do diskuze.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: