iTunes Radio se rozšiřuje, první na řadě je Kanada - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

iTunes Radio se rozšiřuje, první na řadě je Kanada

7. října 2013, 07.30 | Služba iTunes Radio, zdarma poskytující streamování hudebního obsahu doplněného o porci reklam, se už brzo rozšíří mimo území USA. Není překvapení, že jako první se služba rozšíří do severoamerické Kanady. Dočkáme se i v Česku?

Brzkou expanzi služby iTunes Radio do Kanady naznačuje koncem minulého týdne zveřejněný inzerát na pozici programového ředitele iTunes Radio s místem výkonu práce v kanadském Torontu. Náplň práce má zahrnovat výběr tematického obsahu pro kanadské posluchače, zajišťování nového a exklusivního obsahu a zajišťování pravidelných každotýdenních akcí a událostí.

 

Co se dalšího rozšíření služby týká, Apple ji postupně plánuje uvést do zhruba stovky zemí a lze se domnívat, že mezi nimi bude i Česká republika. Vzhledem k absenci jakéhokoliv harmonogramu ale nelze ani odhadnout, kdy se tak stane. Po USA a Kanadě se ale Apple bude pravděpodobně soustředit na své další tradičně silné trhy, jako je Francie, Německo, Velká Británie a pravděpodobně také Čína. Je tak velmi nepravděpodobné, že by se služba  iTunes Radio na českém trhu objevila dříve, než v příštím roce. A i to je s velkým otazníkem.

 

 

Apple službu iTunes Radio představil jako součást nedávno vydané nové verze mobilního operačního systému iOS 7. Mimo mobilní zařízení lze službu využívat i prostřednictvím iTunes verze 11.1 a Apple TV, zatím ale pouze prostřednictvím Apple ID účtu registrovaných v USA.

 

iTunes Radio uživatelům zcela zdarma nabízí streamování rádia takového žánru, jaký si uživatel zrovna vyžádá. Každých 15 minut měl přerušit nespecifikovaně dlouhý reklamní blok. Každou hodinu pak budou posluchači muset shlédnout reklamní video. Pro uživatele placené služby iTunes Match, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč (tj. 24.99 dolarů) bude iTunes Radio dostupné zcela bez reklam.

 

 

Uvítali byste uvedení služby iTunes Radio na český trh? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

Přečtěte si také:

iTunes Radio je pro Apple už před uvedením dobrý byznys

 

Apple vydal první opravnou aktualizaci pro iOS 7

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: