Domácí multimediální centrum – styl a funkčnost to je Mac mini - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůNovinky

Domácí multimediální centrum – styl a funkčnost to je Mac mini

Apple Mac mini 2010

17. ledna 2011, 00.00 | Domácí multimediální centrum má dnes plno domácností. Pokud, ale chcete opravdu spolehlivé, výkonné a designově velmi povedené řešení zvolte nový Mac mini, který Vám přinese i HD vysílání.

Mac mini je velmi kompaktní počítač z dílny společnosti Apple. Mac mini je vyroben z jednoho kusu hliníku a byl vybaven moderním a výkonným hardwarem, který zvládne veškeré úlohy co mu naložíte spolu s velmi nízkou spotřebou energie. Mac mini obsahuje všechny potřebné porty pro připojení k vaší HD televizi či projektoru. Pokud potřebujete specifické připojení na trhu je nespočet redukcí, obavy tedy hoďte za hlavu.

Front Row či jiné řešení?

Pro plnohodnotné řešení domácího multimediálního centra je potřeba také pořádná softwarová výbava. Apple má v základu systému své řešení a tím je multimediální centrum Front Row. Front Row je pěkné svižné, graficky nádherně zpracované, ale je tu problém s připojením a sdílením vaší filmotéky a hudební knihovny co je mimo iTunes. Češi jsou spíše zvyklí na jiné formáty než-li .mov. Vhodným řešením může být zdarma distribuovaný program Plex.

Plex je rychlé a spolehlivé řešení. Můžete připojit síťové disky, využívat knihovny v počítači, stahovat obaly alb, přehrávat ukázky filmů a co je nejdůležitější tak si pouštět téměř jakýkoliv formát filmů, hudby či fotek. Ještě bych se rád vrátil ke stahování obalů alb a obalů filmů. Pokud máte názvy filmů a hudby správně alespoň trochu, Plex si vše najde a stáhne sám. Tudíž vše nasdílíte do media manageru, pustíte Plex a voila film má najednou pozadí, obal a informace o čem je děj filmu.

Kdybych měl Mac mini srovnávat se zařízeními typu Popcorn Hour, tak Mini je ve spojení s Plexem neskutečně rychlý a stabilní. Načítání a všemožné blbůstky probíhají téměř okamžitě. Přehráváním multimédií uložených ve vaší síti to nekončí – pro Plex se nabízí více jak 30 dalších pluginů. Mezi ty nejlepší patří MTV, CNN, NHL, CNBC, Facebook, YouTube, počasí, sledování trhů a mnoho dalších – zábava je tedy zaručena.

Co vše potřebujeme?

Mac mini je základním kamenem, k tomu je dobré přikoupit Apple remote control, což je stylové hliníkové ovládání, kterým pohodlně dokážete celé centrum ovládat. Samozřejmostí je HDTV ideálně se zajímavou úhlopříčkou a také kvalitní HDMI kabel. Celé nastavení zvládne i začátečník během chvilky. Multimediální centrum Plex je kromě jiných jazyků také v Češtině. Po nastavení už je stačí usednout na pohovku a vychutnávat si filmy, oblíbenou hudbu či s rodinou prohlížet alba fotografií z dovolené či z hor v alpách a nebo obdivovat nádherný design celého kompletu. Jako nejlepší volbu televize doporučuji náročným zákazníkům značku Leowe či SHARP díky skvělým technologiím a nádherným barvám podtrženým imponující kvalitou displaye. Pro méně náročné je dobré se poohlédnou po větší úhlopříčce například značky Samsung, nebo Panasonic.

Jak můžeme vše ještě rozšířit?

Jelikož se jedná o počítač tak možností je opravdu plno, ale zmínil bych několik nejvýraznějších, za které byste v případě integrovaného řešení v televizi připlatili nemalou sumu. Skype – instalace Skypu a připojení webové kamery k televizi je otázka několika málo minut. Mac mini v drtivé většině případů kameru ihned rozpozná a spustí. Pokud tedy rádi komunikujete máte možnost na své Full HD televizi provozovat bezproblémově Skype.

TV tuner – společnost Elgato nabízí kvalitní TV tunery. Měl jsem možnost vyzkoušet tuner z řady Diversity s dvojím DVB-T tunerem. Software je kvalitně zpracovaný, přehledný a pro používání snadný. Funkce jako obraz v obraze, teletext, EPG na celý rok, zastavení živého přenosu, nahrávání zvládá bravurně a bezproblémově. Instalace proběhla rychle a nastavení bylo hotovo během 10 minut.

Závěrečné shrnutí

Mac mini je bez nadsázky nejlepší multimediální centrum, za příznivou cenu. Většinu potřebného softwaru na profesionální úrovni máte v základu či zdarma. I začáteční díky přívětivě vytvořenému softwaru vše zvládne bez problémů. Přepínání mezi TV tunerem, plexem a dalšími programy může probíhat pomocí nastavení tlačítka na dálkovém Apple ovladači. Mám Popcorn Hour se kterým jsem spokojený, ale z této sestavy jsem byl opravdu nadšený.

Pro spolehlivou a bezproblémovou objednávku doporučuji společnost 24U. S touto společností mám jen nejlepší zkušenosti.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: