Apple pravděpodobně uvede levný iMac - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple pravděpodobně uvede levný iMac

14. října 2013, 07.30 | Nový základní model all-in-one desktopu iMac by na trhu měl objevit v průběhu příštího roku. Jeho přípravou Apple cílí především na neamerické trhy, kde jsou současné modely počítačů iMac cenově nekonkurenceschopné. Očekává se, že nový levný model by celosvětové prodeje počítačů iMac mohl navýšit o 10 % až 20 %. Více v článku.

Levná varianta desktopu iMac je první z možných hardwarových novinek příštího roku. Ve své podstatě dává uvedení levného iMacu vcelku smysl – letos Apple představil levnější iPhone 5C, v loňském roce pak poměrně úspěšný iPad mini. Vzhledem k oběma těmto produktům je ale otázkou, jak levný skutečně chystaný „levný“ iMac bude. Připomeňme si, že iPhone 5C za plnohodnotným iPhone 5S cenově zaostává o pouhých 100 dolarů, tedy zhruba 2 000 Kč, rozdíl mezi základními verzemi obou iPadů pak na českém trhu dosahuje zhruba 4 000 Kč.

 

Informace o přípravě nového modelu iMac přinesl server Apple Insider s odvoláním na Ming-Chi Kuo, analytika společnosti KGI Securities. Ten v minulosti už mnohokrát správně odhadl další kroky společnosti Apple a možnost uvedení nového iMacu tak získává na kredibilitě.

 

 

Jak už bylo uvedeno dříve, nový levnější iMac by měl podpořit skomírající prodeje tohoto modelu především na mimoamerických trzích, kde je pozice Applu dlouhodobě mnohem slabší, než na domácím americkém trhu. Nemalou roli na tom má bezesporu i cenotvorba Applu – zatímco nejlevnější iMac v USA vyjde na 1 299 dolarů, tedy zhruba 24 500 Kč, na českém trhu to je minimálně 35 000 Kč.

 

Otázkou tak zůstává, jak levný připravovaný iMac skutečně bude. Bude-li změna v ceně jen kosmetická, je nepravděpodobně, že by si nový model získal větší popularitu, než ty předchozí a současné.

 

 

O chystaném novém iMacu zatím ale nemáme žádné informace. Očekávat lze méně výkonný hardware, který může vycházet ze současné generace počítače. Je možné, že v rámci snížení ceny se Apple uchýlí také k výrobě těla počítače z méně ušlechtilého materiálu, než momentálně používaného hliníku.

 

Podle dostupných informací by nový iMac měl být uveden v roce 2014.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: