Apple nejspíš brzy inovuje AirPort Express - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple nejspíš brzy inovuje AirPort Express

3. září 2013, 16.05 | Základní bezdrátový přístupový bod AirPort Express se pravděpodobně už brzy dočká nové verze. Podle serveru Apple Insider to naznačuje fakt, že současné generace zařízení je ve většině kamenných obchodů Apple Retail Store a Best Buy v USA zcela vyprodaná. Společnost Apple přitom optimálnímu řízení dodávek zboží na prodejny přikládá velkou váhu a je tak nepravděpodobné, že by tak rozsáhlou nedostupnost produktu způsobila logistická chyba.

Zjevnou motivací pro uvedení inovované verze AirPort Express je postupné zavádění bezdrátového standardu 802.11ac do všech zařízení Apple. Prvním podporovaným zařízením se hned po červnové keynote stala základová stanice AirPort Extreme, následovaná novou generací přenosného počítače MacBook Air. Obecně se očekává, že podporu standardu 802.11ac by měla přinést také nová generace počítačů MacBook Pro s čipy Haswell, která se očekává už v průběhu tohoto měsíce.

Vzhledem k charakteru AirPort Express je nepravděpodobné, že by nová generace mimo zmíněné podpory standardu 802.11ac přinesla ještě další výraznou novinku. Možná je ovšem drobná změna designu tak, jak k tomu došlo v případě červnové aktualizace AirPort Extreme.

 

O AirPort Express

AirPort Express je základní bezdrátový přístupový bod v nabídce společnosti Apple. Zařízení je nutné buď připojit k existujícímu ADSL modemu nebo ve funkci Bridge použít pro rozšíření pokrytí stávající bezdrátové sítě. Stejně jako její větší sourozenec AirPort Express i AirPort Express funkce, jako:

 

  • souběžné vysílání v pásmech 2.4 GHz a 5 GHz;

  • podpora funkce AirPlay pro streamování obsahu přímo do Apple TV;

  • podpora bezdrátového tisku;

Zařízení samotné je vybavené dvěma ethernetovými porty (LAN a WAN) a jeho současná generace podporuje bezdrátový standard 802.11n. Jeho cena se na českém trhu pohybuje těsně pod hranicí 2 500 Kč včetně DPH.

 

 

Používáte AirPort Express nebo AirPort Extreme? Jste s nimi spokojeni? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: