Apple kupuje AlgoTrim, specialistu na kompresi dat - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálů

Novinky

Apple kupuje AlgoTrim, specialistu na kompresi dat

29. srpna 2013, 11.30 | Společnost Apple potvrdila akvizici švédského startupu AlgoTrip. Ten se zabývá vývojem vlastní technologie na kompresi dat. Smyslem akvizice je pravděpodobně především snížit objem dat přenášených mezi servery Apple a mobilními zařízeními iPad, iPhone a iPod v rámci služeb iTunes Match a další.

Přestože Apple v průběhu včerejšího dne akvizici oficiálně potvrdil, kolem samotného obchodu stále přetrvává řada nejasností. Předně Apple AlgoTrim údajně koupil už v únoru letošního roku a to prostřednictvím holdingové společnosti Wedgwood Industries LLC registrované v americkém státě Delaware. Proč Apple s potvrzením koupě čekal tak dlouho není jasné.

 

 

 

Jak už bylo uvedeno v úvodu, AlgoTrim se specializuje na vývoj vlastní technologie zaměřené na zrychlení zpracování dat, vedlejším efektem čehož je výrazná úspora velikosti datových souborů. Podle tiskové zprávy AlgoTrim z konce loňského roku se při projektu nové aplikace fotoalba pro japonského operátora KDDI podařilo snížit objem přenášených dat až šestinásobně.

 

Společnost Apple mohla být k akvizici AlgoTrim motivována především dvěma důvody. Tím prvním je už zmíněný zájem o zmenšení objemu dat přenášených mezi servery firmy a mobilními zařízeními při provozu služeb, jako je iTunes Match, Photo Stream a další. Druhou variantou je snaha o úsporu místa na serverech ve vlastních datacentrech, požadavky na něž jsou s rostoucí oblibou cloudových služeb stále větší.

 

Ve Švédsku Apple naposledy nakupoval v roce 2010, kdy za 29 milionů dolarů, zhruba 560 milionů Kč, získal tamní společnost Polar Rose. Ta se zabývala rozpoznáním tváří ve fotografiích a na internetu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: