Apple by během roku mohl prodat až 10 milionů kusů iWatch. Pokud je vůbec vydá. - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůNovinky

Apple by během roku mohl prodat až 10 milionů kusů iWatch. Pokud je vůbec vydá.

9. října 2013, 13.00 | Podle studie by zhruba 4 % majitelů chytrých mobilních telefonů iPhone v prvním roce po uvedení projevila zájem o spekulované chytré hodinky Apple iWatch. To by při zhruba 293 milionech provozovaných iPhonech představovalo potenciální trh o velikosti okolo 10 milionů zákazníků. Tedy za předpokladu, že Apple hodinky iWatch vůbec vyvíjí a plánuje je vydat.

Chytré hodinky označované jako iWatch patří vedle plnohodnotné televize Apple TV nebo iTV mezi ty nejočekávanější a spekulacemi nejvíc ověnčené budoucí produkty společnosti Apple. Údajně by se mělo jednat o zařízení s úhlopříčkou displeje o velikosti 1.5“ až 2“, které bude mimo jiné schopné měřit velké množství údajů o těle svého majitele. Lze tak očekávat, že iWatch by si mohli oblíbit především sportovci. Na trh by se zařízení mělo údajně dostat už v průběhu příštího roku.

 

To vše je ale zatížené jedním velkým „ale“, a to jestli Apple chytré hodinky iWatch vůbec připravuje. Pro mluví fakt, že se jedná představitelnou odpověď na konkurenční Google Glass a vhodný doplněk iPhone 5S, který je vybaven pohybovým senzorem M7. Právě v souvislosti s ním se už při uvedení iPhone 5S spekulovalo o nových možnostech využití při provozování a měření nejrůznějších pohybových aktivit.

 

Naopak hlavním argumentem proti uvedení iWatch je poměrně nejasný potenciál jejich využití. Měření krevního tlaku, srdečního tepu a dalších ukazatelů je bezesporu zajímavé, je představuje to ale dostatečně velký trh pro Apple, který si v minulých letech zvykl na to, že jeho mobilních zařízení se během každého čtvrtletí prodá několik desítek milionů? Připomeňme si, že jen nové generace telefonů iPhone 5S a 5C se pouze během prvního prodejního víkendu prodalo na 9 milionů kusů.

 

 

Jinými slovy pokud Apple nemá v rukávu schované nějaké eso, které by z iWatch udělalo prodejní hit, nelze si představit, že by při těchto odhadech prodejů bylo takové zařízení pro firmu příliš atraktivní.

 

Je tak dost dobře možné, že se iWatch zařadí po bok dalších projektů, na kterých v Apple sice pracovali, ale rozhodli se je nevydat. I navzdory poslednímu trendu rozšiřování vlastní produktové řady je Apple, vzhledem ke své velikosti a záběru, společností s extrémně úzkým produktovým portfoliem. Uvedení produktu s prodejním potenciálem „pouhých“ 10 milionů kusů za rok se tak i v tomto kontextu zdá vcelku nepravděpodobné. Ale stejně jako už mnohokrát v minulosti je pravděpodobné, že nás i tentokrát Apple s něčím může velmi překvapit.

 

 

Jsou pro vás produktu jako Apple iWatch nebo Google Glass atraktivní? Pořídili byste si je? Proč ano a proč ne? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Novinky  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: