USB a FireWire rozbočovače od Belkinu k Mac mini a iPodu - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůInformace

USB a FireWire rozbočovače od Belkinu k Mac mini a iPodu

4. července 2006, 00.00 | Do redakce nám dorazily dva USB HUBy od společnosti Belkin, které v sobě kombinují více funkcí - první testovaný nabízí vedle USB i FireWire rozbočovač a design, který je šitý na míru Macu mini, zatímco druhý je určen nejenom k počítači, ale může sloužit i jako cestovní nabíječka k iPodu shuffle.

Hi-Speed USB2.0 a FireWire 6-portový HUB k Mac mini

Mac mini od společnosti Apple je počítač, pro který vzniká řada doplňků. Vzhledem k jeho malým rozměrům a omezeným možnostem rozšíření nabízejí výrobci vlastní řešení, jak Mac miniho vylepšit a nabídnout tak uživateli více funkcí. Do této kategorie doplňků patří i 6 portový HUB od Belkinu.

Jedná se o rozbočovač, jenž disponuje čtyřmi USB porty (USB 2.0 samozřejmě) a dvěma FireWire porty najednou. Je v bílém provedení a rozměry jsou navrženy tak, aby mohl být umístěn pod či na Mac mini a nikde nepřesahoval. Je možné jej samozřejmě využít s jakýmkoliv počítačem, ale Mac mini je stroj, kterému byl šit na míru. Součástí balení je vedle sněhobílého HUBu i dvojice krátkých kabelů (USB a FireWire), které mají délku pouhých pár centimetrů a po zapojení do Mac mini se nemusíte obávat hromadění přesahujících šňůr za počítačem - vše sedí tak, jak má. Výhodou HUBu od Belkinu je šikovné rozmístění portů - ve předu je jeden USB a jeden FireWire a vzadu je zbývající trojice USB portů a jeden FireWire. Použitím portů v přední části Belkin lze vyřešit problém, jak jednoduše a rychle zapojovat externí zařízení - neustále hledat konektory na zadní části není úplně ideální a pro připojení USB klíčenky, fotoaparátu či externího disku, tedy zařízení, které uživatel připojuje jednou za čas, je určitě ideální využít porty v přední části. Vedle nich se nachází i malá dioda signalizující stav HUBu. Belkin HUB není potřeba nijak napájet, energii si bere přímo z Mac mini.

Při testování vše fungovalo tak, jak bychom od takového zařízení očekávali. Pokud potřebujete k Mac mini připojovat více periferií a portů je nedostatek, Hi-Speed USB2.0 a FireWire 6portový HUB od Belkinu je řešení, které byste měli zvážit, už jen kvůli kombinaci FireWire a USB, designu a rozměrům, které Macu mini prostě sednou.

Hi-Speed USB2.0 4-port Hub

Jestliže hledáte na trhu USB HUB, jenž by splnil vaše požadavky na zapojení více zařízení najednou a přitom vzhledově doplňoval váš Mac a přitom ještě fungoval jako nabíječka iPodu shuffle, tak jste se dostali ke správnému odstavci tohoto článku.

Hi-Speed USB2.0 4port HUB je rozbočovač, jenž umožňuje připojit až 4 USB zařízení. V dodávce se samotným HUBem, který se více podobá stojánku, naleznete vedle kabelu pro zapojení do počítače i síťový adaptér. Ten byste nepotřebovali, pokud byste jej chtěli využít pouze jako USB rozbočovač, ale toto zařízení se tváří jako multifunkční a majitelům iPodu shuffle může posloužit na cestách jako samostatná USB nabíječka. V horní části se nachází jeden USB port, který primárně slouží pro iPod shuffle, ale funguje jako standardní USB port. Tři zbývající porty se nacházejí v zadní části zařízení. Vzhledově se jedná o kombinaci lesklého bílého plastu v horní části a stříbrných okrajů. Osobně se domnívám, že stříbrný okraj se může po delším používání ošoupat a ztratit na lesku.

Tento HUB od Belkinu dokáže zabít dvě mouchy jednou ranou a pokud vlastníte vedle počítače i iPod shuffle a chcete při nákupu externí nabíječky ušetřit, Belkin nabízí produkt, který by vám v tomto směru mohl pomoci.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: