Macworld 2009: Nový tuner Elgato EyeTV Hybrid - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůInformace

Macworld 2009: Nový tuner Elgato EyeTV Hybrid

7. ledna 2009, 18.00 | Elgato představila na Macworld Expu novou verzi kombinovaného televizního tuneru EyeTV Hybrid pro Mac.

Firmu Elgato (sídlící v nedalekém Mnichově) známe celkem dobře, její hardware a software umožňující pracovat s televizním vysíláním na Macu se u nás prodává poměrně běžně.

Elgato ovšem samozřejmě nepomíjí ani americký trh, na Macworld Expu představila v pondělí novou verzi svého kombinovaného televizního tuneru EyeTV Hybrid pro Mac.

V San Franciscu přirozeně předvádí verzi určenou pro uživatele z USA a Kanady, jež umí přijímat jak tamní analogové, tak digitální televizní vysílání (pozemní i kabelové) a podporuje standardní a vysoké (HD) rozlišení. K tomu všemu ještě přidává podporu FM rádia. K tuneru se navíc přikládá dálkové ovládání.

Nová verze tohoto tuneru, připojovaného pres rozhraní USB, používá modernizovanou elektroniku a hliníkové pouzdro. Elgato pochopitelně nabízí též verzi tohoto tuneru použitelnou v Evropě (tedy i v naší zemi).

09mm07012009f.jpg

Bližší popis severoamerické verze najdete tady, ta se bude v USA prodávat za 149,95 USD. Verze pro Evropu se popisuje zde, cena v ĆR se pohybuje nad 3 000 Kč (u nás se objevuje pod označením EyeTV Hybrid 2 FM).

Za povšimnutí stojí též to, že se s tímto tunerem dodává nejnovější software EyeTV, ve verzi 3.1. Ten v severoamerické verzi přidává elektronického programového průvodce s vylepšeným prohledáváním a rodičovskou kontrolu, evropská varianta asi bude poněkud odlišná.

Stávající uživatelé softwaru EyeTV 3 získají přístup k verzi 3.1 o něco později (to by se měly objevit také bližší informace o novinkách, jež přináší), aktualizace pro ně bude zdarma.

Tuner EyeTV Hybrid vyžaduje procesor G4 nebo výkonnější, 512 MB RAM, port USB 2.0 a Mac OS X 10.4.11 nebo vyšší. Pro nahrávání HDTV signálu ve formátu 720p či 1080i je potřebný procesor Intel Core 2 Duo.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Periferie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: