Tip: Nástroj pro fajnšmekry - GeekTool - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Seriály

Více seriálůAgregator

Tip: Nástroj pro fajnšmekry - GeekTool

Geektool

2. června 2009, 00.00 | GeekTool je utilitka, se kterou můžete nastavit pozadí Vaší pracovní plochy tak, že se Vám automaticky budou zobrazovat aktuální informace.

Uživatelé svoji pracovní plochu používají nejrůznějším způsobem. Někdo preferuje čistou šedou plochu, někdo svou oblíbenou fotografii a další používají plochu třeba jako skladiště nejrůznějších ikonek pracovních souborů. Nicméně pracovní plocha vám může nabídnout i mnohem víc, pokud využijete některý z prográmků rozšiřujících její funkce. V dnešním článku si představíme GeekTool.

Na stránkách www.versiontracker.com můžete tuto utilitu stáhnout a to zcela bezplatně. Následná instalace probíhá standardně tím, že dvakrát kliknete na GeekTool.prefPanel. Zde máte ještě možnost volby, jestli utilitu nainstalovat pouze pro uživatele, ve kterém jste právě přihlášeni, nebo pro všechny uživatele na tomto počítači.

Následně můžete založit příkazový záznam pro zobrazování výsledku z příkazového řádku. Vyberte Shell a do okénka command vypište příkaz. V našem příkladu jsem uvedl uptime, pro zobrazení, jak dlouho je počítač již spuštěn. Často používaný může být také příkaz cat pro výpis obsahu souboru. No prostě standardní shell příkazy.

V záložkách colors a text můžete zvolit průhlednost zobrazení výsledku, nebo změnit barvy a typ písma.

Další možnost je zobrazování obrázku z vámi zvolené internetové stránky. Vyberte Picture. Do okénka source vložte adresu (url) k danému obrázku a stejně jako u předešlého příkladu, potáhněte výsledek na obrazovce kam potřebujete. Vyberte jeho transparentnost, případně jak často se má aktualizovat, a výsledek uvidíte ihned.

Pro příklad jsem zde vložil i ukázku obrázku s počasím.

Kompletní návod s přehledným vysvětlením najdete v našem výukovém videu na stránkách jaknaapple.info

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Mac OS X CZ  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: