První příručka pro Mac OS X již v prodeji! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

První příručka pro Mac OS X již v prodeji!

16. července 2002, 00.00 | Vydavatelství Grafika Publishing zahajuje prodej první české příručky pro Mac OS X, publikace Mac OS X krok za krokem. Ideální pro začátečníky i zkušené uživatele, podrobně popisuje vlastnosti a použití nového systému Mac OS X. Podrobnosti včetně objednávky naleznete v článku.

Očekávaná příručka Mac OS X krok za krokem se dnešním dnem začíná distribuovat ke svým zákazníkům. Mac OS X krok za krokem je první českou příručkou pro Mac OS X a první českou knihou o počítačích Apple po mnoha letech. Uživatelé tak získávají první šanci pro komplexní seznámení s novým operačním systémem Mac OS X v českém jazyce, včetně podrobného seznámení s lokalizovanou verzí Mac OS X a podrobných informacích o používání systému Mac OS X v českém prostředí. Pro místní uživatele Mac OS X se tak s novým operačním systémem konečně rozhýbaly stojaté vody a získávají další hodnotný informační zdroj, který mohou mít vždy při ruce při své práci se systémem. Věříme, že čtenáři tuto první publikaci z naší ediční řady MujMAC - krok za krokem přijmou jako jedinečný způsob jak zlepšit svou informovanost o novém operačním systému.

Myšlenka napsat původní českou příručku pro operační systém Mac OS X vznikla v podstatě ještě před oficiálním uvedením první anglické verze systému na trh. Je nepochybné, že právě verze X je významným milníkem ve vývoji tohoto operačního systému se všemi pozitivními i negativními důsledky. Zcela nová filosofie systému, nové uživatelské rozhraní i nové technologie kladou na uživatele řadu nároků na přivyknutí novému stylu práce. Do jisté míry se dá říct, že s nástupem desítky si jsou všichni uživatelé bez ohledu na předchozí zkušenosti rovni v tom slova smyslu, že se učí pracovat se zcela novým prostředím. A právě pomoc při těchto prvních krůčcích, při řešení prvních nesnází a hledání toho správného stylu užívání systému by měla napomoci tato kniha.

Mac OS X krok za krokem je výsledkem práce českých autorů a tak se může plně věnovat specifikám českého systému našeho národního prostředí - čtenář v knize nalezne nejen podrobný popis lokalizované verze Mac OS X, samozřejmě včetně původních anglických pojmů, ale také informace o použití Mac OS X v našem národním prostředí, včetně popisu případných problémů a jejich řešení. Právě podrobné zaměření na specifika české verze Mac OS X bylo jedním z důvodů pozdržení vydání této publikace.

Tvorby knihy se ujali autoři z autorského týmu serveru MujMAC, kteří mají se systémem bohaté zkušenosti a jejichž články můžete pravidelně číst na tomto serveru. Martin Lér je šéfredaktorem serveru MujMAC a již několik let pravidelně publikuje články, zabývající se světem počítačů Apple. Ondřej Čada je dlouholetým uživatelem a vývojářem na systémech NeXTSTEP/OPENSTEP a Mac OS X a je autorem více než 20 knih věnovaných výpočetní technice, operačním systémům a programování (například i první české publikace o Apple Macintosh na počátku 90. let), a řady článků, testů a recensí zaměřených na práci s digitálním videem, digitální kamery, DVD přehrávače a digitální fotografii .

Díky úzké spolupráci autorů tak vnikla publikace, která je vhodná jak pro stávající uživatele Mac OS, tak pro nové uživatele, kteří například přecházejí z jiných operačních systémů. Kniha čtivou a přístupnou formou seznamuje čtenáře s ovládáním systému a jeho funkcemi, s novým Aqua rozhraním, se správou uživatelských účtů, s nastaveními systémových předvoleb, s použitím pokročilých síťových funkcí Mac OS X, s využitím vrstvy Classic pro spouštění starších aplikací a s dalšími funkcemi a vlastnostmi nového systému.

1. Základy
    Hardware
    Software
    Stručná historie Maců
    Nezbytné informace o Mac OS X
2. Instalace Mac OS X
3. Mac OS X a čeština
4. Poznáváme Mac OS X
    Základy ovládání
    Menu
    Dok
    Okna
    Systémové služby
    Služby (Services)
    Práce s textem
5. Finder
    Zobrazení souborů a složek
    Práce s disky
    Soubory, složky a zástupci
    Informace o souborech a složkách
    Plocha
    Předvolby
6. Předvolby systému
    Osobní nastavení
    Systémové nastavení
7. Správa uživatelů v Mac OS X
    Víceuživatelský systém
    Systémové a uživatelské složky
8. Základy práce se sítí
    Připojujeme se na Internet
    Připojujeme se k lokální síti
    Sdílení souborů
    Mac OS X jako server
9. Systémové aplikace a nástroje
    Aplikace
    Nástroje
10. Život s klasikou

Zájemci o knihu z ČR ji mohou získat buď prostřednictvím objednacího formuláře přímo od našeho vydavatelství, nebo u svého prodejce za doporučenou cenu 499 Kč. V SR bude kniha k dispozici u vybraných prodejců Apple.

Objednávat knihu můžete našim objednávkovým formulářem.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Mac OS X CZ  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: