Macworld Expo 2009 v obrázcích - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld Expo 2009 v obrázcích

Macworld 2009

6. ledna 2009, 00.00 | Macworld se zatím velmi pomalu rozjíždí. O zahájení se postaraly Power Tool konference zaměřené na kreativní nástroje pro Mac OS X. Nabízíme vám několik komentovaných fotografií z příprav na zítřejší ostrý start.

Macworld Expo 2009 má za sebou první konferenční den. Veletržní část akce je sice stále ještě uzavřená pro veřejnost, ale je znát, že přípravy již finišují. V rámci Power Tools konference jsem měl možnost navštívit přednášky zaměřené na Final Cut Studio, Aperture a Photoshop Lightroom 2, ke kterým se vrátím později. Pro dnešek jsem připravil malou ochutnávku toho, jak to v Moscone centru vypadá takříkajíc těsně před bitvou. Do vystoupení Philla Shillera zbývají už jen hodiny a očekávání i nervozita postupně rostou.


Macworld Expo 2009 letos využívá jak jižní, tak i severní halu Mocsone centra. V nové západní budově proběhne pouze keynote, stejně jako loni a předloni. Celkově lze konstatovat, že ročník 2009 zachovává základní rozmístění přednášek i veletrhu v duchu předchozích ročníků. Podle mapky by člověk skoro ani nepoznal, že se něco děje. A děje se, diskuze o budoucnosti Macworldu jsou všudypřítomné ...


Stejně jako každý rok jsou připraveny velké reklamní poutače Applu přímo nad vchodem, které budou odkryty až zítra, po vystoupení Philla. Steve sice nevystoupí, škoda, ale nějaká novinka bezesporu bude. Osobně vsázím a doufám v nový Mini či jiný stroj střední třídy.


Expo Plus je snahou IDG o vytvoření exkluzivního vstupu za příplatek. Tato letošní novinka nabízí kromě vstupu na veletrh o hodinu dřív i speciální setkání s osobnostmi jako je David Pogue a V.I.P. salonek s občerstvením. Bohužel dle všeho je zatím zájem o tuto novinku velmi vlažný, minimálně podle součastných registrací. Není divu, vážní zájemci o informace si zaplatí konferenční vstup, který stojí od 150 do 1 800 USD, a ti, kdož jdou pouze na veletrh, na příplatky neslyší.


MacPro místo DVD přehrávače jako zdroj prezentace pro plazmovou televizi je k vidění snad jen opravdu na Macworldu. Dražsí přehrávač budete hledat jen těžko, ale nutno uznat - je to stylovka.


Seznam hlavních sponzorů se proti roku 2007 poměrně dramaticky proměnil, což velmi dobře dokumentuje celkový posun ve vnímání nejen Macworldu, ale zejména Apple produktů a uživatelské základy. Ta se díky iPodu a následně iPhonu dramaticky změnila.


Macworld Expo se snaží návštěvníkům nabídnout maximální IT pohodlí. Pro iPhony je k dispozici aplikace iMacworld obsahující seznam vystavovatelů a přednášek, plánky a aktuality. Všechny prostory Macworldu jsou pokryty bezplatnou otevřenou WiFi, která zatím bez problémů obsluhuje přístup k Internetu. Uvidíme, jak se jí bude dařit 6. ledna, kdy bude nápor návštěvníků díky keynote největší.


Zájem o Power Tool konference je letos velmi vlažný. Prošel jsem všechny sály a drtivá většina z nich je naplněna ani ne z poloviny. Ani na registracích se zatím velký zájem neprojevuje, ale to je pro první den Macworldu typické. Jde o takové zahřívací kolo. Všechno vypukne naplno až zítra dopoledne ...


"2010 Start of a new era" je slogan, na který narazíte všude. Překryl titulní stránku webu a přímo v Moscone centru je vidět na každém kroku. IDG si dává záležet na tom, aby bylo vidět, že to s ročníkem 2010 myslí opravdu vážně, a že odchod Applu nemusí znamenat konec Macworldu.


Creative Safari je další zajímavostí letošního Macworldu. Vypukne sice až 9. ledna, ale účastníci se mohou těšit na Steva Simona, Shawna Kinga a Steva Martina v celodenním workshopu zaměřeném na digitální foto či video.

A co nás čeká zítra (ve smyslu sanfranciského času)? 6. ledna v 9:00 místního času (18:00 středoevropského) začne v Moscone West keynote Applu, kterou letos poprvé povede Phil Shiller. Steve Jobs dnes zveřejnil otevřený dopis, ve kterém vyvrací spekulace o jeho zdravotním stavu, ale v každém případě nebude hlavním řečníkem. Pokud patříte mezi nedočkavce, tak Ondra Toral slibil simultální překlad průběhu keynote na svém blogu. My vám nabídneme souhrn informací spolu s fotografiemi a prvními zkušenostmi s případnými novinkami ve středu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: