Macworld Expo 2005 - Buďte připraveni! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld Expo 2005 - Buďte připraveni!

23. prosince 2004, 00.00 | San Francisco 10. ledna 2005 zažije další ročník veletrhu jménem Macworld. Že se jedná o nejdůležitější akci tohoto charakteru již ani nemusíme opakovat, ale přesto není od věci shrnout, o čem všem vlastně Macworld je a co zde může eventuální návštěvník vidět.

San Francisco 10. ledna 2005 zažije další ročník veletrhu jménem Macworld. Že se jedná o nejdůležitější akci tohoto charakteru již ani nemusíme opakovat, ale přesto není od věci shrnout, o čem všem vlastně Macworld je a co zde může eventuelní návštěvník vidět.

10. leden 2005 - začátek?

Oficiálně Macworld Conference & Expo (tak zní přesný název) začíná 10. ledna 2005 a pořádá jej tradičně společnost IDG World Expo. Desátého ledna ale začínají pouze semináře a workshopy, samotná výstava a především Keynote Steva Jobse, která tradičně celé setkání Apple komunity zahajuje, proběhne až v úterý 11. ledna od 9.00. Úvodní řeč Steva Jobse standardně láká návštěvníky nejvíc a všichni spekulují, co má CEO Applu ve své prezentaci připravené a čím nám vyrazí dech. Očekávaná doba jeho vystoupení se plánuje na necelé dvě hodiny a diskutovaných (a snad i plánovaných) novinek je požehnaně. Dříve Apple nabízel i QuickTime přenos videa z celé akce, ale poslední dobou tuto aktivitu omezil a video záznam je dostupný až pár hodin či dní po Keynote, což je pro fanoušky, kteří nemají možnost se do Moscone Convention Center dostat, velká škoda. Sám si pamatuji, jak jsem před pár lety tyto přenosy sledoval na pomalé 64kbs lince. I když to se ani nedalo mluvit o sledování, jako spíše o poslouchání a o domýšlení se, co se vlastně na pódiu děje.

Fanoušci jsou tak odkázáni na zpravodajství novinářů přímo z akce. My samozřejmě na Macworldu chybět nebudeme a naservírujeme vám nejaktuálnější informace přímo z centra dění stejně jako v minulosti. Běžně bývá na lednovém Macworldu oznámeno nejvíce nových produktů a doufejme, že tomu tak bude i tuto zimu.

Po samotném zahájení Stevem Jobsem se konečně otevře výstavní plocha (kolem 11:00) a návštěvníci si mohou jít prohlédnout vše, co Steve na pódiu představil. A vedle toho mají možnost navštívit stánky ostatních vystavovatelů a desítky různých konferencí a workshopů.


Vystavovatelé

Již ze samotné mapky výstavní plochy se dá odvodit, že Macworld nestihnete proběhnout během dvou hodin, ale projít všechny stánky a shlédnout novinky, chvilku potrvá. Střed výstaviště bude tradičně patřit stánku Applu a co vše na něm uvidíme se zatím můžeme jen dohadovat. Macworld není jen stánek Applu, ale i řada dalších vystavovatelů, kteří celou platformu podporují. Na výstavní ploše se jich sejde téměř 300 a mezi nimi můžeme nalézt jména jako Adobe, Aspyr Media, Bare Bones, Belkin, Canon, Dantz, Eizo, Epson, Extensis, Filemaker, Fujitsu, Griffin, Harman multimedia, Kerio, Kodak, Lacie, Logitech, Macromedia, Microsoft, Nikon, Olympus, Omni Group, O'Reilly, Quark (po dlouhé době), Roxio, Sonnet a Xerox.

Workshopy

Po obchůzce stánků různých vystavovatelů je potřeba si trochu odpočinout a nabrat síly. Buď máte možnost si jít zahrát nové hry do Macintosh Games Pavilonu, zkontrolovat novinky v internetové kavárně, dopřát si menší občerstvení, nebo si zajít poslechnout jednu z mnoha zajímavých přednášek a konferencí. Ani v tomto směru Macworld své návštěvníky nezklame a z velké nabídky si vybere opravdu každý. Ať už administrátoři, kteří mají možnost navšítvit workshopy pořádané MacIT, jež jim pomohou lépe se zorientovat v novém Mac OS X 10.4 serveru a doprovodných technologiích. Profesionálům jsou určeny přednášky zaměřené na jednotlivé aplikace, jako je Final Cut, Motion, Soundtrack, DVD Studio Pro, ale i Dreamweaver nebo jazyk Applescript. Bez šance nezůstanou ani běžní uživatelé, kteří se dozvědí, jak co nejjednodušeji přejít z platformy Windows na Mac OS X, či jak pracovat s iDVD, iMovie, iPhoto, iTunes a GarageBandem. Samotná část přednášek je věnována i uživatelům hudebního přehrávače iPod. Mezi řečníky lze spatřit známé tváře, jako je Christopher Breen (magazín Macworld a Playlist), Rob Griffiths (macoschints.com), Andy Ihnatko (The Chicago Sun-Times & Macworld), Ted Landau (Macworld), David Pogue (The New York Times), John Rizzo (Macwindows.com) a řada dalších, včetně zástupců Applu.


Mobilní telefon od Applu?

Plánovaným novinkám jsme se již věnovali v samostatném článku, ale den po uveřejnění článku proběhla zahraničními médii zpráva o tom, že Apple v první polovině roku 2005 představí mobilní telefon, na kterém spolupracuje s Motorolou. Ještě zajímavější je, že tyto informace sdělil tisku, respektive serveru Forbes.com zástupce Applu - konkrétně Eddy Cue (vice president in charge of applications). Nebývá zvykem, aby Apple na veřejnosti "vytruboval" své plány a pokud se tak někdy stalo, zodpovědný člověk za takový "omyl" velice rychle opustil kanceláře v Cupertinu. Ale abychom byli přesnější, Eddy Cue nebyl až tak konkrétní, ale uvedl něco v tom smyslu, že na první polovinu roku má Apple připraven nový produkt, který by měl být zaměřen na širší oblast zákazníků (čili nic extrémně drahého). Následně dodal, že by se mělo jednat o telefon s velmi jednoduchým ovládáním - to ovšem neznamená, že se musí jednat o mobilní telefon... že by telefon na bázi VoIP?

Společnost Apple před pár měsíci uvedla zprávu o spolupráci se společností Motorola a o snaze implementovat iTunes do mobilních telefonů této značky. Tím se předpokládaný Flash iPod dostává na tenký led a možná, že se iPodu na paměťové karty vůbec nedočkáme a místo něj Apple představí mobilní telefon, který bude schopen pouštět hudbu koupenou na iTunes Music Store. Mimochodem, zmínka o Flash iPodu se poprvé objevila ve studii analytiků, kteří předpovídali, že Apple v následujících měsících přijde s iPodem na paměťové karty. Apple tuto zprávu nikdy nepotvrdil, narozdíl od spolupráce s Motorolou. Možná tak Apple všechny překvapí a místo iPodu bude Steve Jobs 11. ledna 2005 v Moscone Center držet nad hlavou první mobilní telefon s logem Applu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: