Macworld Expo 2005 - Buďte připraveni! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld Expo 2005 - Buďte připraveni!

23. prosince 2004, 00.00 | San Francisco 10. ledna 2005 zažije další ročník veletrhu jménem Macworld. Že se jedná o nejdůležitější akci tohoto charakteru již ani nemusíme opakovat, ale přesto není od věci shrnout, o čem všem vlastně Macworld je a co zde může eventuální návštěvník vidět.

San Francisco 10. ledna 2005 zažije další ročník veletrhu jménem Macworld. Že se jedná o nejdůležitější akci tohoto charakteru již ani nemusíme opakovat, ale přesto není od věci shrnout, o čem všem vlastně Macworld je a co zde může eventuelní návštěvník vidět.

10. leden 2005 - začátek?

Oficiálně Macworld Conference & Expo (tak zní přesný název) začíná 10. ledna 2005 a pořádá jej tradičně společnost IDG World Expo. Desátého ledna ale začínají pouze semináře a workshopy, samotná výstava a především Keynote Steva Jobse, která tradičně celé setkání Apple komunity zahajuje, proběhne až v úterý 11. ledna od 9.00. Úvodní řeč Steva Jobse standardně láká návštěvníky nejvíc a všichni spekulují, co má CEO Applu ve své prezentaci připravené a čím nám vyrazí dech. Očekávaná doba jeho vystoupení se plánuje na necelé dvě hodiny a diskutovaných (a snad i plánovaných) novinek je požehnaně. Dříve Apple nabízel i QuickTime přenos videa z celé akce, ale poslední dobou tuto aktivitu omezil a video záznam je dostupný až pár hodin či dní po Keynote, což je pro fanoušky, kteří nemají možnost se do Moscone Convention Center dostat, velká škoda. Sám si pamatuji, jak jsem před pár lety tyto přenosy sledoval na pomalé 64kbs lince. I když to se ani nedalo mluvit o sledování, jako spíše o poslouchání a o domýšlení se, co se vlastně na pódiu děje.

Fanoušci jsou tak odkázáni na zpravodajství novinářů přímo z akce. My samozřejmě na Macworldu chybět nebudeme a naservírujeme vám nejaktuálnější informace přímo z centra dění stejně jako v minulosti. Běžně bývá na lednovém Macworldu oznámeno nejvíce nových produktů a doufejme, že tomu tak bude i tuto zimu.

Po samotném zahájení Stevem Jobsem se konečně otevře výstavní plocha (kolem 11:00) a návštěvníci si mohou jít prohlédnout vše, co Steve na pódiu představil. A vedle toho mají možnost navštívit stánky ostatních vystavovatelů a desítky různých konferencí a workshopů.


Vystavovatelé

Již ze samotné mapky výstavní plochy se dá odvodit, že Macworld nestihnete proběhnout během dvou hodin, ale projít všechny stánky a shlédnout novinky, chvilku potrvá. Střed výstaviště bude tradičně patřit stánku Applu a co vše na něm uvidíme se zatím můžeme jen dohadovat. Macworld není jen stánek Applu, ale i řada dalších vystavovatelů, kteří celou platformu podporují. Na výstavní ploše se jich sejde téměř 300 a mezi nimi můžeme nalézt jména jako Adobe, Aspyr Media, Bare Bones, Belkin, Canon, Dantz, Eizo, Epson, Extensis, Filemaker, Fujitsu, Griffin, Harman multimedia, Kerio, Kodak, Lacie, Logitech, Macromedia, Microsoft, Nikon, Olympus, Omni Group, O'Reilly, Quark (po dlouhé době), Roxio, Sonnet a Xerox.

Workshopy

Po obchůzce stánků různých vystavovatelů je potřeba si trochu odpočinout a nabrat síly. Buď máte možnost si jít zahrát nové hry do Macintosh Games Pavilonu, zkontrolovat novinky v internetové kavárně, dopřát si menší občerstvení, nebo si zajít poslechnout jednu z mnoha zajímavých přednášek a konferencí. Ani v tomto směru Macworld své návštěvníky nezklame a z velké nabídky si vybere opravdu každý. Ať už administrátoři, kteří mají možnost navšítvit workshopy pořádané MacIT, jež jim pomohou lépe se zorientovat v novém Mac OS X 10.4 serveru a doprovodných technologiích. Profesionálům jsou určeny přednášky zaměřené na jednotlivé aplikace, jako je Final Cut, Motion, Soundtrack, DVD Studio Pro, ale i Dreamweaver nebo jazyk Applescript. Bez šance nezůstanou ani běžní uživatelé, kteří se dozvědí, jak co nejjednodušeji přejít z platformy Windows na Mac OS X, či jak pracovat s iDVD, iMovie, iPhoto, iTunes a GarageBandem. Samotná část přednášek je věnována i uživatelům hudebního přehrávače iPod. Mezi řečníky lze spatřit známé tváře, jako je Christopher Breen (magazín Macworld a Playlist), Rob Griffiths (macoschints.com), Andy Ihnatko (The Chicago Sun-Times & Macworld), Ted Landau (Macworld), David Pogue (The New York Times), John Rizzo (Macwindows.com) a řada dalších, včetně zástupců Applu.


Mobilní telefon od Applu?

Plánovaným novinkám jsme se již věnovali v samostatném článku, ale den po uveřejnění článku proběhla zahraničními médii zpráva o tom, že Apple v první polovině roku 2005 představí mobilní telefon, na kterém spolupracuje s Motorolou. Ještě zajímavější je, že tyto informace sdělil tisku, respektive serveru Forbes.com zástupce Applu - konkrétně Eddy Cue (vice president in charge of applications). Nebývá zvykem, aby Apple na veřejnosti "vytruboval" své plány a pokud se tak někdy stalo, zodpovědný člověk za takový "omyl" velice rychle opustil kanceláře v Cupertinu. Ale abychom byli přesnější, Eddy Cue nebyl až tak konkrétní, ale uvedl něco v tom smyslu, že na první polovinu roku má Apple připraven nový produkt, který by měl být zaměřen na širší oblast zákazníků (čili nic extrémně drahého). Následně dodal, že by se mělo jednat o telefon s velmi jednoduchým ovládáním - to ovšem neznamená, že se musí jednat o mobilní telefon... že by telefon na bázi VoIP?

Společnost Apple před pár měsíci uvedla zprávu o spolupráci se společností Motorola a o snaze implementovat iTunes do mobilních telefonů této značky. Tím se předpokládaný Flash iPod dostává na tenký led a možná, že se iPodu na paměťové karty vůbec nedočkáme a místo něj Apple představí mobilní telefon, který bude schopen pouštět hudbu koupenou na iTunes Music Store. Mimochodem, zmínka o Flash iPodu se poprvé objevila ve studii analytiků, kteří předpovídali, že Apple v následujících měsících přijde s iPodem na paměťové karty. Apple tuto zprávu nikdy nepotvrdil, narozdíl od spolupráce s Motorolou. Možná tak Apple všechny překvapí a místo iPodu bude Steve Jobs 11. ledna 2005 v Moscone Center držet nad hlavou první mobilní telefon s logem Applu.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Novy produkt

Autor: Ruda Muž

Založeno: 23.12.2004, 14:17
Odpovědí: 0

Apple Germany pozval na 11.1.05 (hned po Keynote) do Hamburgu novinare na "Special Event", kde ma byt k dispozici novy produkt Apple. Apple v pozvance uvadi, ze se jedna o revolucni produkt urceny siroke verejnosti (tedy asi nic draheho).

Odpovědět na příspěvek

RE: Novy produkt

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 23.12.2004, 16:16

Zdravim, vypada to, ze domnenky se zacinaji potvrzovat ... nemate moznost tu pozvanku naskenovat a poslat?

Odpovědět na příspěvek

RE: Novy produkt

Autor: Michal Muž

Založeno: 27.12.2004, 07:54

Myslim si, ze podani nic draheho jsem v podobe Apple jiz zazil nekolikrat iTMS jim drzim palce , ale prilis bych si nesliboval, telefon s MP3 je vec stara Motorola spis se snazi svest na momentalnim uspechu Apple, protoze pokud dobre sleduji tak stagnace klasickeho mobilu rozumej bez ptakovin je dost silna.

Odpovědět na příspěvek

ze by ?

Autor: juramac Muž

Založeno: 23.12.2004, 17:15
Odpovědí: 0

No, rika se, ze na kazdem sprochu pravdy trochu......smrdi to tim telefonem v iPodu a verim, ze pokud to Jobs uvede, tak to bude skutecne bomba. Kdyz se spoji takovi machri , jako je Motorola a Apple na jednom produktu,tak to urcite nebude zadny shit ale extra special vecicka. 20GB disk s mp3 prehravacem ,slusnym mobilem a alespon 2-3mp fotakem,ochuceny Bluetoothem a iLinkem, to tu skutecne jeste nebylo a pokud bude prijatelna cena, tak se Nokii stahne urcite docela slusne pozadi....urcite prinejmensim na americkem trhu.....jsem skutecne hodne zvedavy....

Odpovědět na příspěvek

RE: ze by ?

Autor: Ondřej Noak Muž

Založeno: 23.12.2004, 18:16

Telefon v iPodu? Vy byste chtěl držet v ruce při volání celej iPod?
To asi ne. Pokud to bude tel, tak samostatnej. Jistá spolupráce s iPodem ano, ale že by se píchl na něj jako iTrip kvůli volání, to asi ne.
Já bych foťák u mobilu s radostí oželel. Ušetřím peníze a na focení mám skutečný foťák.
A 2 či 3mpx zatím u telefonu nejsou reálné.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ze by ?

Autor: MaCoffee Muž

Založeno: 23.12.2004, 18:38

Take si myslim, ze pokud neco, tak Motorola telefon s nejakou tesnejsi spolupraci se systemem OSX (muzika, kontakty - primo AppleMenu s bezproblemovou synchronizaci), jinak by se tak nevykrikovalo, ze to nebude nic za 500dolacu.
Osobne by se mi to libilo, ale zatim jde pouze o zbozne prani.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: ze by ?

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 26.12.2004, 17:42

Take si myslim, ze Apple pujde podobnou cestou ... vecko ala Motorola s logem Applu, flash pameti (1-2GB) a spoluprace s OS X, jak tipoval Martin Vymetal - GarageBand na vyzvaneni, iMovie na videa, iPhoto na obrazky na pozadi a iTunes na hudbu z iTMS, ovladani ala iPod...

Odpovědět na příspěvek

Co to bude?

Autor: kuk Muž

Založeno: 25.12.2004, 13:31
Odpovědí: 0

Mno já to vidim asi takhle - nejspíš to celý bude založený na nákupu muziky přes iTunes a přes mobil, kerej má každej a může nakupovat kdekoliv a kdydoliv a mobil to pak bude posílat přes Bluetooth do iPodu a je to. Ideální cellulární vysavač na peníze. Maj nás všechny v hrsti, zvláště ty co se moc nekamaráděj s kompůterama a těch jsou kvanta :)) Stačí softwérová úprava mobilu a přidat Blue tooth do iPodu, celý to zabalit do novejch vydizajnovanejch deklů a dát tomu nové iJméno a pak to Steve neodolatelně bombasticky zapresentuje a všichni si kráásně uslitneme: "Uáááááááá to chci, to chci" :p)) A s nějakým konglomerátem alá foto/gsm/ipod/palm/hdd/tf
t/apple/atd/atd v pohodě počkat.

Odpovědět na příspěvek

Apple a MP3 v mobilu Motorola

Autor: MartinL Muž

Založeno: 27.12.2004, 08:51
Odpovědí: 0

MP3 bude základ
První mobil s podporou MP3 spatřil světlo světa Koreji v říjnu roku 1999. Bohužel ale poněkud předstihl svou dobu a pro nezájem byl stažen z trhu. V roce 2004 se mobily rozehrály i ve stereu (Motorola E398) a oblibu si našla i MP3 vyzvánění. Hudba v mobilech je společně s pornografií největším lákadlem v oblasti datových služeb a výrobci, operátoři i třetí strany budou soupeřit o to, kdo na tom dokáže nejvíc vydělat.

Snaha předběhnout konkurenci ovšem vede k tomu, že se nečeká na standardy, a tak vznikají různé formáty a řešení přístupné jen z některých telefonů. MP3 bude ovšem podporovat stále více telefonů i ve střední třídě, a je otázkou času, kdy se objeví univerzální řešení, které bude schopné distribuovat celé skladby za přijatelnou cenu přímo do mobilů.

Sony Ericsson již představil řešení Play Now, které mělo uživatelům zpřístupnit krátké MP3 melodie na pár kliknutí. Jejich nápad se ovšem nesetkal s velkým pochopením operátorů, kteří se nechtějí nechat připravit o příjmy z melodií, a tak Play Now fakticky funguje jen v několika zemích. Motorola by měla v příštím roce představit výsledek své spolupráce s firmou Apple.

Není ovšem důvod se domnívat, že operátoři s nadšením přijmou mobilní telefon s podporou iTunes. Eurotel raději spustil vlastní distribuci hudby nazvanou Jukebox, která je dostupná jen z některých chytrých telefonů. Cenu mezi 40 a 60 korunami za skladbu (bez poplatku za přenesená data) ovšem nelze považovat za příliš lákavou. T-Mobile by měl svůj Mobile Jukebox spustit co nevidět. Cena za stažení skladeb bude bohužel podobná.

http://mobil
.idnes.cz/mob_prakticky.a
sp?r=mob_prakticky&c=A041
223_133949_mob_prakticky_
dno

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: