Macworld 2005 - Co nás čeká? Odhady, dohady, spekulace - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Macworld 2005 - Co nás čeká? Odhady, dohady, spekulace

16. prosince 2004, 00.00 | A je to tu. Stejně jako před rokem i tento leden bude v San Franciscu probíhat nejdůležitější veletrh pro Mac fanoušky a společnost Apple - Macworld Expo 2005. Jistě pochopíte, že takovou událost si nemůžeme nechat ujít, a proto se můžete těšit na zpravodajství přímo z místa činu. A jaké novinky bychom měli začátkem roku 2005 očekávat?

A je to tu. Stejně jako před rokem i tento leden bude v San Franciscu probíhat nejdůležitější veletrh pro Mac fanoušky a společnost Apple - Macworld Expo 2005. Jistě pochopíte, že takovou událost si nemůžeme nechat ujít, a proto se můžete těšit na zpravodajství přímo z místa činu. A jaké novinky bychom měli začátkem roku 2005 očekávat?

Macworld Conference & Expo 2005 začíná v pondělí 10. ledna 2005 v Moscone Convention Center v San Franciscu. Úvodní Keynote Steva Jobse proběhne následující den 11. ledna od 9:00 místního času. CEO Applu Steve Jobs kvůli nemoci nezahajoval výstavu Apple Expo, která proběhla tento podzim v Paříži a zaskakoval za něj Phil Schiller. Po menší pauze tak bude moci opět předstoupit před nadšené fanoušky a ukázat jim, co se v přísně tajných laboratořích v Cupertinu uvařilo za nové produkty. A jako vždy před podobnou událostí se na internetu objevují "potvrzené" zprávy o všem, co můžeme v lednu očekávat. Pojďme si tedy projít jednotlivé možnosti.


iPod

Začněme iPodem. Jak jste asi měli možnost pozorovat, Apple v současnosti v reklamách vystupuje jako firma, která vytvořila iPod. Nikoliv jako společnost, která vyrábí Macy či Mac OS X. Mezi lidmi, kteří Apple neznali, se tak nakousnuté jablíčko stává symbolem pro audio přehrávač a online obchod s hudbou. Můžeme s tím nesouhlasit, nemusí se nám to líbit, ale to je tak vše, co s tím můžeme dělat. Apple má s iPodem a iTunes Music Store slušně našlápnuto a nechce svůj náskok ztratit. Steve Jobs si v jednom rozhovoru pochvaloval úspěch tzv. halo efektu - 6% uživatelů PC si po nákupu iPodu následně pořídí Maca (!) a dalších 7% tento "switch" plánuje. Applu se tak podařilo trochu oklikou přilákat nové uživatele.

Ale vraťme se k tomu, co bychom mohli na Macworldu vidět. Před rokem zde byl představen iPod mini, který se zatím nedočkal žádného upgradu. To se nejspíše změní a Steve Jobs by nám mohl předvést iPod mini s 5 GB diskem - současný má 4GB disk, takže by se jednalo o 25% nárůst interní kapacity. Otázkou zůstává, zda se bude nějakým způsobem měnit i vzhled a ovládání, což ale není pravděpodobné, respektive k tomu není důvod - Apple prodává iPody mini jak housky na krámu a proč měnit produkt, který je v kurzu? Více pravděpodobně může znít rozšíření počtu barevných variant, kterých je v současnosti pět. Další variantou je update firmwaru a otevření iPodu vývojářům, kteří by tak mohli vyvíjet hry pro iPod, dodat třeba české znaky i pro poznámky a podobně. I když Apple si hodně své technologie chrání a chce mít iPod pevně pod kontrolou, což dokládá i blokování skladeb nakoupených u Real Networks.

Větší bráška iPodu mini asi modifikován nebude, před nedávnem byl představen iPod Photo a další update se bude týkat spíše zvětšení interního disku. Toshiba již informovala, že 1.8" pevný disk s kapacitou 80 GB je na světě a mohl by být dodáván v třetí třetině roku 2005. Ale Apple pravděpodobně plánuje útok ještě na jednu oblast mp3 přehrávačů -na ty s flash pamětí. V současnosti Apple nabízí jen iPody s pevným diskem, což by se mohlo na Macworldu změnit. Flash iPod by se měl prodávat za cenu pod 200 USD a Apple má již údajně připraven dostatek kousků, aby nedošlo k problémům s dodávkou, jako u iPodu mini. Paměti má dodávat opět společnost Toshiba, která již tuto domněnku částečně potvrdila, i když o předpokládané velikosti paměti se zatím neví nic. Co se nedá odhadnout je design (odhady různých fanoušků můžete vidět na obrázcích), který by mohl být stejný jako u iPodu mini, nebo naopak zcela jiný a především menší. Ať tak nebo tak, iPod s flash pamětí vypadá jako jasný a logický krok a bylo by vcelku neočekávané, kdyby takové zařízení Steve Jobs neuvedl.

Poslední, co by Apple mohl v oblasti iPodů ještě updatovat, jsou iPod Socks, i když ani zde se neočekávají nějaké zásadní změny. Revoluční produkt je zatím dobře prodejný a není důvod něco měnit ... možná pouze nová verze pro iPod mini? :-)


Powerbook

Velkou neznámou je Powerbook. Apple tuto řadu naposledy obměnil v dubnu tohoto roku, což je hezkých pár měsíců zpět a nemá jinou možnost, než na tomto poli předvést nějakou novinku. Přenosné počítače iBook se již menšího updatu dočkaly v říjnu (a začaly rychlostně Powerbooky dotahovat) a Powerbooky jsou pravděpodobně chystané na leden 2005. Apple dlouho dopředu informoval média, že G5 Powerbook jen tak očekávat nemůžeme kvůli problémům s chlazením. První vlaštovkou byl iMac G5, který má G5 procesor vměstnaný do vcelku malého prostoru a větrák při práci téměř neslyšíte. Doufejme, že se Applu již podařilo problém chlazení vyřešit a nový Powerbook již bude procesor G5 obsahovat. I když by se pravděpodobně jednalo pouze o představení s dostupností v následujících měsících.

Druhou variantou je uvést Powerbooka s vylepšeným G4 procesorem. Další spekulace se vedou kolem rozlišení LCD displeje - konkurenční PC notebooky začínají mít řádově vyšší rozlišení při stejné velikosti displeje a bude zajímavé sledovat, zda Apple na tento trend zareaguje, či nikoliv.


eMac G5

Řada počítačů eMac byla také naposledy updatována v dubnu tohoto roku a nebylo by od věci jej začít vybavovat procesorem G5, pravděpodobně o frekvenci 1.6GHz. Počítače eMac je ideální model pro začátečníky a pro všechny, kdo chtějí Maca za nejnižší možnou cenu. Dá se předpokládat, že nejpozději v první polovině roku 2005 (spíše dříve) začne Apple nabízet eMac G5.


Tiger

Operační systém Mac OS X 10.4 má být představen v první polovině roku 2005, tudíž první možný termín uvedení je právě Macworld 2005. Dle zpráv na internetu je již současný pre-release stabilní a vcelku funkční a Apple Tygra prezentoval veřejnosti již na Apple Expu a Mac Expu. Prvně byl Tiger k vidění na WWDC 2004 tento rok v červnu. Určitě bude Tiger prezentován i na Macworldu a osobně se domnívám, že Steve Jobs potvrdí termín zahájení prodeje - že by někdy kolem března 2005? Společnost Apple plánuje zpomalit vývoj operačního systému a novou verzi přinášet jednou za 18-24 měsíců, takže Tiger by měl uživatelům na počítači vydržet déle, než třeba Jaguar či Panther. Z toho důvodu není od věci systém před prodejem pořádně otestovat a odladit, aby nedocházelo v prvních verzích k dětským nemocem jako u jeho předchůdců. Co se týče Tygra, Apple vcelku brzy dal karty na stůl a představil vývojářům nejdůležitější novinky. Přesto i Tygr má obsahovat více než 150 vylepšení a zatím víme o cca 10. Nechává si Apple v rukávu ještě nějakou novou technologii, kterou představí až při uvedení?


iLife'05

Balík iLife'04 je standardně součástí každého Maca a byl také představen před rokem a od té doby se objevilo pouze pár setinkových updatů (vyjma iTunes). Domnívám se, že menší rozšíření funkcí a pár dalších vychytávek by iLife určitě neuškodilo. Co myslíte?

Co dál?

Dál je zde samozřejmě řada možností. Nebyl by to Apple, aby jednou za čas nepřišel se zcela neočekávaným produktem. Jako byl iPod, Airport Express či ponožky pro iPod. Pár spekulantů sází na Apple server - něco ve smyslu zábavního střediska v domácnosti. Velký pevný disk, který pojme dostatek hudby, filmů a videa a dokáže je předávat dalším zařízením. Keynote 2.0 je další produkt, který již (dost pravděpodobně) existuje, a Steve Jobs jej, podle záběrů z jeho poslední prezentace při uvedení iPod U2, již testuje. U PowerMaca G5 je neustále očekáván update na 3GHz procesor a v červnu jsme se jej (i přes slib Steva Jobse) nedočkali. Neměli bychom v našem výčtu ani zapomenout na Xserve, jež by mohl dostat 2.3 GHz G5 procesor, jako má v současnosti superpočítač ve Virginia Tech, a eventuelně i 2.5 GHz G5. Update serverů by se měl dotknout i plánového prodeje platformy Xsan. Ta měla být uvedena již na podzim (zatím je ve fázi beta), ale tento termín již Apple nestihne a tak ji můžeme očekávat začátkem ledna. Tomu nasvědčuje i vypršení Xsan Preview Buildu 31. prosince 2004.


Macworld je událost, kterou si nemůžeme nechat ujít. Očekává se hodně novinek a updatů, čemuž nasvědčuje i důležitost takovéto akce. Z toho důvodu jsme pro vás připravili speciální stránku na adrese report.grafika.cz, na které najdete odkazy na všechny články, které s Macworldem 2005, ale i se staršími výstavami, souvisí.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

eMac, PowerBook

Autor: Tomáš Muž

Založeno: 16.12.2004, 06:53
Odpovědí: 0

Ahoj všichni,

můj názor ohledně eMac-ů je takový, že eMac by si zasloužil nejen G5, ale hlavně lepší grafickou kartu, větší monitor, větší disk, a hlavně možnost většího rozlišení. eMac mi přijde jako takový dědeček...

Co se PowerBook-ů týče, tam by to větší rozlišení bodlo - s výjimkou 12" - jednu teď vlastním a menší písmena bych už číst nechtěl.

Taky by mohli snížit ceny displejů - oproti ostatním - i značkovým (Sony, Eizo, iiyama) jsou nehorázně drahé.

Toť mé ranní názory.
Tomáš

Odpovědět na příspěvek

RE: eMac, PowerBook

Autor: jerry Muž

Založeno: 16.12.2004, 09:36

nevim, jestli daj na emaca 20" crt. je to prece jen "e" mac - education - coz jej drzi cenove pri zemi. 20 inchovy monitor je nehorazne velka krava. urcite by bodnul, proc ne, ja bych do emaca s 20 sel raz dva, ale rozmery a cena jsou limit. pokud chteji ziskat sve puvodni postaveni ve skolstvi, musi hodne tlacit na pilu - cena je zaklad.
lcd ho neudelaj, protoze pak si muzete rovnou koupit imac. a ta grafika? to je stara bolest. oni tam vzdycky prdnou naprosty prumer dane doby. tak to bylo i s imacem, namisto nejakeho dela, aby to aspone do mesice nezestarnulo, tam daji sunt, ktery nic nesvede - ale jak tu u nas doma rikame - "you get what you pay for, right?"

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 16.12.2004, 10:32

eMac je skvely stroj za danu cenu. Nesmieme zabudat, ze to je LOW-END!!!
Lowendove PC vacsinou obsahuju slaby graficky cip (intel, s3) priamo na doske so zdielanou pamatou - teda nepouzitelne.
V porovnani s nimi je eMac bezkonkurencny stroj. A ano, aj cenovo.
Ak niekto namietne, ze podobne PC ma za 12 tisic, sakramentsky sa myli - je to cena bez kvalitneho monitora, bez OS, bez kopy software, bez FireWire, Ethernetu, bez kvality spracovania.
Minule som to tak cenovo ratal a eMac vysiel oproti lacnym PC ako jasny vitaz

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Rudo Muž

Založeno: 16.12.2004, 10:50

Uplny suhlas. 17" CRT monitor pre konstrukciu "vsetko v jednom" je tak akurat.

Poznamka trochu bokom: Jozo, mohol by si prosim ta skontrolovat odkaz na tvoju najnovsiu lokalizaciu Camina na mozilla.sk, ukazuje na neexistujuci subor. + preco ma Camino problem s polom pre zadavanie textu (napriklad aj v tomto fore), aby ma slak netrafil, musel som si to znovu natiahnut do Safari... Dakujem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 16.12.2004, 12:56

Hm, divne, pouzivam poslednu nightly 0.8+ a nemam s tym problem, ale ani pod 0.8.2 s tym problem nie je... (to textove pole)
Mas zapnuty Javascript?
Na ten vadny odkaz sa opytam Rada, co ma na starosti mozilla.sk web

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Rudo Muž

Založeno: 17.12.2004, 09:27

OK, odkaz uz funguje, dakujem. Mas pravdu, pod 0.8.2 uz nie je problem so zobrazovanim (mal som este len 0.8.1), len ide trochu spomalene.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 17.12.2004, 11:21

Doporucujem skusit posledne nightly z 0.8+ vetvy na ftp.mozilla.org

Je to vlastne vetva, ktora sa nasledne premietne do verzie 0.9. Hlavne nove taby (panely) su super, ako aj najnovsia stable verzia Gecka. Na rychlosti to citit.
Staci este pridat Camino ExtraPrefs na blokovanie reklamy a par funkcii a je to podla mna bezkonkurencny prehliadac pre OS X.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Ondřej Noak Muž

Založeno: 16.12.2004, 11:00

Ať si dá Apple do eMaca klidně 5200, egal. Ale ať ji proboha strčí do klasického AGP slotu a neintegruje ji na desku! I většina PC s integrovanou kartou má AGP slot volný a je možné si tuto komponentu libovolně vyměnit.

Tuhle logiku Applu nechápu. Abych si mohl plnohodnotně zahrát X-plane verze 8, tak mě nutí kupovat G5 za 50 000, kde si konečně můžu grafickou kartu updatovat!
Není moc oblastí, kde SJ "sere mimo mísu", ale tohle je jedna z nich.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Siegfried Muž

Založeno: 16.12.2004, 12:51

Suvisi to s obchodnou strategiou Apple a jednoducho iMac a eMac su pocitace s obmedzenou rozsiritelnostou urcene pre domacnosti a skoly. Takze ked si niekto kupuje Maca aj na spickove graficke aplikacie akymi Xplane a dalsie aplikacie su... nema na vyber a musi si jednoducho kupit Powermac G5.

Keby eMac mal moznost zvysovat vykon grafiky tak by bol alternativou aj pre profikou a to SJ nechce. Asi preto, ze zije z nasich prachov He He

A mozno preto narozdiel od tajvanskych skladackovych krabic nema ziadny pocitac Apple na krabici napisane leziak :) Aj ta najsamvacsia pitomost od Applu totiz oslovuje velmi konkretnu skupinu zakaznikov :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Ondřej Noak Muž

Založeno: 16.12.2004, 17:05

Ona ta obchodní strategie je postavená na hlavu. Že si do eMaca nestrčím druhý disk, mechaniku či PCI kartu, mě nepálí ani v nejmenším. Nepotřebuji to. Ale požadavek na svižnou 3D akcelerovanou kartu se objevuje především ze strany domácností. Na PMG5 to potřebují jen lidé, kteří dělají 3D grafiku. Zvukař či grafik to opravdu neocení.
iMac se nikdy konkurencí pro PM umožněním výměny grafické karty nestane. PM se kupují kvůli úplně jiným věcem.
Naopak v současné situaci přichází Apple o některé potenciální zákazníky domácím modelů Maců.

Nejsem zapálený hráč. Ani na Macovi nemůžu být. Ale letecké simulátory (X-plane) či některé tituly z WWII, do které jsem fanda, (budoucí verze Combat Mission, MOH) bych si opravdu rád někdy naplno zahrál. Což mi ale prehistorická 5200 neumožní a o PC nechci ani slyšet.
Možnost upgradu grafické karty do strojů určené pro domácnosti prostě patří. Troufám si tvrdit, že by to i na ieMacu využilo více lidí, než na PM.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jakub Muž

Založeno: 16.12.2004, 18:00

...tohle říkám už od doby, co znovu přišel do Apple bláznivý Jobs -- největším konkurentem Apple je Apple samotný -- on se tak bojí toho, aby si jeho vlastní produkty nekonkurovali, že často nutí potencionální zákazníky jít do něčeho úplně jiného (PC)... :-(

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: jerry Muž

Založeno: 16.12.2004, 18:52

jen tak na okraj - jobs je spoluzakladatel apple. kdyz odesel, apple sel dolu - financne, kvalitativne, myslenkove.
on se nevzdal - koupil malinkate animacni studio, zvane pixar, ktere nikdo neznal - privedle je hollywoodske podium a udelal z nej prominenta, za vydelane penizky si koupil nazpet akci v apple a je opet ceo. rikate blaznivy? asi na tom neco bude. napada me myslenka: jaky druh ovoce ma steve jobs nejradeji? :-)

pote co se vratil do apple - fima byla na pokraji bankrotu, ztratova, s otresnymi beige a performa stanicemi, postupne se stahujici ze skol. jediny, kdo ji zustal verny, byl snad asi jen pentagon. podivejte se na ni dnes - je v boomu
sice nema ani mizernych 10 % trhu s pocitaci, ale co je dulezitejsi - apple jde po kvalitnim ovoci - skoly, urady, graficka studia, armada... a v soucasnosti konecne i domacnosti - delaji vyvazeny pocitac pro celou domacnost - za to, ze odrou grafiku, vam tam nastrkaji fw porty, ethernet a jine dulezite veci pro digital life, veci, o kterych si levne noname pc z tchaiwanu muze nechat jen zdat.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jakub Muž

Založeno: 16.12.2004, 22:56

heh, trošku jsi to zkrátil... zapomínáš, že Jobse z Apple museli vyhodit, protože měl šílené představy o marketingu a "dělal dusno"... Poté, co odešel z Apple do několika let představil to nejlepší, co kdy počítačový svět zatím viděl -- společnost NeXT -- technologicky stále nepřekonaná špička. I Microsoft byl z NeXTu hodně vyděšený -- kdyby Jobs nasadil normální marketing, dnes by Microsoft měl o polovinu trhu méně -- protože tehdejší chlouba MS -- Wokna NT byla ve srovnání s NeXT Stepem jen ubohoučká hračka pro děti... a Apple? Ten by asi neměl co kupovat, protože by nebyl... Ostatně, většina lidí si myslí, že Microsoft opisoval svoje Windows 95 od Apple -- nesmysl, kdo viděl Chicago, tak mu bylo jasné, kde se inspiroval -- respektive co okopíroval...
...histor
ie má tendenci se stále opakovat...

...a když říkáš "otresnymi beige a performa stanicemi" tak asi nevíš, co to bylo za počítače, překvapivě ve srovnání (kvalitativním) s dnešními počítači to byly nesrovnatelně kvalitnější počítače -- v té době jsem nevěděl co je to servis...
...a dnes? Je tu třeba uživatel, který nikdy neměl sebemenší problém s PowerBookem (od titanové verze)? :-(

PS: Apple nebylo myšleno jako "ovoce", nýbrž jako Newtonovo jablko :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: ataralgin Muž

Založeno: 17.12.2004, 12:57

No já nevim.. dělám na Applech teprve deset let.. ale o některejch věcech co tu píšeš bych se teda dohadoval.. je dobré rozlišovat co jsou vlastní názory a objektivní fakta..
hezkej den.. :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jakub Muž

Založeno: 17.12.2004, 16:14

tak to upresni, co se ti nezda?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: jerry Muž

Založeno: 16.12.2004, 18:41

ano, souhlasim s nazorem napsanym nade mnou. tady v usa jsou pocitace vyslovene spotrebni elektronika. neni to vec, na kterou setris pul zivota, schranujes ji, upgradujes a je ti lito ji vyhodit. tady je to jako televize, pracka, kalkulacka anebo sici stroj: rozbije se? jde do garbage.... tim to hasne. takova byl a vlastne prvni myslenka imacu - all in one, zadny upgrade - uzij si to na 4 - 5 let a pak si kup novy. je to obchodni strategie - jinak by apple neprezil - powermacy ho neuzivi - a porad, absence agp stahuje dolu cenu a o to tu skolam jde - maloktera skola dela upgrade, vetsinou to vyhodi a jdou do neveho - znovu podotykam - eMac znamena "educational".

ja osobne si myslim, ze apple dela tyhle pocitace jen z povinnosti, protoze tam je dira na trhu, kterou se snazi zaplnit, to same plati o hi end serverech, delaji to kvuli reklame, aby se meli cim chlubit, plus ty firmy koupi jako terminaly emacy nebo pm - je jasne videt, ze primarnim cilem jobse je laptop pro kazdeho, rekl to nescetnekrat. o ipodu ani netreba mluvit - apple zacal menit image pocitacove firmy na firmu pro zabavu na doma lidi nechteji mit doma pc, ktere je porad rozhasene a nefunguje, neustale s nim bojovat a mit problemy s propojovanim periferii, chteji mit reseni all in one - pocitac a software v jedne bedne - bylo by zajimave pozorovat, kdy verejne v reklamach zacnou verejne propagovat propojeni pixar a apple - kazdy tu chodi na jejich filmy a lidi je milujou. nemyslim financne - jen proste sdelit, pixar spolupracuje s apple - neco jako novy imac - nazvali ho "from the creators of ipod" , lidi milujou ipod a tak si koupi imac, proste reklamni utok na podvedomi...

i ten ipod od hp se tu prodava pod puvodnim jmenem. sel jsem jeden den radioshacku a vidim cosi ruzoveho. mrknu na to a vidim ipod. kouknu bliz a krabice hlasa: "ipod hp from apple" :-)
cekal bych neco originalniho, jako "hpod", ale chyba lavky - ipod jmeno je proste ikona, trademark, landmark. to je jako kdyby microsoft zmenil nazev z windows na doors.. :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 17.12.2004, 12:41

A to by si Jim Morrison opravdu nezaslouzil :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: eMac, PowerBook

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 17.12.2004, 15:01

Tak tak, to by bola tazka urazka :)
Windows by tak mohli byt premenovane na "Gate to hell"

Odpovědět na příspěvek

a co apple works?

Autor: jerry Muž

Založeno: 16.12.2004, 09:24
Odpovědí: 0

ja bych se asi nejvice tesil na nejake vylepsene apple works, rad bych, kdyby v nich zustaly painting a drawing. drawing je skvela vecicka, ktera mi usetri spoustu casu a moreni se s profi apps. neni to sice zadny quark, ale na primitivni home dtp jako kalendare, pozvanky nebo plakaty staci....

uvital bych novy text a spreadsheet, pridat keynote a filemaker a apple works 7 jsou na svete! :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: a co apple works?

Autor: Ondřej Noak Muž

Založeno: 16.12.2004, 09:53

Já bych se na to také těšil, ale opět. V Tigeru bude významně rozšířený TextEdit. Pochybuji, že by se s tím Apple tak dělal, kdyby pracoval na své konkurenci Wordu. Úplně se to nevylučuje, ale i tak.

Bohužel se asi budeme nadále muset smířit jen s Keynote2. Apple se asi jen tak neodváží MS v této oblasti dotknout.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: a co apple works?

Autor: Jakub Muž

Založeno: 16.12.2004, 10:55

...příliš významně změněný nebude, tedy na první prohled dokonce vůbec... jisté je, že bude možné pracovat s tabulkami, bude lepší import DOC, export rozšířen o HTML a vypadá to, že bude umět číst i AppleWowks 6... ale to je asi tak vše... AW 7 by byla bomba, ale Jobs tenhle krok zase neudělá...

Odpovědět na příspěvek

pda?

Autor: jerry Muž

Založeno: 16.12.2004, 09:28
Odpovědí: 0

nezapomnel bych ani na PDA. kdysi jsem videl to fake video s hrackou jmenem iWalk, bylo to hezke. mam palm a mrzi me ta synchronizace. porad se tam musi pouzivat ruzne conduits apod, neni to nativni, zdrzuje to, kalendar se taky nesyncuje uplne nejlip.

Odpovědět na příspěvek

RE: pda?

Autor: Ondřej Noak Muž

Založeno: 16.12.2004, 09:44

PDA je projekt, který Apple sice zrušil, ale určitě se objeví. Přání otcem myšlenky.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: pda?

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 16.12.2004, 10:27

Apple PDA nikdy nevyrobi. PDA je mrtvy trh, definitivne upadajuci na ukor smart phones.
Staci sa pozriet na coraz viac klesajuce predaje tychto zariadeni.

PDA je IMHO blbost - vhodne na specializovane pouzitie (multimeraky, prepojenie s databazou skladiska), beznemu cloveku to je na nic
Drzal som ich v ruke par a poviem to rovno: draha, vacsinou nefungujuca zbytocnost.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: pda?

Autor: kristian Muž

Založeno: 16.12.2004, 15:04

myslim si, ze apple do pda trhu opravdu nepujde. necekal bych ani nic moc ve smyslu smartphon. ale kdyby nahodou jo, bylo by to docela zajimavy a potesilo by me to :)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: pda?

Autor: Fero Muž

Založeno: 16.12.2004, 21:33

vsevedko najmudrejsi... bez PDA by som bol strateny.. priama komunikacia mailom, excel po ruke, mapa... co len clovek chce... a zbytocnosti je vselikde vselikolko, zavisi od cloveka co potrebuje a vyuzije.. Doporucujem najskor vyskusat a potom kritizovat..

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 17.12.2004, 00:48

Vyskusal som, dakujem. Polovicne riesenia s divnym prepojenim s pocitacom nemam rad.
Priama komunikacia mailom - mobil. Excel po ruke - na tej krpatej obrazovke to je len pre dobry pocit alebo k comu vlastne? O vykone v pripade vacsich tabuliek nehovoriac.
Mapa sa mi zmesti do zadneho vrecka nohavic a nedojdu jej baterky.

Je to len moj nazor, napisal som, ze v specialnych pripadoch to vyznam ma.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Fero Muž

Založeno: 19.12.2004, 23:07

polovicne riesenie? prepojenia? krpata obrazovka? T3 si mal v ruke? mapa papierova voci GPS? ignorant... co uz na to len povedat

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 19.12.2004, 23:35

Nie, ale neskutocny realista, to som. By ma zaujimalo, ako ti GPS pomoze v prdeli niekde v horach, ked ti dojdu baterky ci kvoli zime alebo vode ti cela elektornika odide do cajchu.

A ano, mala obrazovka s malym rozlisenim. Mozes na tom upravovat grafiku? Pripravit plnohodnotne prezentacie? Pripojit to k projektoru? Serioznejsie pozerat stranky? Nic z toho.

Prepojenie a synchronizacia s pocitacom je nocnou morou a to ako u Palmu tak aj u Win CE.

Nechcem Ti brat nadsenie, ale uz som videl XY ludi co to nadsenie prezivali tak prve 2 tyzdne a potom na tieto blbosti hladali kupcu.

PDA pojde v nablizsich 2 rokoch do hrobu, za tym si stojim tak, ako ze Bush je dement.

Po case sa tu vrat a pripomen si moje slova. PDA nema buducnost, aspon nie v stavajucej podobe.
Je to draha hracka, ktora ma za ucel vytahat peniaze z vrecka. Za tymto si stojim odvtedy, co som mal v rukach Newton (aj ked to MOHLO byt NIECO), Palm aj PDA s Win CE

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 20.12.2004, 09:06

Dovolim si s vami nesouhlasit

1/ nemuzete GPS zatracovat kvuli tomu, ze vam dojdou baterie... to byste pak mohl odepsat temer veskerou elektroniku. Konkretne GPS ve spojeni v PDA mi prijde jako hodne zajimave vyuziti teto technologie

2/ obrazovka - PDA si neporizuji lide kvuli vysokemu rozliseni a pripojeni na projektor - je to spise elektronicky diar se spoustou programu, ktere se vam mohou v terenu hodin - icq, mail, internet, terminal, word, excel apod. Na internet se z PDA podivate kvuli tomu, ze hledate nejakou konkretni informaci (na coz ten browser bohate staci), nikoliv kvuli kochani se webem

3/ synchronizace - PDA ci Smartphone pouzivam jiz hezkych par let a nemyslim si, ze by synchronizace byla nocni mura

4/ Mozna PDA skonci a pretransformuje se do chytrych telefonu, coz je logicky posun. Ale to neznamena zanik, spise vyvoj.

V kazdem pripade PDA neni urcene kazdemu, pokud si jej poridi nekdo na paradu, nema pro nej smysl. Jestlize funkce vyuzijete, je to idealni pomocnik. PDA neni nahrada stolniho pocitace, ale spise jeho prodlouzena ruka.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Fero Muž

Založeno: 20.12.2004, 10:55

vyse roka mam T3 a nemozem si na nic stazovat, maily z firmy poruke, uplne funkcna synchro, excel som x krat vyuzil, browser je presne na to co Petr napisal (napr. vlakove spojenie na poslednu chvilu atd)- Nie je to nahrada notebooku ale asisten, pomocnik, zabava... Len ignorant moze na svet pozerat ciernobielo a povazovat svoj nazor za dogmu. Vsak vsevedko...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 20.12.2004, 11:47

Napisal som "PDA je IMHO blbost". Pokial nepoznas skratky, radsej nechaj tak, ok? Neprezentujem svoj nazor ako dogmu, preto to IMHO - In My Humble Opinion

Pre mna je PDA nepouzitelny. Tiez som napisal, ze okrem par specialnych pouziti nema velky vyznam - jeho funkcie su prilis obmedzene na tu cenu. Za cenu T3 mozem rozmyslat nad starsim iBookom, ktory ma nezrovnatelne vyssiu uzitnu hodnotu.
Opat len IMHO

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: Fero Muž

Založeno: 20.12.2004, 15:34

Vsevedko a nervozny.. ak na nieco clovek peniaze nema, nemusi hned hladat len chyby. aj na aute za 20 mega chyby najdes, ale nemusis ho apriori povazovat za zbytocne. Len o to ide, ci clovek vec vyuzije ci nie... chyby sa najdeu na vsetkom... a porovnavat T3 so starsim iBookom - ved si opat mimo, palm nie je nahrada notebooku... pouvazuj

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: pda?

Autor: ataralgin Muž

Založeno: 17.12.2004, 13:05

souhlasím.. že využití PDA je poměrně sporné.. zkoušel jsem to dvakrát - po dvou měsících putoval k dalším uživatelům z řad mých známých a nikdy se u nikoho dlouho nezdržel.. větší smysl pro mě má stejně velký externí disk, kde mam dostatečnou kapacitu i na přenost třeba DVD nebo PSD souborů okolo 350 MB.. počítač mám ve studiu i doma a prakticky kdekoliv po ruce.. možnosti pda jsou pro mne příliš omezené.. podotýkám že dělám reklamu a dtp, takže mě aplikace typu excel a word nezajímají, ale většina mých známých jsou právě kancelářský krysy a stejně se s PDA nikdo z nich nesžil.. fajn den

Odpovědět na příspěvek

iBook G5 ?

Autor: Pavel Muž

Založeno: 16.12.2004, 13:44
Odpovědí: 0

Pred nedavnom som si kupil 1.25HGz G4 eMac-a (uz som nevydrzal cakat na G5 na jar). Vykonovo postacuje, ale cca. v horizonte 4-5 mesiacov si chcem zadovazit aj iBook. Ako je to s G5 pre tieto modely? Objavuju sa nejake spravy?

Odpovědět na příspěvek

RE: iBook G5 ?

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 16.12.2004, 15:01

G5 v iBooku tak za rok, za 2. kym nie je v eMacu a hlavne v PB, tak urcite nie.
Mozno niektora z nizkoprikonovych variant, ktore IBM chysta, ale na trhu este dlho nebudu

Odpovědět na příspěvek

iMac G5

Autor: DT Muž

Založeno: 16.12.2004, 14:40
Odpovědí: 0

Dobry den,

mam jen dotaz ohledne iMaca G5 ted si ho budu kupovat ale docela vaham kvuli grafarne, bojim se ze mi to nebude stacit.. myslite ze mi to G5 procesor vynahradi..? Uz na nej cekam par mesicu ale kdyz ctu ruzne testy tak G-5200 se uz ani nebude vyrabet:) Chci ho teda hlavne na grafiku..

Diky DT

Odpovědět na příspěvek

RE: iMac G5

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 16.12.2004, 14:55

iMac G5 neni pocitac urcen primarne pro hrace, tzn. ze hry na nem hrat muzete, ale nevychutnate si maximalni rozliseni a detaily .. pokud hrajete jednou za cas, tak s tim imho nebudete mit problemy. Jinak se jedna o rychly stroj, pokud jej vybavite dostatecnou pameti - 256 je opravdu jen minimum. Co se hrani tyce, zkousel jsem Call of Duty pri 1024x768 pri strednich detailech a vcelku bez problemu, cukalo se jedine kdyz si do pameti cachoval novou grafiku (tzn na zacatku hry), ale je potreba napsat,ze ten iMac mel 256 MB ram, coz je velke omezeni. Na grafickou praci s nim imho nebudete mit problemy.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iMac G5

Autor: DT Muž

Založeno: 17.12.2004, 09:47

Tak to vypada dobre, jen doufam ze tam nebudu mit pres monitor ten zluty prouzek ja se psalo na zive..?

Dekuji za odpoved
DT

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: iMac G5

Autor: Petr Mara Muž

Založeno: 20.12.2004, 08:16

Priznam se, ze ten "zluty prouzek", o kterem se psalo na zive, hledam uz cca tyden a zatim jsem na nej nenarazil.. Displej mi prijde absolutne v poradku.

Odpovědět na příspěvek

flash ipod

Autor: gluon Muž

Založeno: 17.12.2004, 00:41
Odpovědí: 0

podla mna ziadny flash ipod nebude, ale predstavia mobil - lacnu motorolu s 1GB flash a mobile itunes. Vymyslia nejaky vtipny nazov napr. iPhone :)

Odpovědět na příspěvek

Jine prekvapeni

Autor: Lukas Kalista Muž

Založeno: 17.12.2004, 01:43
Odpovědí: 0

Jeste me napadla jedna novinka, ktera by se mohla nekdy objevit. A to "Tablet Mac". Tj. Book s dotykovym displejem. Osobne bych to nevyuzil, ale pro leckoho se to muze hodit a hlavne - k cemu by zabudovavali do systemu rozpoznavani tectu z Newtona, kdyby s tim nemeli neco za lubem???

Odpovědět na příspěvek

Ha telefon :-) a je to tady

Autor: ondra Muž

Založeno: 17.12.2004, 03:19
Odpovědí: 0

* Apple potvrdil, že spolu s Motorolou chystá svůj první mobil
(http://www.mobilm
ania.cz/Bleskovky/Ar.asp?
ARI=108891&CAI=2097)

v
ice na linku, at jim neberu clanek :-)

Odpovědět na příspěvek

G5 a chladenie

Autor: peeticek Muž

Založeno: 17.12.2004, 11:30
Odpovědí: 0

Ja stále nechápem kde je problém?
Po prejdení na 90nm proces sa znížilo množstvo odpadového tepla z 55W na 25W!pri 2GHz verzii - Do bookov sa bežne drbú P4 ktoré majú 70-80W vyžarovaného tepla a predávajú sa - síce to sú bláznivý PC users, ale predávajú...AMD uviedlo 35W verziu Athlon 64 do bookov a je to senzácia! Ale nechytá sa vôbec na Pentium M - tomu fandím aj ja - asi jediný normálny produkt INTELu - výkon má VELMi sulsny a pritom vyžaruje 21-25W max tepla. Tieto CPU neni problém na najvyšších frekvecnciach uchladit pasívne! - 2,13GHz. Tak kde je APLLE problém? Máte 25W úžasný 64 bit.CPU!V pohode ho uchladíte, tak prečo nie? Myslím, že je to tradícia APPLU - v PC sfére je výrobcom jedno, že užívateľ príde o uši - keď som čítal recenzie na G4//PowerBook// - že ventilátor sa aj pri záťaži spúšťa veľmi sporadicky, spomenul som si na najhoršiu kúpu v našej rodine - P4-M na 2,0 GHz - no DES-bez sluchátiek a MP3 vnich sa video strihať nedalo - ba dokonca obyčajný WORD a vrešťalo to jak jeblé...Snaha o ultratiché zostavy sú evidentné od nepodarených dual G4.PM 2x2,5 GHz a oni zvolili vodné chladenie! Preboha načo? Keď majú ako predošlé 130nm 2,0GHz verzie? Veď P4 má 100W a dá sa uchladit vzduchom - no preto, lebo APPLE je Hi-class a tam sa vreskot ako v serverovni nenosí...

Nechápem ich - inak, G5 v booku je brutálna predstava :)

Majte sa

Odpovědět na příspěvek

RE: G5 a chladenie

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 17.12.2004, 14:58

Apple s tym caka, aby G5 v PowerBooku mal este mensi odber a vyzarovane teplo.
To je ta elegancia. PB G4 je vobec najtensi highend notebook na trhu s vybornou vydrzou.

Apple sa proste snazi o dokonalost, nie narvat G5 rovno ako je a potom z PB urobit hrubu, tazku kravu, co sa prehrieva a vydrzi na bateriu hodinu. Vieme, ako to u notebookov s P4 vyzera, ze :D
Velke, hrube, tazke HORUCE az prilis a slaba vydrz baterie...

Ako povedal Jon Rubinstein (sef iPod divizie, byvaly sef hw divizie Apple) v jednom interview, kedy bude PB G5 - "PowerBook G5 musi byt DOKONALE inzinierske dielo"

Urcite sa dockame revolucneho chladenia, vysokeho vykonu a vydrze na bateriu, to vsetko pri malych rozmeroch. PB G4 je vyborny stroj, G5 musi byt este lepsi vo vsetkych ohladoch.

Predpokladam
, ze s nim Apple pride tak v juni t.r. na WWDC. Aspon predbezne oznamenie.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: