iSync konečně zde! - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

iSync konečně zde!

3. ledna 2003, 00.00 | Apple nám neočekávaně před Macworldem nadělil finální verzi iSyncu a novou verzi iCalu. Programy jsou rychlejší a spolehlivější. Synchronizujete pomocí iSyncu také?

Hlavní partner zpravodajství:


Partneři zpravodajství:
Včera nám Apple poměrně nečekaně nadělil dvě novinky: iCal ve verzi 1.0.1 a iSync ve verzi 1.0. Na nějaké hlubší závěry je po krátkém testování brzy, informace přímo u programů jsou relativně skoupé, takže zatím pro vás máme jen několik základních informací.

iSync

Pokud používáte ještě betaverzi, doporučuje read-me provést synchronizaci ještě před instalací plné verze - a tedy ještě před instalací iCal 1.0.1. Neuposlechnutí se může rovnat problémy, jakou jsou zdvojené záznamy (pomohlo zvolit "Revert to last sync"). Download verze 1.0.

Podle Apple je plná verze rychlejší (především u Palmu) a stabilnější, jsou podporovaná všechny Palm OS zařízení, fungující s Palm Desktop 4, je zlepšená konfigurace pro Palmy, při synchronizaci se vám synchronizuje obsah s .Mac adresářem a také je možné nastavit automatickou synchronizaci s .Mac.

O tom, co umí betaverze iSyncu jsme psali již zde, rozdíly proti finální verzi vám popíšeme až po důkladném otestování. Bohužel, nebyla rozšířená podpora pro další mobilní telefony, takže zatím jsou podporované stále pouze Ericssony R520, T39, T68 a Sony Ericsson T68i. Kdy budou podporované další mobilní telefony, které "umí" SyncML (například Siemens S55) je otázka.

Jednou z novinek je podpora pro synchronizaci adresáře s adresářem v .Mac - data se tam posílají tak jak tak, takže šlo jen o to integrovat tato data do .Mac služeb. Tato funkce zatím není dostupná a bude ohlášená až 7. ledna - takže to bude podle všeho jedna z novinek na Jobsově keynote. Obecně se dalo předpokládat, že oba nové programy budou uvedené právě až na Macworldu, někteří hovoří o načasování uvedení podobného produktu Microsoftu na příští týden.

iCal

Nová verze iCalu 1.0.1 je v popisu novinek ještě skoupější než iSync, omezuje se pouze na obecně konstatování, že je rychlejší a lepší. Rychlejší je (naštěstí) rozhodně, rozdíl byl výrazný při startu i při práci. Také jsou opravené některé drobnosti, například že týden se zobrazuje od pondělí vždy a všude, tedy například i v malém náhledovém kalendáři. Dá se předpokládat, že uživatelé postupně objeví další změny a novinky. Novou verzi si můžete stáhnout ze stránek Apple, recenzi na verzi 1.0 najdete zde.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Informace  

 » Rubriky  » Agregator  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

iSync

Autor: Milanek Muž

Založeno: 03.01.2003, 12:34
Odpovědí: 0

Nova verze rychleji (subjektivne), akorat mi nasekala duplicitni zaznamy do DateBooku a ToDo (v Palmu). Ale to se dalo "rucne" vyresit.

Skoda, ze chybi moznost nastaveni kodovani v Palmu (ISO, Win, Mac cestina).

Take mne mrzi ignorovani jinych telefonu (Siemens, Nokia). Doufam, ze se casem objevi slusne rozhrani pro psani 3rd party pluginu... Hned bych se pustil do pluginu pro S/ME 45 ;-)

Odpovědět na příspěvek

RE: iSync

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 03.01.2003, 15:57

Ale vy znate protokol, ktery S45 pouziva? U nokie zatim dokonce neexistuje krome oficialniho suite zadny program, ktery by umel spravovat kalendar a kontakty pres bluetoooth! ani na PC. Proto Apple pouziva standard SyncML, to ze jsou vyrobci ignoranti a pouzivaji vlastni proprietarni reseni, to je jejich problem.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iSync

Autor: claire Muž

Založeno: 03.01.2003, 17:12

Kdo psal nekdy WAP/WML aplikace pro Nokii a zbytek sveta vi o 'standardech' sve :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: iSync

Autor: Milanek Muž

Založeno: 03.01.2003, 22:16

Bohuzel nema S/ME45 bluetooth, takze by se muselo vystacit s komunikaci po serialu (na IrDA zase zapomina Apple). Jinak se da tusim pouzit upraveny OBEX protokol (fungoval u Siemensu S25, x35, tehdy SyncML jeste neexistoval). Siemens neni takovy tajnustkar jako Nokia, ale presto by si mel vzit za vzor dokumentaci od Ericssonu - ta je pekne prehledna a podrobna.

Odpovědět na příspěvek

iSync 1.0 a diakritika na Palme

Autor: Miroslav Harach Muž

Založeno: 09.01.2003, 12:46
Odpovědí: 0

Tak som updejtol na iSync 1.0 (a zabudol som updejtnut Palm iSync Conduit) a napriek problemom s hotsyncom sa nakoniec synchronizacia podarila. HotSync spravne preniesol diakritiku z Palm Tungsten (RedGrep - kodovanie Win 1250) do Address Booku aj iCal. Potom som updejtol aj iSync Conduit na ver. 1.0 a diakritika opat nefunguje !!! Da sa tomu nejako pomoct, alebo treba rezignovat ?

Odpovědět na příspěvek

RE: iSync 1.0 a diakritika na Palme - ANO!

Autor: Adam Nohejl Muž

Založeno: 08.05.2004, 22:02

Ano, ted uz to konecne jde. Je treba si nainstalovat Volbu kodovani Palm z http://www.kppm.cz/VolbaK
odovaniPalm .

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: