CES 2005 - Apple a partneři - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

CES 2005 - Apple a partneři

10. ledna 2005, 00.00 | Dnes se ještě jednou vrátíme k veletrhu CES 2005, který se konal v Las Vegas a skončil tuto neděli 9. ledna. Jak jsme informovali v pátečním článku, Apple se na CESu neprezentoval, ale přesto byl na CESu vidět. A to díky svým partnerům.

 Dnes se ještě jednou vrátíme k veletrhu CES 2005, který se konal v Las Vegas a skončil tuto neděli 9. ledna. Jak jsme informovali v pátečním článku, Apple se na CESu neprezentoval, ale přesto byl na CESu vidět. A to díky svým partnerům. Především díky Motorole a HP a taky tak trochu díky Microsoftu. Nezdá se vám poslední jmenovaná společnost? Není divu, já jsem na keynote Billa Gatese fotku Powerbooku G4 taky neočekával.

CES je největší výstava věnovaná spotřební elektronice na světě. Na každém rohu jsou k vidění poslední výstřelky techniky a každý výrobce se snaží návštěvníky přesvědčit o tom, že zrovna ten jeho produkt je to nejlepší, co si může pořídit. Apple na samotné výstavě vidět není a neúčastní se jí. O publicitu se mu tak starají jeho partneři, kteří jsou ve svých oborech ve vůdčím postavení. Jedním z hlavním partnerů je nově Motorola, která se s Apple podílí na integrování iTunes do mobilního telefonu. Doufejme, že se nejedná pouze o iTunes, ale že Apple bude stát i za vzhledem telefonu a ovládáním, ale to se v tuto chvíli nedá potvrdit, ani vyvrátit a nezbývá než očekávat úvodní řeč Steva Jobs na Macworldu. Spojenectví Motoroly a Applu se na své úvodní řeči na CESu věnoval Ron Garriques, který předvedl i první demo rozhraní. O keynote Rona Garriquese jsme vás informovali v pátečním článku.

Měli jsme možnost navštívit neméně očekávanou keynote CEO společnosti HP - Carly Fioriny. I ta se spojenectví s Applem věnovala a potvrdila další spolupráci. U HP se jedná především o přehrávač iPod, který nabízí pod názvem 'Apple iPod from HP' (Apple iPod od HP). HP nabízí iPod čtvrté generace, který se od originálu od Applu liší pouze přidaným HP logem na zadní straně přehrávače a dodávanou dokumentací.

Carly potvrdila, že HP bude dodávat svým zákazníkům i iPod photo, i když datum, od kdy bude photo iPod dostupný i u HP, jsme se nedozvěděli. HP dále nabízí své tetování pro iPod, díky kterému si každý uživatel může změnit vzhled svého iPodu. Jedná se o speciální samolepky, které si uživatel může koupit již potištěné, nebo pouze prázdné a potisknout si je vlastním tématem. O tattoos je údajně mezi uživately iPodu velký zájem. HP bude i nadále dodávat své počítače s předinstalovanými iTunes.

Shodou náhod se logo Applu objevilo i na keynote Billa Gatese. Jeho úvodní řeč byla ve znamení chyb, což se projevilo nejenom na problémech s Windows Media Center PC, ale dokonce jsme se dočkali i nechvalně známe modré obrazovky s výpisem chybové hlášky (bluescreen) při demonstraci Xboxu. Celá keynote probíhala jako rozhovor Conana O'Briana (oblíbený americký showman) a Billa Gatese. Při prezentaci nového rozhraní pro bezdrátový přenos fotografií do Windows Media Center počítače Conan ukázal fotky, které (údajně) den před tím nafotil s Billem Gatesem. Na nich bylo vidět, jak se Bill a Conan vydali do baru a po pár skleničkách se nechali potetovat a následně Conan skončil v posteli s ženou lehčích mravů, zatímco Bill je zachycen, jak leží v posteli s Powerbookem od Applu. Conan je skvělý bavič a tento kousek spousta návštěvníků ocenila smíchem a potleskem. Apple byl součástí nejenom úvodních řečí Rona Garriquese (Motorola) a Carly Fioriny (HP), ale i starého rivala Billa Gatese (Microsoft). Apple na CESu nové switchery pravděpodobně nezískal, přesto byl CESu jako takového součástí díky svým partnerům.

Na CESu spousta společností představila svou vizi budoucnosti IT a spotřební elektroniky. Ta se především točí kolem HDTV a digitálního života. Spousta firem si již uvědomila, že nestačí na trh dodat výrobek s desítkami funkcí, ale je nutné dodat i obsah, který si uživatel na takovém zařízení může pustit (iPod a iTunes Music Store). V závěsu s tím je vidět i snahu o jednoduché ovládání a především design. Směr, který Apple udal, ostatní nyní následují. Zvláště je to vidět u hudební přehrávačů, prodeji hudby přes internet v podání MSN a u přenosných počítačů. Jejich výrobci již dodávají vzhledově zajímavé zařízení s dlouhou výdrží baterie a vysokým rozlišením displeje. Jak na tento vývoj zareaguje nová řada Powerbooků?

Bude zajímavé sledovat, s čím Steve Jobs přijde na Macworldu a jak bude, nebo naopak nebude, tyto trendy PC světa následovat. Společnost Apple je především inovátorem, který dokáže nacházet nové trhy a možnosti, jako se jí to povedlo s iTunes Music Store a iPodem. Ale v dnešní době není nejdůležitější, kdo první s dobrým nápadem přijde, ale kdo z něj dokáže nejvíce vytěžit a zabrat největší místo na trhu. Zatím má Apple navrch a věřme, že to tak i zůstane. Apple má v této oblasti silné partnery (HP a Motorola) a nezbývá než doufat, že se bude chovat především tržně a nenechá si získaný podíl na trhu sebrat konkurencí, která nikdy nespí.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: