Apple Expo 2005 - první dny v Paříži - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Apple Expo 2005 - první dny v Paříži

19. září 2005, 00.00 | Jak asi víte, v úterý 20. září začíná pařížské Apple Expo. Výstava, která patří k stěžejním akcím na starém kontinentě, má tento rok poněkud jiný "formát" a zásadně se liší od předchozích ročníků. Tato změna se projeví především úterní Keynote Steva Jobse.

Jak asi víte, v úterý 20. září začíná pařížské Apple Expo. Výstava, která patří k stěžejním akcím na starém kontinentě, má tento rok poněkud jiný "formát" a zásadně se liší od předchozích ročníků. Tato změna se projeví především úterní Keynote Steva Jobse.

Společnost Apple totiž zrušila úvodní řeč Steva Jobse z jednoho prostého důvodu - Steve pravděpodobně všechny důležité informace sdělil před pár dny v San Franciscu v Moscone West, kde představil iTunes 5, Motorola ROKR a především iPod nano. Dá se předpokládat, že především iPod nano si měl svou premiéru odbýt ve francouzské metropoli po slovech Steva ".. one more thing" na pódiu před tisíci návštěvníky jeho každoroční úvodní řeči. Mimochodem, pařížské Apple Expo je jedinou pravidelnou akcí v Evropě, kde bylo možné Steva vidět naživo. Nestalo se tak minulý rok, kdy jej nahradil Phil Schiller, neboť Steve Jobs se podroboval lékařskému zákroku a nestane se tak ani tento rok.

Touto změnou se ovšem Apple Expo posunulo na úroveň londýnského MacExpa - čili na "pouhou" výstavu, která se zaměřuje na Apple produkty. To dokládají i další změny v samotném režimu celé akce. Řada novinářů zrušila svou návštěvu Expa po zjištění, že ze v Paříži žádných zásadních novinek nedočkají. O menším zájmu médií svědčí i zrušení pravidelné VIP party, jež se konala vždy první večer výstavy. Minulý rok nebylo problém dostat se na rozhovor s představiteli společnosti Apple - měl jsem možnost navštívit jak hardware briefing s ukázkou nového iMaca G5, tak software briefing, kde se diskutovalo o Tygrovi. Tento rok je situace zcela jiná a buď k žádným podobným rozhovorům nedojde, nebo jen velmi omezeně pro některá média (já v každém případě asi nikoho nevyzpovídám). Na internetu se objevila i zmínka, že Steve Jobs Paříž navštíví, ale to zatím nemohu potvrdit, v ulicích jsem ho nepotkal, i když by se dalo předpokládat, že by chtěl zkontrolovat, jak si Pařížané iPod oblíbili. Rozhodně by nebyl zklamán, iPod je tu k vidění na každém rohu, respektive, když někdo má sluchátka, je dost pravděpodobné, že se jedná o bílá, která tak dobře známe. Ale už i v Praze se situace oproti minulému roku razantně změnila a iPod je i v našich ulicích často k vidění. Bližší informace o celé akci a eventuelní návštěvě Steva Jobse budu mít až dnes večer od zástupců Apple Europe.

Ale abych své myšlenky shrnul, rozhodnutí americké centrály o zrušení úvodní řeči udělalo Apple Europe menší čáru přes rozpočet a musí se vypořádávat se změnou plánu. Nehledě na poněkud arogantní chování Applu, kdy pár týdnů před akci zruší hlavní událost akce, se pro spoustu novinářů, jejichž hlavním zaměřením není Apple jako takový, tak celá akce stává nezajímavou a Evropa tak přichází o možnost představení nových produktů s nakousnutým jablíčkem v logu. Tato situace není příjemná ani pro vystavovatele, kterým Keynote zajišťovala slušnou návštěvu novinářů (a nejenom jich) na výstavní ploše.

Podle reklam, které lze spatřit na téměř každém novinovém stánku, zvolila společnost Apple jako symbol letošního ročníku výstavy iPod nano, který bude na ploše k vidění. To pravděpodobně dokládá i hlavní zaměření celé akce - iPod. O Intel Macu se asi nic nového nedozvíme a pravděpodobně ani o dalších hardwarových produktech. V centru výstavní plochy bude stát opět stánek Applu, kde by měly být všechny produkty k vidění, ale těžko říci, zda se mezi nimi objeví něco nového (silně pochybuji). Bude zajímavé sledovat, jak hodně se budou ostatní vystavovatelé zaměřovat na iPod a jak hodně na Macy. Na samotné výstavě bude možné spatřit stánky společností Adobe, Altec Lansing, Belkin, Bose, Epson, Filemaker, JBL, HP, Logitech, Macromedia, Microsoft, Motorola, Nikon, Pentax, Quark, Radtech, Sonnet a řady dalších.

Brány výstavní haly číslo 5 v Porte Versailles se otevírají zítra v jedenáct hodin dopoledne a nechme se překvapit, jaké letošní Apple Expo bude. I když nemohu zakrýt určité zklamání (škoda každého "kázání" Steva Jobse, které člověk mine), neboť jsem původně počítal s trochu jiným scénářem celé akce, doufejme, že iPod nano a nové produkty dalších vystavovatelů celou akci zachrání a bude se jednat o příjemně strávený čas.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: