Apple Expo 2004 - Phil Schiller představil nového iMaca G5 - MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálůAgregator

Apple Expo 2004 - Phil Schiller představil nového iMaca G5

1. září 2004, 00.00 | Phil Schiller, který tento rok zahajoval výstavu Apple Expo 2004 svou úvodní řečí (Keynote), neměl zcela jednoduchou situaci. Nahradit Steva Jobse v této pozici není zcela jednoduchá záležitost. A ačkoliv Steve Jobs nebyl překonán (co se týče samotné show), Phil Schiller ho dokázal skvěle zastoupit a nadělit nám nový iMac G5. Jaká byla samotná Keynote? A jaký je nový iMac na vlastní oči?

Phil Schiller, který tento rok zahajoval výstavu Apple Expo 2004 svou úvodní řečí (Keynote), neměl zcela jednoduchou situaci. Nahradit Steva Jobse v této pozici není zcela jednoduchá záležitost. A ačkoliv Steve Jobs nebyl překonán (co se týče samotné show), Phil Schiller ho dokázal skvěle zastoupit a nadělit nám nový iMac G5. Jaká byla samotná Keynote? A jaký je nový iMac na vlastní oči?

iMac G5 - čekání je za námi

Keynote
S úderem desáté hodiny dopoledne začala v kongresovém centru v Paříži hrát hudba a nedlouho poté se na na pódiu objevil Phil Schiller. Stejně jako Steve Jobs, i on preferuje pro prezentace neformální oblečení (džíny, sportovní obuv a košile) před oblekem a kravatou. Hned v úvodu se zmínil o dobrém zdravotním stavu Steva Jobse, který se zotavuje po operaci, kterou podstoupil na přelomu července a srpna. Všichni očekávali, že se Steve v Paříži objeví (na večerní party), nebo jej alespoň k vidění při prezentaci iChatu (který je součástí Tigera) jako jeden z přísedících. Bohužel, k ničemu takovému zatím nedošlo a vypadá to, že se CEO Applu v Paříži neukáže. Jak uvedli zástupci Apple Europe - když Steve řekl, že se vrátí do práce až v září, objeví se až v září, nikoliv poslední den v srpnu. Na potvrzení této domněnky budeme muset počkat do večera, kdy Apple pořádá party k zahájení výstavy Apple Expo.


Phil Schiller

iPod
Keynote sledovalo přes 3 000 lidí, větší část byla v přízemí kongresového centra, kde viděli celou show na živo, ostatní byli o patro výše, kde byl dostupný živý přenos. Prvních patnáct minut hovořil Phil Schiller o iPodech. Jak jinak, iPod je v současnosti nejúspěšnější Apple produkt a v médiích je nejvíce protlačován. Byla shrnuta fakta o současných modelech (iPod mini a iPod čtvrté generace) a představena nová reklama, která by se měla objevit na televizním kanálu MTV. Součástí byla i zmínka o dostupných příslušenství pro tento přehrávač, včetně ukázky nových produktů od společností JBL, BOSS a Altec Lansing (ty budou vystaveny i na Apple Expo, takže je budeme moci nafotit a přinést bližší informace).


iPod a nové příslušenství

iTunes Music Store
Další část Keynote se točila kolem iTunes Music Store, který na trhu on-line hudby v současnosti ovládá 70% a jen v EU (Velká Británie, Německo a Francie) bylo během prvních deseti týdnů od spuštění prodáno 5 miliónů skladeb! Mimo jiné bylo zmíněno, že se připravují další verze tohoto obchodu pro ostatní země Evropské unie, které se budou postupně spouštět (počínaje říjnem). Zda je součástí tohoto plánu i naše republika nám nikdo nebyl schopen potvrdit.


Dočkáme se i my?

Mac OS X - Panther
Stejně jako na předchozích Keynote, i zde zazněla informace o úspěchu Mac OS X a dostupnosti nativních aplikací (konkrétně se jedná o 12 000 programů). Slovo na pódiu dostali i další prezentující - společnost THQ, která představila akční 3D hru vytvořenou ve spolupráci se společností Pixar - jedná se o podporu nového filmu The Incredible. Vzhledem k faktu, že Steve Jobs je CEO obou společností (Apple i Pixar) je vzájemná pomoc a provázanost firem logická a často viditelná. Slovo dostali také zástupci firmy Luxology. Ti prezentovali Modo - zajímavě vypadající software na tvorbu 3D grafiky s velice rychlým renderingem obrázků. Dalé byl představen produkt z balíku Production Suite - Motion. Samotné demo a ukázka byla opravdu impozantní a možnosti, které Motion nabízí video profesionálům jsou ohromné. Zde bylo prezentováno několik filtrů, které dokázali v reálném čase modifikovat video sekvenci. Motion získává velké množství kladných ohlasů a recenzí v zahraničním tisku. A není se čemu divit - za cenu 299 USD se jedná o velice zajímavý kus softwaru.


Motion - představení si vysloužilo hlasitý potlesk návštěvníků

Tiger
Není překvapením, že Phil Schiller se také rozhovořil o nové verzi Mac OS X - Tigerovi. Jednalo se o Evropskou premiéru (v USA byl Tiger představen na vývojářské konferenci WWDC v San Franciscu). Samotná prezentace byla zaměřena hlavně na novinky, které Tiger přináší. Ačkoliv má mít 150 vylepšení, měli jsme možnost vidět pouze Spotlight, Dashboard, Safari RSS, Automator, iChat a H.264. Bližší informace o Tigerovi najdete v samostatném článku, který jsme publikovali o WWDC.

V Paříži je Tiger poprvé oficiálně představen veřejnosti a na stánku Applu je řada PowerMaců G5 s instalovaným Mac OS X 10.4 a návštěvníci si mohou nový systém hned vyzkoušet. Dostupný má být v první polovině roku 2005. Na připravované novinky Tigera se podíváme podrobně v samostatném článku (resp. článcích). Hlavně Spotlight, Automater a kodek H.264 vypadají velice zajímavě a určitě si zaslouží více pozornosti - jejich ukázka jednoznačně vypadala hodně impozantně. Phil také nezapomněl s úsměvem zmínit, že Tiger bude dostupný o rok dříve než Longhorn - nová verze Microsoft WIndows.

Po devadesáti minutách již všichni v sále čekali na uvedení nového produktu. A samozřejmě se dočkali. Phil Schiller uvedl novou řadu počítačů iMac. Před tím nezapomněl připomenout, že se iMacu G4 (lampičky) prodalo 7 500 000 kusů.

iMac G5
Jak nový iMac G5 vypadá můžete vidět na okolních obrázcích. Konstrukčně se podobá nové řady Apple Cinema Display, ale jeho tloušťka je přes 5 cm a má sněhově bílou barvu, stejné jako původní iMac G4. Jedná se samozřejmě o all-in-one řešení a veškeré 'vnitřnosti' jsou umístěny za LCD displejem (17" nebo 20"). DVD mechanika je v pravém boku a všechny porty (3x USB 2.0, 2x FireWire 400, modem, ethernet, audio vstup a optický audio výstup) se nacházejí v zadní části iMaca. Při realizaci byl kladen velký důraz na tichost počítače a na design. Ten si vzal na svá bedra tým, který stojí za vzhledem iPodu. Tento fakt je zmiňován i v reklamách (From the creators of iPod - iMac G5). Přehrávač iPod je hitem a asociovat s ním nový iMac je chytrý marketingový tah. Jako kdyby se Apple zaměřoval na spokojené uživatele iPodu, kteří ještě používají Windows a neobjevili svět Mac OS X. Líbí se vám iPod? Bude se vám líbit i iMac G5! Jednoznačné sdělení, které má rozšířit řady spokojených uživatelů platformy Mac (stejně jako spojenectví s HP).

iMac G5 bude dostupný v polovině září (celosvětově) ve třech variantách. Nejlevnější varianta (1299 USD) bude mít 17" LCD displej o rozlišení 1440 x 900, 256 MB (400 MHz) SDRAM, 1.6 GHz PowerPC G5, Combo mechaniku, 80 GB Serial ATA disk a grafickou kartu NVIDIA GeForce FX 5200 Ultra (64 MB). Střední verze bude totožná, pouze bude mít rychlejší procesor 1.8 PowerPC G5, SuperDrive a vyšší cenu - ta je stanovena na 1 499 USD. Nejvyšší model se bude navíc pyšnit 20" LCD (1680 x 1050 pixelů), 1.8 GHz PowerPC G5 procesorem a pevným diskem Serial ATA o velikost 160 GB.

Grafická karta a velikost RAM je u všech modelů stejná. Cena se oproti předchozím modelům znatelně snížila (až 500 USD u nejlevnější verze), což by mohl být další důvod pro uživatele začít nad novým iMacem přemýšlet. Velice zajímavým způsobem jsou řešeny reproduktory - ty jsou umístěny na spodní straně (nikoliv ve předu) iMaca a při přehrávání dochází k odrazu zvuku od desky stolu. I přístup k paměti a AirPort kartě je řešen netradičně. Zadní kryt je možné lehce vysunout a výměna paměti či wifi karty je otázkou pár vteřin. Dozvěděli jsme se také, že v budoucnosti bude možné zakoupit úchyt na stěnu a iMac zavěsit. Pro uživatel s malým prostorem na stoje je to určitě dobrá zpráva. Vedle tři prezentovaných variant bude také existovat verze určená pro školství - totožná s nejnižším modelem, hlavní rozdíl bude v absenci optické mechaniky.

Na internetových diskuzích se začínají objevovat kritiky grafických karet, které jsou s iMacem dodávány. Přiznám se, že jsem měl možnost pár chvil u nového iMaca strávit a rozhodně bych neřekl, že se nedá použít na hraní her. I když hlavní cílovou skupinou nejsou ortodoxní hráči, ale spíše uživatelé, kteří chtějí na počítači pracovat, tvořit a občas hrát hry.

Nový iMac G5 byl dlouho očekáván a tudíž se nejednalo o neočekávanou novinku. Téměř každý věděl, že Apple dnes musí uvést iMac G5. Design je velice elegantní a funkční, ale nejedná se o průlom jako v podání předchozích verzí tohoto stroje. Na živo vypadá iMac G5 velice přitažlivě, což dokazuje i zájem návštěvníku Apple Expa - vyfotit jej tak, aby nikdo z návštěvníků nepřekážel, nebylo zcela jednoduché.

První den Apple Expa v Paříži je téměř u konce. Phil Schiller dokázal zastoupit Steve Jobse (dočkali jsme se i pár vtipných pasáží), shrnout novinky v Tigerovi a uvést nového iMaca G5. Samotné Apple Expo je naplněné k prasknutí (jak vystavovateli, tak návštěvníky). O samotné výstavě a novinkách, které představily další společnosti si povíme příště.

Obsah seriálu (více o seriálu):

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Výstavy  

 » Rubriky  » Agregator  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Novy iMac

Autor: Simona Muž

Založeno: 31.08.2004, 20:53
Odpovědí: 0

Je jednoduse nadherny. Me se alespon strasne moc libi. A diky za obsazny a pekne napsany clanek.

Odpovědět na příspěvek

RE: Novy iMac

Autor: J.P. Muž

Založeno: 01.09.2004, 09:17

ještě že ne Phil Schiller! :)

Odpovědět na příspěvek

powerbook

Autor: standa Muž

Založeno: 31.08.2004, 20:59
Odpovědí: 0

to mi teda nerikejte ze us se G5 neda nacpat do powerbooku 5cm moc neni ne to ma muj starickej ibook taky kdyz se zavre

Odpovědět na příspěvek

RE: powerbook

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 31.08.2004, 21:59

No uvidime, uvidime... chce to zrazit este o 1 palec, PowerBook ma presne taku hrubku...
Ale osobne to vidim tiez skoro, tak vo Februari 2005, a ked nie, tak niekedy v maji-juli (WWWDC)

Odpovědět na příspěvek

Proč nvidia?

Autor: Alois Muž

Založeno: 31.08.2004, 21:49
Odpovědí: 0

Lepší by byla dle mého názoru nějaká Ati.

Odpovědět na příspěvek

ceny

Autor: rst Muž

Založeno: 31.08.2004, 21:52
Odpovědí: 0

nikde v reportazi (nielen na MemMacu) som nenasiel info, ci sa nahodou neznizili ceny terajsich modelom (hlavne ma zaujima iBook). neviete niekto?

Odpovědět na příspěvek

Ceny

Autor: nemo Muž

Založeno: 31.08.2004, 22:22
Odpovědí: 0

Polaci jiz maji na webu ceny (holt jejich distributor neni CDS):

I pocitano kurzem "valuty prodej" Ceske Sporitelny (tedy pesimisticky), ceny jsou IMHO velmi slusne: od 48000,- (17", 1,6GHz) Kc do 70000 Kc (20", 1,8 GHz) vc. DPH.

Na apple.cz je za 49000 stale G4 lampicka s 15" displayem.

Cekate u nas ceny obdobne?

Odpovědět na příspěvek

RE: Ceny

Autor: Juraj Muž

Založeno: 31.08.2004, 23:27

V Nemecku na Apple store je za 1370 eu (kolem 44 000 czk) zakladni model a za 1580 eu (kolem 51 000 czk) stredni, vcetne dph, coz je velmi slusna cena a nizsi nez v Polsku asi o 4-5 tisic.

Odpovědět na příspěvek

Drobnosti

Autor: Martin Ler Muž

Založeno: 31.08.2004, 22:49
Odpovědí: 0

Steve Jobs, pokud vim, na party napriklad predloni nebyl, i kdyz v Parizi byl...

NEchapu poznamku o snizeni ceny o 500 USD. Nejlevnejsi iMac stoji opet 1299 USD, stejne jako stal predchozi nejlevnejsi iMac. To, ze nejlevnejsi iMac s 17" LCD stoji o 500 USD mene nez nejlevnejsi iMac G4 se 17" LCD muze povazovat za "slevu" jen opravdovy optimista - tomu se rika vyvoj.

Ad grafika - pokud si dneska koupim iMaca a budu chtit hrat za rok aktualni herni tituly, dost mozna se dockam mizerneho vysledku. Nejde o to zda Mac je ci neni paransky stroj, jde o to, ze je hloupe se nechat omezit v nekterem jeho vyuziti tim, ze Apple chce usetrit. Pokud se karty s timhle cipem a 128 MB RAM prodavaji za cca 1500 Kc koncove, nechci vedet jaka je nakupni cena tech cipu - za hubicku. Uprimne tuhle politiku nechapu - napriklad do PowerBooku dava Apple to nejlepsi co je na trhu (nejvyssi dostupne verze Ati Radeon Mobility), coz nedela ani u Power Macu

Odpovědět na příspěvek

RE: Drobnosti

Autor: AK-79 Muž

Založeno: 01.09.2004, 11:25

To o tech 500 USD jako o sleve take nechapu, schvalne jsem se dival, kolik stal pro porovnani uplne prvni iMac G4 15, lowend, z roku 2002, a hadejte kolik? 1299 USD. Ta sama cena jako u prvniho G5 iMaca lowend. A s tim 17 G4 iMacem? Presne, vyvoj jde dopredu a 17ka LCD uz neni middle ale lowend.

Musim rict, ze opravdu v porovnani s takrka revolucnim designem iMaca G4 lampicky je nova G5ka vlastne prd. Ale je pekna, to jo. Az bude dostupna nejaka pekna snehove bila VESA ruka, na kterou pujde pridelat, koupim si tu 20" verzi (ktera je hezci, protoze nema proporcne tak velkou spodni "bradu" jako 17"), pridelam vedle postele na koleji a nevytahnu z ni paty:).

A ke grafikam - to je fakt slabota, to jsou chipy snad za 20 dolaru, to tam nemuzou alespon do te 20ky dat nejakeho Radeona, tak 9800? Na strankach Applu.com se pise, ze na tom muzete hrat UT2004 nebo DOOMa 3ku, TO JE PRECE NESMYSL, minimalne Doom3 na tom proste nepobezi ani z prdele. A jejich benchmarky sice tvrdi, a mozna po pravu, ze je novy iMacG5 az o 200 procent rychlejsi v UT2004, ale hral to nekdo na starejch iMacach? Tam se to nehejbe, o multiplayeru proti PCkarum ani nemluvim. Takze z puvodnich 10fps mame dejme tomu 30fps, ale to v nejakem vetsim fightu neni sance.
Co je platnej marketing s iPodem, kdyz kazdej PCkar uvidi, co je tam za grafiku. A nejvetsi problem je, ze nejde vymenit jako u stolaku, ta grafika tam proste zustane dalsi dva roky, co by ho mel clovek pouzivat. (A jestli mi tu nekdo napise, ze iMac by nemel bejt na novy hry, ze si mam poridit G5ku za 2000USD a vys, tak nema pravdu, iMac MA zvladat hry, alespon ta nejvyssi verze)

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Drobnosti

Autor: Michal Domnosil Muž

Založeno: 02.09.2004, 10:44

S tou grafikou s Vami naprosto souhlasim. Jeste vestsi problem je, ze ji zrejme u Applu povazujou za skvost, jelikoz je i v G5. Takze clovek si koupi G5 za 60 000 Kc, grafiku vyhodi, a pak jeste prida dalsich 10 000 Kc za novou grafiku?

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: Drobnosti

Autor: Martin D. Muž

Založeno: 02.09.2004, 10:52

No jo, ale jestliže to mají nějak na knop spočítané co se týče tepla, není riziko, že se mi G5 přehřeje?

Odpovědět na příspěvek

OK

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 01.09.2004, 07:29
Odpovědí: 0

Design mi pripada velmi podareny. Jednoduche tvary a celkove velmi elegantni. Chtelo by to samozrejme jeste videt "nazivo", ale z fotografii se mi to zatim libi moc.

Graficka karta by asi lepsi byt mohla. Na druhe strane je otazka, jaka je vlastne cilova skupina, pro kterou je iMac urcen. Ja osobne u Applu nikdy s hranim her problemy stran grafiky nemel. Ale zase je pravda, ze hry hraju jen doma s detmi a zadne "super hry" to obvykle nejsou.

Uz se na novy iMac G5 uprimne tesim :-)

Odpovědět na příspěvek

RE: OK

Autor: ernesto Muž

Založeno: 01.09.2004, 10:49

...a ještě si to představuju pověšený na zdi u stolu...

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: OK

Autor: mip Muž

Založeno: 01.09.2004, 12:05

Je to takovej lepsi psaci stroj ta grafika je naprd. Nicmene kdo od toho vic potrebuje. Ja v tom vidim prvni krok k G5 powebookum. Uvidime jak to dlouho bude jeste trvat.

Odpovědět na příspěvek

krasnej

Autor: Koen Muž

Založeno: 01.09.2004, 12:43
Odpovědí: 0

To je peknej stroj asi si ho poridim, na praci uplne staci a bude mi delat paradu na stole :)

Odpovědět na příspěvek

nelíbí

Autor: Pavel Muž

Založeno: 01.09.2004, 14:05
Odpovědí: 0

A me se to nelibi vubec ! Jsem zvyklý si monitor otocit, pripadne prisunout, Neumim si dost dobre predstavit to hafo visicich dratu na prave zadni stene !!!! a neverim tomu, ze by zadny pri posunuti nevypadl.!!!! USB prilis nedrzi a pak se budu divit proc mi netiskne tiskarna.

Odpovědět na příspěvek

RE: nelíbí

Autor: Jozo Remen Muž

Založeno: 01.09.2004, 16:36

No na to je prave ten otvor v stojane, aby tie kable boli tahane tadial ;-)
Takze, prevleciem cez otvor, zapojim do iMaca, no a tie kable z otvoru zviazem proste dohromady (teda, kto ma rad poriadok to tak urcite urobi). A neboj, v baleni urcite najdes aj taku blbosticku, ako je uchytna spona. Ako poznam Apple, dbaju na kazdy detail...

Odpovědět na příspěvek

Design

Autor: iMacek Muž

Založeno: 01.09.2004, 18:15
Odpovědí: 0

..jednoznacne krok zpet. Nebyt loga,neopoynal by nikdo,zda nejde o jineho vyrobce.

Odpovědět na příspěvek

Bílá škatule na kuří noze

Autor: Martin Ludvík Muž

Založeno: 01.09.2004, 18:25
Odpovědí: 0

Kompaktnost, účelnost, malá hmotnost, téměř žádná hlučnost, minimum kabelů, dostatečný výkon atp. - konečně počítač od Apple, který by mi vyhovoval. Ale ten design... škoda, že ho dělali spotřebáci od iPod, protože vzhled u Apple byl často výjimečný, třeba minulá řada LCD monitorů nebo iMac G4 (především monitor) byla skvostná, teď je iMac pouhá bílá škatule na podivné noze, nápadně připomínající svět PC. Nejvíce mi vadí vysoký spodní rámeček pod LCD panelem. Škoda, iMac G5 mohl být šperk, ale je to jen tuctová záležitost a přitom stačilo tak málo... Ale většině čtenářů se líbí, takže asi mám moc vysoké nároky. Taky plexi mohlo být průhledné s tím, že pod něj si bude moci dát uživatel různé koupené nebo vlastní "background" jako je to např. u wacom tabletů a tím by se dal vzhled iMacu měnit. Ale třeba s tím Apple nebo jiná firma přijde jako s doplňkem...

Odpovědět na příspěvek

RE: Bílá škatule na kuří noze

Autor: OtO Muž

Založeno: 01.09.2004, 22:49

...souhlas,nove displeje od apple jsou take jak ze sveta PC,nebyt vedle postaveneho G5 (ktery mi designove vyhovuje),necekal bych,ze ma nekdo doma ci v praci na stole neco "vyjimecneho". Jen tak se zamyslim nad tim,jak me doposud kdekdo upozornoval,ze v TV byl nekde v dalce Apple stroj,myslim,ze ted jsou od PC temer k nerozeznani. Kdyz prisla na trh "lampicka",litoval jsem,ze si ji nemohu poridit,byla vyjimecna a tohle me dloooouho drzelo- nyni tu mame stroj,ktery dle vseho poridit pujde (dik cene),ale bude trvat dlooouho,nez na nem najdu neco,kvuli cemu bych si nakonec radeji nepriplatil a koupil PM G5 (trebas ojetej).

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Bílá škatule na kuří noze

Autor: jindra Muž

Založeno: 02.09.2004, 00:07

No, dovolim si oponovat. Novy iMac se mi take ani malicko nelibi, zejmena ta desive siroka spodni cast pod displayem ale videl jste v reale nove LCD ke G5 ? Asi ne, protoze v realu vypadaji uplne jinak ,nez na obrazku. Predevcirem jsem si koupil 23 a jsem nadseny. Asi mne nekdo bude "kamenovat" ale prave G5 se mi designove nelibi . Je to desive velika bedna a tak je pod stolem, ale ta nova 23 je primo skvost a na stole se nadherne vyjima. zadny podobny PC display se ni neda srovnat ani omylem. Ale jinak souhlasim, ze lampicka byla povedenejsi, dal jsem ji domu detem , ale musim uznat, ze jsem nyni rozmlsany G5 natolik, ze se mi dnes jevi ,jako desive pomala.....
Ale to se mi jevila pred lety Performa s porovnanim s G3 take....

Odpovědět na příspěvek

RE: Bílá škatule na kuří noze

Autor: miq Muž

Založeno: 02.09.2004, 13:45

asi si nevidel nazivo ipod.
na obrazku - bilela skatulka s displayom. v reale - vychtany ukazkovy design, ani to clovek nechce pustit z ruky.
no a nieco podobne ocakavam aj teraz.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: Bílá škatule na kuří noze

Autor: Martin Ludvík Muž

Založeno: 29.09.2004, 18:29

Dnes jsem ho viděl naživo a můžu říct, že se mi vůbec nelíbil, i když jsem doufal... Takže teď váhám, jestli místo mé G4 koupit ošklivý 20" iMac G5 nebo obrovsky předimenzovaný mnohovrtulový PowerMac G5. Asi se rozhodnu pro PowerMaca, protože k němu můžu připojit můj dosavadní 17" Apple studio display, což je opravdu klenot. Nechce se mi mít na stole nějakou ošklivou bílou divnou věc, i když je velice praktická a úplně by mi stačila...

Odpovědět na příspěvek

iMac

Autor: Martin Muž

Založeno: 02.09.2004, 08:41
Odpovědí: 0

Vidíte, a mě se líbí moc... "Lampička" je hezká a u ní zřejmě šlo a vyjímečnost designu. U iMac G5 je vše podřízeno funkci - maximální jednoduchost a účelnost a nevtíravé kouzlo .... uvidíte, že některým co se jim iMac G5 nelíbí, se začne časem líbit. PS: mám rád funkcionalistickou architekturu a těším se na "funkcionalistický" počítač.

Odpovědět na příspěvek

RE: iMac

Autor: ondra Muž

Založeno: 02.09.2004, 15:14

dobrý den pane martine, konečně nekdo podobného ražení. naprosto souhals s tím, že lampička byla pěkná.

Ale iMac G5 to je naprostá čistota, jednoduché tahy, strohost. Dle mého názoru jednoznačně iMac nikde nezapadne. Krásně zapadá do nového designu applu. Třeba nové monitory. to je taky skvost. :-)

Tuhle jsem se koukal na škatule hp.com. Porovnejte si design 23 palcového (plasťáku) od hp (vim je cca o 15 litru lacinější) a nové 23 cinema (30 ani nemluvě). Ale hp monitor bych si nikdy nekoupil.

myslím že iMac G5 se jim moc povedl. každý čekal něco víc. ale někdy méně je více. pokuste se o tom přemýšlet. :-) Když apple uvedl iPod slyšel jsem co to je to je blbost, to zapadne. Nevydrží rok. He a co se stalo. :-) takze asi tak.

tady je článek:
http://www.mac
world.com/news/2004/09/01
/imacg5/index.php

a tady část cz:
http://www.maximac.c
z/page.php/pagename=navic
_aktuality.html

Odpovědět na příspěvek

ceny

Autor: Bufobuf Muž

Založeno: 02.09.2004, 10:49
Odpovědí: 0

Duhový servis jako první s cenami na iMac:)holt ti naši beňáci jsou šikovní !
http://www.duhovyservi
s.cz/titulka/imaclcd/imac
LCD.htm

Odpovědět na příspěvek

RE: ceny

Autor: Marek Coka Muž

Založeno: 02.09.2004, 16:23

Vsimnite si, ze predavaju stari 20" mac za 80k a novy za 78k :-)))

Odpovědět na příspěvek

???

Autor: claire Muž

Založeno: 02.09.2004, 12:29
Odpovědí: 0

Ta grafika a pamet jsou krok zpet - pokud by iMac mel slouzit i k necemu jinemu nez jen do kancelare.

Odpovědět na příspěvek

RE: ???

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 02.09.2004, 14:11

To je prehnane. Na vetsinu her ta grafika staci a RAMka se da doplnit. Na kancelarske prace by ostatne stacila i ta pamet, co tam je :-)

Apple se s pameti nikdy nepredal. Spousta prodejcu pamet doplnuje, aby mela plus pred konkurenci. Ze to u nas tak nefunguje, je vec jina.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: ???

Autor: claire Muž

Založeno: 02.09.2004, 15:50

Na vetsinu starsich her, za rok prip par mesicu to bude mnohem horsi ... bylo by fajn vedet o duvodu pouziti tehle karty neco vice - je-li v tom optimalizace, topeni nebo neco jineho.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: ???

Autor: Pes Karter Muž

Založeno: 03.09.2004, 08:26

Ja tipuju ze duvodem bude produkce tepla. Tahle karta se zahriva urcite mnohem mene, nez vykonnejsi graficke karty.

Podle mne to Apple zase tak bez rozmyslu nedela. Skupina zakazniku, na ktere je iMac zameren zkratka lepsi kartu ani nevyuzije. Procetl jsem radu zahranicnich diskuzi o novem iMacu a stesky na slabou grafiku tam jsou spis vyjimecne.

Odpovědět na příspěvek

RE: RE: RE: RE: ???

Autor: J2930 Muž

Založeno: 03.09.2004, 12:25

domnivam se, ze karty od Ati topej min. Asi vyprodej nasmlouvanych cipu... :-)

Odpovědět na příspěvek

Ach jo

Autor: paja Muž

Založeno: 06.09.2004, 19:36
Odpovědí: 0

Všichni jste tak nadšeni ale kde na to vzít. Začínal jsem na Performě teď mám G3 (šedou placku) na které vydělávám nějaký ten peníz. Vše kolem "jabka" je neuvěřitelně předražené.

K předchozím příspěvkům: Mac nikdy nebyl na hry, já osobně když sedím před monitorem 12 a více hodin denně vskutku nemám náladu ani oči ještě na nějakou hru. Asi jsem divný patron ale posuzovat počítač k možnosti chodu her nechápu.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: