MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

authoring DVD

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: authoring DVD

Autor: Jiri_JJ

20:18:40 27.01.2012

Dobrý večer, Pavle a upřímně děkuji za rady. Pomalu jsem přestal doufat v to, že se mi podaří sestříhat a taky vypálit DVD. Můj kamarád, letitý uživatel Macu, mi tvrdil, že kapitoly se v novém iMovie nedají tvořit a tak jsem pomalu házel flintu do žita. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem ale zjistil, že je vše jinak. Film jsem označil kapitolami a následně vypálil. Vše funguje jak má, jenom mě trochu překvapuje mizerná kvalita vypáleného DVD. Film je v tmavých oblastech zrnitý a celkové neostrý. Trochu v kvalitě jak na youtube. Nevím, kde je chyba, možná jen v nastavení. Zkusím se tím o víkendu prokousat a věřím, že budu úspěšný. V opačném případě využiji Vaší nabídky a ozvu se Vám na Váš mail... Ještě jednou velké díky. JJ

Citovat příspěvek

Re: authoring DVD

Autor: Pavel Peňás

19:36:17 26.01.2012

Nevím, jestli jsem to správně pochopil: Ale na tom synovo MacBooku tedy iDVD máte? Pokud ano, není problém v iMovie opatřit film značkami kapitol (kliknout na místo v projektu druhým tlačítkem a vybrat Add Chapter Marker) a vyslat do iDVD (v menu Share - iDVD) a iDVD značky kapitol rozpozná a vytvoří pododkazy na kapitoly sám. Pokud máte film bez značek kapitol, tak iDVD umí vložit kapitoly po X minutách (v menu Advanced - Create Chapter Markers for Movie).
To, že v balíku iLife chybí iDVD mě také mrzí. Ale pokud má Váš syn starou instalačku iLife, tak iDVD můžete nainstalovat z ní. Nepotřebuje žádnou registraci nebo SN. Pokud ne, ozvěte na můj mail.
mějte se Pavel

Citovat příspěvek

authoring DVD

Autor: Jiri_JJ

18:18:09 25.01.2012

Zdravím zkušené uživatele stylových přístrojů s logem jablka. I já jsem se jím nakonec po mnoha letech stal, ale pomalu začínám litovat. Pořídil jsem si iMac hlavně kvůli střihu videa a jeho následného vypálení na DVD. První nepříjemné překvapení pro mě bylo to, že program iDVD, který umožňuje authoring DVD již není součástí softwarového vybavení Maců s aktuálním OS (pardon, iOS). Přesto jsem si video sestříhal v iMovie a následně jsem jej chtěl finalizovat a vypálit na MacBooku svého syna. Potkala mě však další řekážka, a to ve formě nemožnosti dělat kapitoly a na ty se v menu odkazovat a klikat. Snad rozumíte... Sestříhal a vypálil jsem na PC desítky DVD, ale nikdy by mě nenapadlo, že MAC tuto, pro mě, základní službu ve svém softwarovém vybavení nenabízí... Ptal jsem se včera v prodejně iSetos a byl mi doporučen free program dvdstyler. Jenže po jeho nainstalování a následném spuštění došlo k neočekávané chybě a program byl ukončen. Ejhle - další nemilé překvapení, protože jsem si dodnes laicky myslel, že tato hláška (či její obdoba) je výsadou PC. Takže jsem v situaci, kdy mi Jeíšek nadělil MAC pro střih videa, které sice sestříhám, ale nevypálím. Vím, že existuje spousta jiných programů, jako například Final Cut. Rád si jej legálně koupím, ale nevím kde. V iStyle jej nenabízí. Prosím proto o zkušené uživatele o radu. Dokážete doporučit nějaký jiný soft, pomocí kterého budu moci vypálit sestříhané video? Případně kde a jak zakoupit Final Cut?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: