MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Import z iMovie do FCPX

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Import z iMovie do FCPX

Autor: kakacek

17:24:33 27.12.2011

Přešel jsem z iMovie do FCPX. FCPX mi připadá lepší než iMovie (ale nejsem profesionál, takže neumím posoudit všechny detaily).

Převedl jsem úspěšně skoro všechny projekty z iMovie do FCPX.

Ale mám teď dva poslední iMovie projekty, které nemohu převést:
- V iMovie se bez problému editují, exportují, ...
- Po importu do FCPX se vůbec nenačte video (jen generátory titulků, apod.).

Zjistil jsem mnoha pokusy, že FCPX není schopno načíst zdrojový videoklip (zkusil jsem jej ručně načíst do FCPX eventu a dostal jsem hlášku "No importable files" - zřejmě proto nedopadne ani import z iMovie). Ten klip jsem kdysi stáhl z kamarádovy kamery, vůbec netuším, co je to za formát. Ale QuickTime to bez problémů načte, iMovie si s tím také poradí.

Nemá někdo tušení v čem by mohl být problém?

Zkoušel jsem to i QuickTimem překódovat, ale dopadlo to úplně stejně :( Zkoušel jsem hledat dodatečné kodeky pro FCPX - rovněž marný boj.

---

Ostatní by mohly zajímat moje zásadní zkušenosti s importy z iMovie do FCPX:
1. Při importu se v FCPX vytvoří obrovské množství eventů s jedním jediným klipem (měl jsem iMovie slideshow z fotek, kterých bylo okolo 500 a ve FCPX se po importu objevilo cca 500 eventů!!!).
2. FCPX je špatně optimalizovaný na velké množství eventů - při takovém počtu tak pomalý, že je téměř nepoužitelný.
3. Eventy se naštěstí dají v FCPX mergnout (sloučit do jednoho).
4. Projekty závislé na sloučených eventech se správně upraví a FCPX je pak už zase jakž takž použitelné.
5. Ale má to jeden zásadní háček: Nějak se mi v iMovie povedlo, že mám v jednom projektu použito několik klipů se stejným jménem souboru na disku. A s tím si FCPX neporadilo a došlo k posekání naimportovaného FCPX projektu.
6. Nepřišel jsem na to, jak tohle opravit automaticky - musel jsem to ručně přeeditovat :(
7. Posledním drobným problémem je to, že se z iMovie nenačetla správně fonty titulků - i ty jsem musel ručně opravit.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: