MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Odkud pochází fotografka Anne Erhard?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Volume MIDI

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Volume MIDI

Autor: honza50

18:59:42 21.01.2012

o to tišší nejde, ale když hraje jeden nástroj silněji než ty další ty ostatní se sami ztlumují. Připomíná mi to levné automatické řízení záznamu na kazeťáku. Tento problém mám i já, o to jde že je tam nějakej limitér, kterej v 10.6.9 a 10.5.8 nebyl.

viz odkaz http://modules.ic.cz/Slabe.mp3

soustřeďte se na poslední vzorek kde když to zesílím tak to začne se hltit jako kazeťák.

Citovat příspěvek

Autor: grobarmartin

8:56:29 19.01.2012

Tak vidím, že jsem dlouho v cenové politice pozadu. Já to kupoval před několika lety ve verzi Logic Pro 8 za cca 4 tis. v EDU verzi. Na druhou stranu docela používám ještě Mainstage a Waveburner. I tak se ale za plnou (neEDU) verzi dostanu tam, kde před léty. Dík za upozornění.
Rozhorně ale nebudeme srovnávat Garageband a Logic pro. Pokud bych tyto programy využíval pouze pro základní použití sequenceru, pak bychom mohli ještě připsat na seznam další komerční programy jako sequel nebo free Audacity - ten ale neumí s MIDI. Logic používám pro samplování, vytváření doprovodů a vlastní produkce s využitím bohaté nabídky Virtuálních nástrojů. Automatizace, možnosti editace MIDI a audia, zvuková a efektová výbava daleko přesahují možnosti Garageband. Ten je pro uživatelské použití. Nedám na plnou verzi Logic pro a nevyměnil bych ji ani za Cubase, či Protool. Na to co dělám mi bohatě Logic pro vyhovuje a za tu cenu nelze odmítnout. Mimochodem, QT neotevře všechna MIDI. Má problém s nelegálními MIDI staženými z internetu a ještě s jedním typem MIDI - nemohu na to přijít. Logic však přehraje všechny, ale jak říkáš - nepřiřazuje kanály správně.
Jak říkám, v zásadě mi nejde o přehrávání MIDI, i když tu a tam se mi nějaká skladby v MIDI dostave a když ji poslouchám, mám našpulené uši jak u Didaktiku M. Problém je zřejmý hlavně u použití programu, které čerpají z interních MIDI - jako je např. EarMaster - program na analýzu a diagnostiku jednotlivých složek hudebního sluchu (často používaná záležitost při výuce, nebo v hudební pedagogice obecně). Program přehrává úkoly a já hodnotím. Vše OK až na to, že přehrávané úkoly jsou slabé a nejdou slyžet i když mám OUT nastaveno na 100%. Právě tento program přehrává úkoly jako MIDI a ne audio. Zde nemohu provést exporty do audia, Navíc, brát do školy kvůli jednomu žákovi kompletní vybavení: zvukovku a monitory? To není jednoduché a funkční. Třeba je ale chyba na straně programu a ne systému.
Pokud je vše tak, jak říkáš (omlouvám se za tykání, ale jsme jablka, ne? :-) tak mi nezbývá nic jiného než se smířit s tím, že MIDI prostě softwarově a systémově nezvýším a že bude potřeba použít nějaký oklikovací manévr za použítí externího HW (v případě programu EarMaster) nebo SW v případě MIDI skladeb - jak radíš ty.

Citovat příspěvek

Autor: kakaxa

2:27:04 19.01.2012

Jak říkám, to je tím, že tenkrát bylo VŠECHNO audio tišší než dnes. Dnes je všechno nabušené... Ano, je to v systému zastaralé, je to tak, je to Rom player Roland z roku 1991!
Nemusíte mít Logic (a taky už stojí jen 3 800 Kč), GarageBand je zdarma ke každému Macu, měl by vám naprosto stejnou službu. Soubor se vhodí do okna aplikace. Bohužel musím konstatovat, že přiřazování nástrojů ke kanálům dost často v GB i Logicu dopadne špatně, dobře to otevře vždycky jen ten QuickTime.
Další možnosti:

Pokud by bylo možné, abyste si materiál dopředu připravil, tak:
otevřít MIDI v QuickTime, přes [cmd-J] přidat hlasitost na kartě Audio Setting. Přeuložit jako movie [cmd-S], Self Contained.
Stejně tak to ale můžete rovnou vyexportovat do Wav [cmd-E], Sound to Wave.
Rychlejší je všechny MIDI vložit do iTunes, skladby označit, [cmd-I] a v Options zvýšit hlasitost. Takto pak budou v iTunes nastálo přehrávány.

Citovat příspěvek

0:59:43 19.01.2012

Stále nejsem pochopen. Mám velmi dobrý zvukový modul YAMAHA MOX8 ale nehodlám ho s sebou brát do vlaku nebo na prezentace, kde pouštím program jako např. EarMaster. Sibelius ještě jakž takž nastavím - oproti audio to je však stále slabé. U programu Earmaster to však hapruje - můžu se podívat ještě na podporu EarMaster, ale domnívám se, že problém bude na straně systému. Když porovnám Audio a všechny aplikace využívající MIDI, tak je MIDI vždy slabší o 80%. To je dost. Kdyby to bylo jen o trochu, ale těch 80% je divných.
Tahat na cesty modul? Mám MBP a to mi stačí. MIDI je slabé a když to porovnám s Win2003, XP, Vista a XP - je MAC pro hlasitost MIDI buď nenastavitelný, nebo nikdo neví jak na to.
Když přijdu domů, zapojím Zvukovku, moduly a nemám s MIDI problém (standardně si ale MIDI skladby nepouštím :-). Interní zvuková karta např. při přehrávání formou náhledu (souštím mezerníkem) přehrává MIDI skladby ze systémového GM standardu (dle mého názoru) a je to tiché. Když si skladbu otevřu např. v Logic pro, ten má svou knihovnu a je vše v pořádku. Divné řešení, pouštět MIDI skladbu za 0.30 Kč přes program ta 15 tis.
Problém s EarMaster tím nevyřeším, že napojím MBP k externímu modulu. EarMaster neumožňuje nastavit přehrávání svých systémových zvuků přes jiný zvukový modul. Řešení je prozatimní: OUT z počítače připojit do aktivního reproboxu a ten vohulit tak, aby i slabý MIDI zvuk byl silný. Problém jen tehdy, když mi někdo pošlě email a ohlásí se alert - to pak chytnu infakrt protože to bude silný jak pr..e Nějak mi tyto řešení nepřijdou hodná k MAC a vůbec ne k OSX. Že by první důvod proč přejít k Linuxu?

Citovat příspěvek

0:37:55 19.01.2012

ne, tam jde o ten zdroj zvuku, který je na to v systému zabudovaný. to já chápu, co je midi :-))
tam je starý Roland z roku asi 92 nebo tak nějak. V tom Sibeliovi zkus nastavit jiný zdroj zvuku. Já bych doporučoval zapojit to do kláves nebo zvukového modulu s podporou General MIDI a přehrávat přes ně, budeš mít i VÝRAZNĚ lepší zvuk. co je v systému je opravdu jen technický náhled, poslouchat se to nedá.
Zvukový modul seženeš v bazaru nebo na midi.cz.

Citovat příspěvek

0:25:56 19.01.2012

Externí zvukovku mám doma ve studiu a ne na cestách - proto mě záleží na tom, aby bylo možné MIDI poslouchat i mimo studio. Nejde ani tak o MIDI skladby, jako o přehrávání MIDI zvuků různých programů (Sibelius, Earmaster). Ve widlích na to byla oddělená šavle - myslím na MIDI.
Předpokládám, že systémové předvolby / zvuk jsou System Preferences / Sound - pak, jak jsem psal. Zde jsem zkoušel nastavit hlasitost pro systémové interní MIDI ale nikde na to není šavle. Tam se nastavuje hlasitost pouze pro varovné zvuky, citlivost mikrofonu a pro Monitoring interních repro. Samozřejmě, že pokud zesílím OUT (třeba pomocí funkčních kláves) tak se MIDI trochu pohne, ale je propastný rozdíl mezi MIDI a Audio.
Rozdíl mezi přehrávaným MIDI a Audio je takový, že v případě kdy mám OUT na max je Audio na 100% a MIDI na cca 20% Audio mohu snížit přes interní ovládání hlasitosti jednotlivých programů (třeba iTunes), ale u MIDI nikoli a už vůbec ne zesílit.
Add technologie. MIDI je samozřejmě starý jazyk, ale stále funguje (narozdíl od jiných). Problém není v MIDI ale v nastavení jeho akceptace a přehrávání systémem.

Citovat příspěvek

0:08:43 19.01.2012

No, prostě to je tichý. Nastavení hlasitosti máš na klávesnici, nebo v systémových předvolbách > zvuk. Ale ono to prostě bude tišší, protože to je sto let stará technologie. A přepnout zvuk na externí zvukovku si můžeš?

Citovat příspěvek

23:34:45 18.01.2012

Add: Mám dotaz, který se týká systémového MIDI. Všechna MIDI pouštěná přes interní banku mi hrají pomalu.

Sorry - ne pomalu, ale potichu.

Citovat příspěvek

Volume MIDI

21:13:55 18.01.2012

Ahoj.
Mám dotaz, který se týká systémového MIDI. Všechna MIDI pouštěná přes interní banku mi hrají pomalu. Tedy ta, která spustím třeba mezerníkem jako "náhled" ale i ta, které spouští různé programy (Sibelius, EarMaster, aj. U Logic to problém nedělá, když přehrávám přes virtuální nástroje, ale jakmile začne jiný program nebo systém tahat zvuky systému (asi základní GM banka) tak to hraje neskutečně potichu.
Co jsem zkoušel: zvýšit hlasitost tlačítky volume :-); zvýšit hlasitost v system preferences / sound / ... ; také jsem spustil utilitu Audio MIDI Setup, kde jsem ale nenašel způsob jak nastavit pro zařízení hlasitost. Kromě zařízení externích (synťák a zvukovka) se mi tam ještě nabízí Network a IAC Driver. Hledal jsem na netu, hledal jsem v rubrikách na tomto diskuzním fóru a nic. Prostě MIDI hraje slabě. V Sibelius si to zvednu maximálním posunutím hlasitosti u jednotlivých nástrojů v okně mixu, ale i tak je to minimálně o 1 1/3 tišší, než audio.
Díky za radu - asi je to blbost, ale nemůžu na ni přijít :(

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: