MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Logic Pro - funkce

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Logic Pro - funkce

Autor: Dol

9:56:44 01.02.2012

Tak mám další problém - když chci v mainstage přejít do performance nebo fullscreen modu, zkrácená volba přes klávesnici (Cmnd+3, Cmnd+4) nefunguje, jde to jen myší na tlačítkách. Když chci zpátky do edit modu, stává se dost často, že se mod sice přepne, ale objeví se zebrovaný obdélník Saving... a mainstage je tuhá - lze jedině vynutit ukončení. Pak bývá problém i s novým nastartováním. Nestalo se vám to někomu a nevíte, kde je chyba?

Citovat příspěvek

7:45:22 20.01.2012

kakaxa: díky. Nějak jsem to nikde v návodu nenašel.

Citovat příspěvek

Autor: kakaxa

0:10:52 19.01.2012

alt-tažením dolního pravého okraje regionu dosáhneš časového prodloužení/smrštění. U audia jako u MIDI. Jinak funkce Transform funguje na označené noty, když nic neoznačíš, tak na všechny.

Citovat příspěvek

9:39:43 12.01.2012

Zdravím uživatele Logicu. Měl bych dotaz ohledně funkcí Transform event (double speed/halfspeed). Chtěl jsem tuto funkci použít na srovnání do taktů sekvence nahrané improvizací bez metronomu změnou hodnot parametru Div. Předpokládal jsem, že když označím region, vyberu noty v něm a následně provedu tuto funkci, bude nové umístění not vztaženo k počátku označeného regionu. To se bohužel neděje, noty se přestěhují v rámci celé sekvence. Dá se to někde nastavit, aby se daly noty zarovnat jen v rámci nastavené oblasti? Jiný způsob, jak zarovnat noty nahrané improvizací, jsem nenašel.

Citovat příspěvek

8:07:10 09.01.2012

Kakaxa: tak se povedlo. Akorát mi nějak nejde na um, proč potřebuju zvláštní program na to, abych mohl nastavovat normální věci. Ten Lion je snad udělaný pro nesvéprávné uživatele ... Kdybych byl svéprávný uživatel - Američan, tak bych snad Apple zažaloval, že tím, jak přede mnou něco schovávají, snižují mou důstojnost.

Citovat příspěvek

12:16:48 06.01.2012

Díky moc. Právě, že mám Lion, jako PC-čkář s tím zatím dost bojuju. Ten tinkertool pohledám. Pěkný víkend.

Citovat příspěvek

12:01:36 06.01.2012

• ta složka by se měla nacházet v uživatelské knihovně, tedy domeček s tvým jménem, Library (na Lionu je skrytá, zobraz si přes TinkerTool (zdarma)) > Audio > Apple Loops > User Loops
• v dotyčné složce smyček si najdi jednu, která má takový název, jenž se dost pravděpodobně neopakuje v jiné složce smyček
• hned vedle je složka Apple Loops Index, v ní si dej vyhledat tento název, pak tento index smaž
• pokud bys ji nenašel, tak jestli to byla poslední, kterou jsi do Logicu vkládal, tak ji najdeš po seřazení dle data
• přejmenuj svoji složku jak libo
• otevři Logic a vhoď do knihovny znova

Citovat příspěvek

8:13:08 06.01.2012

Mám dotaz ke zkušenějším - jak se dá editovat knihovna nástrojů (vymazat adresář, přejmenovat atd.)? Proč se ptám. Při konverzi z CD AKAI jsem zapomněl zadat název podaresáře a zvuky se mi rozbalily do hlavního adresáře, takže tam mám teď chaos, kterého se nedokážu zbavit. Zkoušel jsem kdeco, hledal jsem ve finderu, ale překonvertované zvuky nemůžu najít. Ve složce Library v Logicu se zase nedá nic editovat. Přece to nějak jít musí? Možná jen někde dělám chybu - na macu jsem začátečník. Poradí někdo?

Citovat příspěvek

2:50:57 30.08.2011

Nejdřív ti je ukáže, pak můžeš buď:
neudělat nic
smazat co zatrhneš
archivovat co zatrhneš

Citovat příspěvek

Autor: Trance77

2:37:57 30.08.2011

a AppDelete mi ukáže všechny data, který patřej k aplikaci nebo ji jen bezpečně odstraní?

Citovat příspěvek

23:02:35 29.08.2011

AppDelete

Citovat příspěvek

7:17:02 29.08.2011

... jeste jak se pozna kam se ulozily data aplikace po jeji instalaci, vcetne vsech dat co k ni patri? Je na to nejakej soft kterej to zjisti? Ted jde o logic a je potreba ho vyloucit ze zalohovani time machine ale casto jde i o jiny aplikace. Diky

Citovat příspěvek

5:21:59 29.08.2011

Díky za rady. Teď už jen vychytat logiku funkce Quantize Note Lenght 4 0 0 1, 4 0 0 2 atd

Citovat příspěvek

23:30:57 26.08.2011

Hned při nahrávání: na stopě nástroje nastav v Inspektorovi Quntization - přitom nesmíš mít na stopě označen žádný region!
Po nahrání: stejně tak, ale s označeným regionem
Označené noty:
poklepej na region, pak označ noty, o které jde,
vedle tlačítka Q nastav mřížku
Jednotlivé noty:
při nastavené mřížce označ notu a klepni na tlačítko Q
Délka not:
označ region
Funkctons > Transform > Quantize Note Lenght

Citovat příspěvek

21:56:02 26.08.2011

... jeste me zajima jestli to muze k mrizce zarovnavat hned pri nahravani nebo az potom?

Citovat příspěvek

Logic Pro - funkce

21:42:40 26.08.2011

Ahoj,
mam dotaz jak v Logic Pro v piano roll automaticky nejakou funkci srovnat jednotlivy tony aby to upravilo jejich delku a pozici (zarovnat je k mrizce, aby tony sedely do rytmu) - kdyz clovek netrefi delku a nacasovani uhozu do midi keyboardu. Diky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: