MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Logic 9 je Snow Logic!

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Logic 9 je Snow Logic!

Autor: kakaxa

12:03:35 06.01.2012

viz moje odpověď ve vedlejším vláknu

Citovat příspěvek

Autor: dol

8:08:22 06.01.2012

Mám dotaz ke zkušenějším - jak se dá editovat knihovna nástrojů (vymazat adresář, přejmenovat atd.)? Proč se ptám. Při konverzi z CD AKAI jsem zapomněl zadat název podaresáře a zvuky se mi rozbalily do hlavního adresáře, takže tam mám teď chaos, kterého se nedokážu zbavit. Zkoušel jsem kdeco, hledal jsem ve finderu, ale překonvertované zvuky nemůžu najít. Ve složce Library v Logicu se zase nedá nic editovat. Přece to nějak jít musí? Možná jen někde dělám chybu - na macu jsem začátečník. Poradí někdo?

Citovat příspěvek

Autor: o

19:32:57 01.10.2009

No jasne Bingo - diky moc (o tom detailnim nastaveni na transport liste vim - cumel jsem na to x-krat, ale nedoklaplo mi to). Takze vzhuru za dobrodruzstvim a jeste jednou diky.

Citovat příspěvek

19:15:00 01.10.2009

To vůbec není nutné. Už jsem doma takže se na to podíváme:
[ctrl]-klepni na vrchní část časové osy a v objevivší se místní nabídce vypni Auto Set Locators.
Druhá možnost s detailními volbami je dostupná přes zelené tlačítko dole v transportní liště. Cycle, šipky dokola. Opět [ctrl] nebo dlouhým klepnutím na toto tlačítko vyjede nabídka s touto funkcí. Zde se dá navíc navolit, podle čeho všeho se budou lokátory automaticky nastavovat:
- označení pomocí nástroje Marquee (bílé)
- označení regionu (černé)
- označení noty (zarovnává se ovšem na celý takt)
Že je funkce aktivní poznáš podle čáry pod zatočenými šipkami v tlačítku.
Dá se na ni také nastavit klávesová zkratka.

Citovat příspěvek

18:18:53 01.10.2009

Ano jedna se o L9 - problem jsem nakonec obesel tak, ze v momente, kdy se mi zmeni rozsah oznaceneho (zrejme diky Cycle Audition - btw zkousel jsem jej nekde vypnout, ale marne)a ja mam napr. notu upravenu dle sveho, tak pres "command A" se mi oznaci vse v danem upravovanem regionu a tudis se zmeni i rozsah oznaceneho na puvodni.

Citovat příspěvek

3:04:16 01.10.2009

Jde o Logic 9? Jinak si to neumím vysvětlit. V L 8 se mi nikdy nic takového nestalo.
V L 9 je nová funkce Cycle Audition, která živě mění Cycle podle aktuálního označení noty a dalších prvků. Jsem v práci a tady ještě L 9 není, musíš se to podívat sám.

Citovat příspěvek

21:55:17 30.09.2009

Zdravim,
nechce se mi kvuli takove malickosti zakladat nove vlakno. Uz jsem si myslel, ze muj prechod na Logic z PT je dokonan v plnem rozsahu a samoukou jsem se nasprtal veskere mozne funkce, ktere jsem mel rad v PT - chybi jedina na kterou nemohu prijit (ta nejtrivialnejsi zrejme) - V Cycle modu pri editaci MIDI se mi neustale meni rozsah oznaceneho cyklovani, coz mi znacne znechucuje a znemoznuje praci - prosim tedy v Logicu sbehle typy o radu. Diky predem

Citovat příspěvek

Autor: baco

7:55:28 18.08.2009

Neviete niekto ci LOGIC 9 podporuje OPEN CL a viacjadro?

Citovat příspěvek

23:13:11 17.08.2009

Normálně smaž staré aplikace Logic 8, Mainstage 1, WaveBurner, Compressor.
Podpůrné složky nech být, ty jsou sdílené.

Citovat příspěvek

Autor: steip

12:02:43 17.08.2009

No to je prave to co nechci, aby mi zustaly obe verze (nemam tolik mista na disku). Navic jsem neprisel na to, jak 8 odinstalovat.

Citovat příspěvek

20:05:45 15.08.2009

L 8 zůstane. Obě verze bez problémů fungují vedle sebe.

Citovat příspěvek

Autor: steip

11:56:41 15.08.2009

Kdyz nainstaluju 9 na stroj kde je 8, tak ji 9 premazne, nebo tam budu mit 8 i 9? Prijde mi totiz divne, ze 9ka chce pri instalaci vic jak 40GB na disku a pritom tam uz vetsinu veci mam z 8ky. Diky

Citovat příspěvek

0:17:38 26.07.2009

Flex Time (Elastic Audio equivalent)
Audio Quantize
Bounce in Place
Selective Track Import (choose media, plug-ins, i/o, sends, etc...)
Drum Tracks Editing
Speed Fades (Turntable-style start and stop)
Auto-conform tempo when importing audio
Varispeed
Drum Replacer
Editing within Take Folders
Possibility to assign a channel strip to multiple groups
Channel Strips now have a mono output option
Track Notes in the Mixer
Notes area in Media/Lists area (can display Project/Track notes)
Control Surface bars in the Mixer
Convert Audio Region to Sampler Instrument
Freeze tracks: source only (before plug-ins) or pre-fader (after plug-ins)
Guitar Chord grids with hammer-on, pull-off, bends notation
Amp Designer
Pedalboard
Space Designer Warped Effects
All 6 Jam Packs (including newer "Voices" Jam Pack)
New Gain parameter for Audio Regions
Individual scaling of plug-in windows (100%, 125%, 150%, 175% or 200%)
Set the number of backups directly from Logic
Choose the default Stereo Output so it no longer automatically generates 1-2 every time you create a new track. Also with a mirroring option.
Auto-Colorize Takes, will change the colors automatically of every sequential take while recording.
Pointer Tool has preferences to also act as Fade (when over the top left or right corner of a region) or Marquee tool (when over the lower half of a region).
Export/Import Markers to Audio File
Quick Look picture of Logic Projects
Play button has new modes: Play Marquee Selection/Cycle/From Selected Region/From Last Locate Position.
Stop button has new modes: Jump Between Marquee/Last Locate Position/Cycle/Selected Region and Project Start if stopped.
Cycle button has new modes: automatically set the Locators by Selection whenever a new Marquee/Region/Note selection is created
Zoom to fit All Contents key command
Region Parameter box as a floating area
Nudge by 1 or 10ms
Logic 9 is a Universal Binary release, although it is officially not supported on PPC
Klávesové povely:
• Cycle Audition.
•Slice at Transient Markers
• Forward and Back By Transient

MainStage 2
MIDI Out
ReWire support
Loopback & Playback plug-ins
Live Audio Recording
Amp Designer
Pedalboard
Multi-mapping of controls (one knob = several parameters

Citovat příspěvek

11:04:25 24.07.2009

Diky za shrnuti, ted uz jen doufat, ze algoritmus v tom Flex nástroji je pouzitelny :)

Citovat příspěvek

Autor: Irreversible

9:28:45 24.07.2009

Inu, zase krok kupředu (tu) ;)

Citovat příspěvek

Logic 9 je Snow Logic!

0:59:19 24.07.2009

Vizuálně je to pořád ten Logic 8, nepřibyly žádné synťáky a krom kytarových ani efekty, nebude třeba se toho tolik učit, zásadní změny nejsou, něco málo nových technologií ano, ale ze všeho je jasné, že jde především o dovychytání L 8, vylepšení nedomyšleného, vychytání chyb, zpříjemnění funkcí. Což je přesně to, po čem celá Logicovská obec uživatelů volala. I já volám: "Hurá!"
A navíc to stále směřuje ke skladatelskému a producentskému nástroji, mňam!

Co bude bavit opravovače?
Flex tool, bez rozstříhávání elastické zkracování/přesouvání/prodlužování audia
Flex režim, živá audio kvantizace, jednoduše a rychle, i podle cítění jiné stopy s indikací přechodových bodů, slice mód, vše i na skupině bicích se zárukou zfázovanosti
Flex režim je detailnější způsob práce jako s Flex nástrojem, něco jako editace v Melodyne, krom výšky, prostě posouváte časové značky se začátky a konci obálky tónů
audio soubory mohou obsahovat tempo mapu, zpomalovací/zrychlovací "fady", ze souboru je lze převzít do tempa sekvenceru jako s MIDI
importované audio se umí přizpůsobit tempové mapě skladby
konečně Logic doběhl Pro Tools ve "Smart tools". Jak víte, přiblížením kurzoru k pravému hornímu okraji regionu dostanete v PT nástroj pro fade, v Logicu ale nástroj pro opakování regionu. Nyní si v předvolbách můžete zapnout chování jako v PT (včetně Marquee selection, stejně jako v PT se objeví v dolní polovině regionu!) Nástroj pro opakování se objeví s klávesou [alt], stejně jako doposavad při zobrazení automatizace.

Točiče?
v Comp Takes (region s kombinovanými verzemi) lze přesouvat, střihat i používat Flex tool (po vypnutí tzv. Quick swipe režimu, tlačítko na liště regionu)
poznámky k jednotlivým stopám, to se mi na Pro Tools moc líbilo
Vari speed režim, pro nahrání těžké pasáže v pomalejší rychlosti, také k odposlechnutí sól či analýze chyb

Producenty?
zabudovaná bezpluginové pře/při-samplování bicích pouhým ukázáním
z audia rychle vytvořený nástroj v sampleru, se všemi kreativními možnostmi, části mohou být prodlužovány, přehazovány, otáčeny...

Míchače?
luxusní možnosti při import stop z projektu do projektu, zaškrtnete si, zda chcete pluginy, sendy, vstupy/výstupy, automatizaci či dokonce audio ze stopy, včetně Global stop
Bounce in Place, otisknutí efektů do regionu, všemi velmi volaná funkce
lepší správa seskupování stop pro různé úrovně úprav
automatické zálohování až 100 kopií
audio regiony mají v Inspektorovi parametr Gain

Kytaristy?
25 aparátů, modely reproboxů, 3 typy mikrofonů dynamický, kondenzátorový a páskový, přesně umístitelná poloha vůči repro včetně vzdálenosti, zní velmi dobře
30 kytarových krabiček, hezky do sestav
diagramy kytarových akordů ve Score, doufejme, že to není jediná změna po tolika letech

Kakaxu?
Warped effect ve SpaceDesigneru, to je nádhera! Pustíte svoje audio do jiného audia, jakoby textury a pak už se jen bavíte
žádné nové synťáky, ale evidentně mají nové presety, v EXS je libový Bösendorfer
nový JamPack Voices

Performery?
MainStage je velmi vylepšená
umí nahrávat
hrát s jiným audiem
živě smyčkovat

Mástrovače?
WaveBurner už není jen hračka, umí detailní editace audia a automatizace efektů
zobrazuje také přímo už upravené vlnové křivky audia, audio inžovi to lépe ukáže, jak moc už to splácnul :-)

Logic freaky?
Bounce dialog obsahuje volbu "Bounce 2nd Cycle Pass", což nechápu... a "Add Reverb Tail", pro automatické prodloužení exportované části o doznívání ozvěny
v Getting Started manuálu jsem zahlédl volbu "Auto-Colorize Takes"
v online Logic 9 manuálu: “Include trails, if possible” - posune s regionem i předcházející bod automatizace, který je mimo region, ale bez jeho posunu by se automatizace rozhodila, i při přesunu přes schránku (L 8 tohle dělal jen při tažení)
v předvolbách lze zvolit menší/větší výchozí velikost okna pluginů, u každého okna je pak jednotlivě měnitelná velikost
všechny editory a seznamy lze z jednookenního designu chytit a vytáhnout do samostatného okna
pod tlačítkem Cycle volba Auto cycle by selected: region, marquee, notes
Markery jsou ukládány do exportovaného bounce audia a mohou z něj být znovu importovány, stejně vloženy do jakéhokoliv audio souboru
stejně jako GarageBand také Logic ukládá pro náhled ve Finderu a svém vlastním Browseru snímek aranž okna

Nadávače?
Logic 9 projekty v předchozí verzi neotevřete

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: