MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Uvozovky a dělení slov v Pages 09

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Uvozovky a dělení slov v Pages 09

Autor: Welblaud

19:13:28 06.04.2012

Nuže, kontrola mi běhá, instaloval jsem skutečně slovníky office do Library/Spell... Jen to vypadá, te pro češtinu v Pages nefunguje dělení slov. No, sakryš.

Citovat příspěvek

18:47:31 06.04.2012

Díky za tip, jen se zeptám, víte-li nějaký novější postup, jak instalovat spelling, našel jsem různé způsoby, z nichž některé jsou zastaralé, tak bych rád šel najisto.

Druhá věc, kterou jako začátečník v Macu nevím (leč v linuxu jsem snad i starší harcovník) je, jak jako user kopírovat do /. Mám adminí účet s heslem, userovský bez hesla, nejsem schopen prostě zkopírovat nic do rootovského Library. (sudo ani linuxové pokusy se su mi prostě nejdou). Pokoušel jsem se do /Library/Spelling instalovat cs_CZ soubory z openoffice, jak bylo někde doporučeno...

díky díky moc

Citovat příspěvek

Autor: Akrastan

12:54:07 06.04.2012

Uvozovky jsou trochu otravné, ale s tím pravopisem pro označené části textu to funguje.

Máš český spelling instalovaný v systému? V paletce inspector (máš-li to tak instalováno) samozřejmě LZE nastavit češtinu třeba i jen pro jednotlivé (označené) slovo - je-li podpora českého spellingu instalována v systému (V Lionu přepnutém do češtiny je to asi automaticky ve starších systémech je tady spousta návodů).

Inspector: "T" / more / language

Já vybírím mezi Čeština (Aspell) a Čeština (Library)

Citovat příspěvek

12:15:29 06.04.2012

Díky, to není tak úplně ono, i když tip na klávesovou zkratku se hodí. Word je v náhradách a češtině asi mnohem víc přívětivý než Pages.

Citovat příspěvek

Autor: Honza.Mac

12:07:01 06.04.2012

Co tohle, resilo se to tu pred nedavnem ...
http://forum.mujmac.cz/read.php?119,5339035,5344004#msg-5344004

Citovat příspěvek

Uvozovky a dělení slov v Pages 09

11:31:22 06.04.2012

Tak jsem si pořídil Pages a hle, první otázky a problémy. Věděl by někdo, jak je to s dělením slov pro češtinu a automatickou náhradou uvozovek českými?

Eng. prostředí mi až tak nevadí, na češtinu pro celou aplikaci jsem našel návod na ceskymac.cz, také jsem našel návod na zprovoznění české kontroly pravopisu. Rád bych ale věděl, jestli mi instalace češtiny pomůže i v případě uvozovek a dělení slov. (I když mám v systému zaškrtnutou volbu náhrady uvozovek, Pages mají svou vlastní a tvrdohlavě používají jen anglické. Navíc v Text Inspectoru nelze navolit češtinu pro označený text.). Než se do toho pustím, rád bych četl nějakou zkušenost.

Ev. díky moc

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: