MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Vyhody Mac OS oproti Win?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Vyhody Mac OS oproti Win?

Autor: MiBi

13:21:18 09.02.2012

Tak az budete ve VB Scriptu kopilovat kernel ( ono by stacilo jen vytvorit VB scriptem nejake .exe ) , kouknu se na to pres VNC , to bych fakt rád videl .

Jsou zde ruzne alternativy , kazdy necht si vybere . Pro bezneho uzivatele ( office , fotky , hudba, film , net ) je to vcelku burt , cim vice "multimedialni" uzivatel to bude, tim vice se bude priklanet k Macu , pokud je to spise hrac nebo kancelarska mys, vseliak aplikacne zavisla na M$ , VBA, atd , tak zas k vidlim .

Uzivatel Mac hardware ty inkriminovane systemy muze mit oba , zcela legalne a s instalací i pro BFU , uzivatel PC s windows bude Mac OS na hackingtoshi spoustet jen s obtizemi , takze moznosti porovnani pro majoritu bez nakupu mac hardware jsou , rikam bohuzel, omezene , a to tim vic, cim vetsi BFU bude za klavesnici sedet.

To , ze se pohadaji ajtaci nic neresi , rozhodne trh . Jestli neco microsoft nyni i v budoucnu zabijí , je to jejich licencni politika, nikoliv jejich produkty . To , co dokazal za par mesicu napriklad android v telefonech a tabletech se nyni presune do televizi a projektoru , a muze to za par let skoncit i u desktopoveho androidu , coz bude jen jednoducha obalka pro jejich cloudove aplikace a storage. A ze jsou googlovske aplikace a cely android zhusta kostrbate , nikdo neresi ...

Citovat příspěvek

Autor: hamon

18:45:47 11.12.2011

Budu se opakovat, ale asi je to nezbytne: kdyz vidim ja jako cerstvy switcger dve diry v zabezpeceni, co by mel najit ten, kdo v nem dela dlouho?

kmarty Napsal:
-------------------------------------------------------
> Boha jeho.
> Ale o tom si mel zacit psat, ne o tom co je "pod
> poklickou".
> Pak bys mimo jine debatil s nekym jinym, protoze
> mne zajimalo prave to "pod poklickou".

Citovat příspěvek

Autor: kmarty

18:28:43 11.12.2011

Boha jeho.
Ale o tom si mel zacit psat, ne o tom co je "pod poklickou".
Pak bys mimo jine debatil s nekym jinym, protoze mne zajimalo prave to "pod poklickou".

Citovat příspěvek

18:09:38 11.12.2011

Myslim, ze to je vec nazoru. Logicke zduvodneni to ma - jde o rozdeleni na Internet, mistni site a dalsi. Jake ma zduvodneni pouziti dvou klaves na spusteni souboru oproti jedne klavese pro prejmenovani. A jak casto menis nastaveni sitoveho adapteru na Windows a jak casto vytvaris adresar na Macu?
Nicmene nemam chut nechat se zatahnout do debaty, ktery system je lepsi, prehlednejsi atd. Jen upozornuju, ze Mac zdaleka neni tak ergonomicky a dokonaly, jak se clovek v diskusich o Macu docita, ze ma i hodne stinnych stranek. A to bohuzel na mistech, kde na ne clovek neustale narazi.

Citovat příspěvek

Autor: ert

17:09:21 11.12.2011

Staci porovna nastaveni site wxp a všech woken po.

Prehlednosti nad aktualnimy wokny vyhraje temer jakkoliv stary mac system.

Citovat příspěvek

17:02:02 11.12.2011

Mnoho vet, myslenka, nebo dokonce odpoved, zadna.
Uvedl jsem ti priklad s firewallem, uvedl jsem ti priklad s vytvarenim slozek ve Finderu, regionalni nastaveni… To vse je proste amatersky zbastlene, vhodne pro alfaverzi. Bud neumis cist, nebo se odpovedim zamerne vyhybas a vybiras si pouze podruznosti, ktere jen shazujes. Kazdopadne ani jedno neni reseni.

Kdybys dokazal poradit, podekloval bych ti. Ale ani na jediny problem jsi nijak konkretne neodpovedel lepe, nez bagatelizaci. Promin, ale o takove radily opravdu nestojim.

Posledni vc: co konkretne nezvladas na nastaveni sitoveho adapteru? Videl jsi to, zkusil jsi to nekdy? Nebo opravdu nezvladas prejit do centra sitovych pripojeni a tam kliknout na odkaz pro zmenu nastaveni adapteru? Mimochodem, pokud v nabidce start das vyhledat ip, jsi tam okamzite.

Jsi opravdu zajimavy clovek, myslim ale, ze az te pusti puberta, leccos se srovna.

Citovat příspěvek

16:17:39 11.12.2011

No jak bych ti to rekl - ty jsi zacal o tom ze kdokoliv vidi byt jen trochu pod poklicku Maca, tak musi videt ze je zbastleny. Na to jsem chtel vedet co tim myslis. To byl jediny duvod proc jsem zacal psat.

Vzhledem k tomu ze vse co jsi uvedl se netyka toho "pod poklickou", tak mne nadale moc diskuze nezajima, protoze to co uvadis je jen a pouze o zvyku na kterem se dve strany nedohodnou timto zpusobem.

Nicmene jsem ti odpovedel (zpetne uznavam ze to byla chyba). S nekterymi vecmi jsem souhlasil, u nekterych veci jsem ti jen rekl ze se proste ovladaji jinak, pricemz ani ty, ani ja nejsme v pozici abychom rikali ze lepe/hure.
O urazkach si nejsem vedom. Pokud ano, omlouvam se, nebylo to zamerem.

Vzhledem k tomu ze se pokousis nikoliv resit, ale napadat, nevidim jediny duvod proc nadale v diskuzi pokracovat. Tim spis kdyz cela otazka "Mac vs Win" neni cernobila a kazdy ma sve mouchy. To je cele.

BTW. To ohledne nastaveni site ve Win7 (nastaveni IP adresy & spol) bych nazval spise testem - testem na fanatismus :-). Diky, potvrdils co jsem si myslel a skutecne nema vyznam pokracovat. Preji pekny den.

Citovat příspěvek

9:10:03 11.12.2011

Uz jsem napsal, ze se rad poucim, ze rad uznam, ze jsem se spletl. Spis si ale myslim, ze nevis, co bys rekl. Dukazu o zbytecne slozitem ovladani jsem dal dost, misto zjednoduseni jsi mi posktytl pouze pokusy o bagatelizaci nebo urazky. Takze dal budu hajit, ze je pohodlnejsi drbani se za pravym uchem pravou rukou, nez levou nohou, jak tu svorne tvrdite vy.
O VBS a WMI asi nema smysl se s tebou bavit, protoze evidentne neznas jeho silu.
Ovsem, myslim, ze jsi to konecne vysvetlil, kdyz ti nelogicky a zpatecnicky prijde postup Start -> Ovladaci panely -> Sit a Internet. Jaky je rozdil mezi tim a Applications -> System Preferences -> Network? Tohle mi ale asi taky nevysvetlis, co?

Tohle tema je o vyhodach Maca proti Windows. Uvedl jsem nevyhodu - neohrabane ovladani - a uvedl jsem priklady. Pokud jsem lhal, cekal bych, ze to uvedes na pravou miru. Jestli jsem nelhal nebo to neumis zduvodnit, proc sem vubec pises?

Citovat příspěvek

14:14:51 10.12.2011

Nechci. Tenhle blbej napad jsem mel jeste coby linuxar a nastesti mne to vylecilo. Typicky Windowsar je totiz nepoucitelny a bude zatvrzele hajit to na co je zvykly z MS Win i kdyby to bylo buhvijak uhozeny. Zkratka, nema to vyznam, na to ten clovek musi prijit sam.
No, ono je to asi bez rozdilu na OS, kazdy je zvykly na neco a kazdy to nerad meni.

Programy stejne spoustim bud z Docku nebo pres Spotlight. Velmi zridka na to jdu pres Finder. A kdyz, tak stejne pouziju krysu, od toho tam je.

Visual Basic Script ani Windows Scripting Host neni shell. Obavam se ze zde ses absolutne mimo misu. Ja mluvim o interaktivnim shellu, ne o vecech jako je AppleScript, Automator a podobny, byt uzitecny, ale saskarny.

BTW. Kdyz se podivam kudy se leze do nastaveni site ve Win7, tak mi tam neco schazi. A mam ten dojem ze je to prave logika. Jestli je toto posun kupredu, tak velmi rad zustanu v ustrnute dobe :-).

Citovat příspěvek

14:00:36 10.12.2011

Nechces, nebo nemuzes nic dokazovat?
Porad si myslim, ze si delas srandu. Nikdo nemuze pokladat za komfortni a logicke, ze na nejpouzivanejsi akce potrebuje nekolik klaves, zatimco na neprilis obvykle mu staci klavesa jedina.
Mimochodem, ten tvuj nazor na shell, to jen ukazuje, ze toho o Windows moc nevis. Visual Basic Script a Windows Scripting Host je ve windows... no, prinejmensim od Win98SE. A je to naprosto dostatecny nastroj. Navic, od... Win2k? je ve Windows WMI. Neni snad nic, co bys nemohl s temito dvema nastroji udelat.
Jak s oblibou rikam - uzivatele Maca maji nazory, ktere platily pred dvaceti lety. Jenze v te dobe ustrnuli, zatimco vyvoj sel kupredu. A oni dnes netusi, jak Applu ujel vlak, co vse konkurence umoznuje. Jen proto jim ty anachronicke a zdlouhave postupy neprijdou divne.

Citovat příspěvek

13:27:52 10.12.2011

2hamon: To nebyl vykrik, to bylo proste jen zakonceni ve smyslu "tisic lidi, tisic chuti".

Ja ti nic dokazovat nebudu, pokud si natolik pokrouceny "logikou" MS Windows, pak to budes mit tezke. Na to jsem narazil na prilis mnoho windowsaru, kterym na nelogicnost ovladani Windows vubec neprisla a naopak ji vyzadovali i jinde.

Ani ja nejsem typicky uzivatel Maca, ale presto mi jeho ovladani prijde logictejsi a uzivatelsky prijemnesi nez ovladani MS Windows. Nicmene vetsinu casu stejne travim v shellu (kde je ten rozdil oproti MS Windows opravdu propastny - proti tomu ma MS pouze powershell, ktery je zase nekompatibilni vuci absolutne vsemu = nepouzitelny).

Citovat příspěvek

12:30:48 10.12.2011

Takoveto vykriky jsou pekne, ale ani trochu nevyvraci nic z toho, co jsem napsal. Vis, rad bych uznal, ze se pletu, staci, kdyz mi ukazes, ze zminovane veci jdou delat jednodusseji. Potom bych snad investici do MacBooka Pro nepovazoval za nejhorsi investici meho zivota.
HW je skvely, ale SW ho deklasuje na uroven hezkeho tezitka..

kmarty Napsal:
> hamon Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nesrovnavam Mac a Windows. Oba systemy jsou
> > zamerene na ruzne uzivatele, jine aplikace a
> jine
> > cinnosti. Jen konstatuju, ze bezne ovladani
> Maca
> > je zdlouhave, kostrbate a tezkopadne. Lide,
> kteri
> > znaji obe platformy, to musi videt.
>
> Popravde, ja jsem rad ze je MacOS X jiny nez MS
> Windows. Kdyby byl stejny, poleti z kompu stejne
> rychle jako letely kdysi MS Windows.
>
> Nastesti mne nikdo nenuti pouzivat neohrabany a
> kostrbaty system a tebe zase nikdo nenuti pouzivat
> MacOS X.
>

Citovat příspěvek

12:21:25 10.12.2011

hamon Napsal:
> Nesrovnavam Mac a Windows. Oba systemy jsou
> zamerene na ruzne uzivatele, jine aplikace a jine
> cinnosti. Jen konstatuju, ze bezne ovladani Maca
> je zdlouhave, kostrbate a tezkopadne. Lide, kteri
> znaji obe platformy, to musi videt.

Popravde, ja jsem rad ze je MacOS X jiny nez MS Windows. Kdyby byl stejny, poleti z kompu stejne rychle jako letely kdysi MS Windows.

Nastesti mne nikdo nenuti pouzivat neohrabany a kostrbaty system a tebe zase nikdo nenuti pouzivat MacOS X.

Citovat příspěvek

Autor: j

10:56:25 10.12.2011

jde debil a nemate zakladni znalost OS :-D

Citovat příspěvek

0:25:56 10.12.2011

GUI pod poklicku opravdu nespada, ale kdyz ja jako zacatecnik dokazu objevit dve diry v systemu, tak co asi musi najit zkuseny uzivatel, ktery pod tu poklicku vidi?

Jestli je mysoidni nebo ne, to nechci soudit. Ale i na Windows jsou zakladni klavesove zkratky ustalene (Ctrl+N/O/W/P...).

Pokud jsi skutecne nekoho videl takto pracovat, tak to je pouze jeden z mnoha zpusobu. Pokud to opravdu nekdo pouziva, pak je to nejhorsi zpusob. Naprosta vetsina nabidek je totiz ovladatelna pres kurzorove klavesy nebo Alt, bez zbytecneho opakovaneho mackani. A casto je to vyrazne rychlejsi, nez mys.

Nyni se dostavame k tomu, co jsem rikal ze zacatku - Mac je zbytecne zdlouhavy a tezkopadny. A jsem rad, ze jsi to potvrdil.
cmd+down vs. enter. Kolikrat oteviras soubor a kolikrat jej prejmenovavas? Troufam si tvrdit, ze prejmenovani castejsi nebude. Presto musis stisknout dve klavesy.

Presun souboru s alt opravdu nefunguje. Ale gratuluju Apple k tomu, ze po mnoha letech takovouto zakladni funkci dokazal implementovat. Mimochodem, opet mackani tri klaves, na Win dvou. A proc to v textu umi, ale Finder ne?

Pri vytvareni do onoho adresare vstoupim tim, ze do nej najedu napr. klavesou Down pri prochazeni stromem/seznamem. Tak proc musim delat dalsi cinnost?

Mne ani tolik nevadi, ze se aplikace neukoncuji, zase se o to rychleji otviraji jejich dokumenty (i kdyz, s SSD a 8 GB RAM to nepoznam). Ale jak vypada Dock s patnacti spustenymi aplikacemi? Prestavam se v nem, diky zmenseni, orientovat (mam 13" MBP), pritom mnoho z nich pouziju treba jen jednou za den. Logicke chovani je, ze pokud ma aplikace pouze jediny formular, pak pri jeho zavreni se ukonci i aplikace. Pokud ma aplikace vic formularu (tzv. MDI), pak zavreni posledniho z nich zavre i aplikaci. Tak to nefunguje ani na Windows, pri zavreni vsech formularu zustava aplikace spustena (viz klasika - Word).

Nesrovnavam Mac a Windows. Oba systemy jsou zamerene na ruzne uzivatele, jine aplikace a jine cinnosti. Jen konstatuju, ze bezne ovladani Maca je zdlouhave, kostrbate a tezkopadne. Lide, kteri znaji obe platformy, to musi videt. Fanatici, kteri jsou na kritiky Applu agresivni, jsou k smichu, protoze ukazuji, ze na te kritice neco pravdy bude. A potencialni zajemce o prechod by takoveto veci mel vedet, protoze se s nimi bude potykat denne a zanedlouho ho zacnou privadet k silenstvi.

Mimochodem, co znamena maximalizace? Maximalizace okna v podani Apple znamena zobrazeni pokud mozno veskereho obsahu a nic vic. Podle meho to je optimalizace. Maximalizace preci znamena roztazeni na maximum. Rozdil poznas v okamziku, kdy se ti obsah okna meni, napr. ve Finderu, kdy mas v podadresari vic objektu nez v aktualnim a ches je videt vsechny - to se umaximalizujes.

Citovat příspěvek

18:55:15 09.12.2011

GUI moc "pod poklickou" nespada. Pod poklickou jsem si predstavoval spise jadro systemu a zakladni system, ne klikatko nad tim.

Mac je historicky primarne krysoidni. Aspon mi to tak prijde. Nastesti se ale, oproti MS Win, ustalil zvyk pouzivat stejne klavesove zkratky pro stejny ucel napric aplikacemi (i kdyz to taky neni uplne stoprocentni, u multiplatformnich aplikaci to moc neplati).
Naproti tomu kdyz jsem videl kolegu ovladat MS Win pouze klavesnici, tak jsem zasl nad tou formou masochismu (15xtabelator, mezernik, 7xtabelator, mezernik, ...). Tomu se snad ani neda rikat "ovladani".

Spusteni aplikace = Cmd-down (Cmd-up je adresarove o uroven vys - pokud bys opravdu resil veci blizici se k "pod poklickou", konkretne jak vlastne na disku vypada aplikace, pak ti bude jasny proc).
BTW, kde je logika ve stisknuti F2 pro prejmenovani?

Presun souboru - uz te nekdy napadlo dat misto Cmd-V pouzit zkratku Cmd-Alt-V ? (i kdyz ty mluvis o 10.6, tam nevim jestli to funguje)

Zkratka Cmd-Shift-N se chova dle ocekavani. Nejspis si zapomnel do toho adresare, kde chces mit podadresar, vstoupit (pomoci Cmd-down).
Ani toto nespada "pod poklickou", to patri do GUI, konkretne aplikaci Finder. Taky jsem na nej mel pripominku, ale nastesti to v 10.7 "opravili" - mne se zase nelibil zpusob prepisu pri koliznim kopirovani.

Ukoncovani aplikaci - MacOS primarne nepocita s ukoncenim aplikace, jen se zavrenim vsech jeho oken. Pro MS Win uzivatele je to asi tezko zkousnutelny orisek, ja to treba beru jako vyhodu kterou naopak MS Win neumi (nebo snad umi zavrit vsechna okna aplikace a pritom nechat aplikaci spustenou?) a dost mi to na nich vadi.
Toto mi take nezapada do "pod poklickou", to jsou jen odlisnosti od tvych navyku z jineho OS.

"...firewall ... Ale Apple to vyda za sikovnou funkci a je po problemu" - o tomhle nic nevim, nemohu se vyjadrovat (teda krome toho ze je paketovy firewall opravdu ve vychozim stavu vyply, zaply je pouze "aplikacni" firewall).

"...A nakonec nejcasteji "argument" diskutujicich fanatiku..." - no, o tom by se dalo diskutovat, kdyby dotycny stezovatel mel neco jineho nez pokouset se pouzivat nelogicnosti, ktere ma navykle lety pouzivanim jineho OS :-). A ze ma MS Win pomerne dost nelogickych kroku jak se dopracovat k reseni.

OK, postezoval sis ze MacOS X neni jako MS Windows. No a? Jeste ze neni. Jestli chces neco co se ovlada jako MS Windows, tak od toho mas MS Windows.

Jinak si ale nerekl nic co by se tykalo toho "pod poklickou". Nejblize k tomu byla pripominka ohledne otevreneho paketoveho firewallu. A i to bylo podpoklickove hodne vzdalene. Zatim to byly byly jen stiznosti typu "dloubu do toho jako do MS Windows a ono se to jako MS Windows nechova". Tedy veci typu "vzhled poklicky a jeji madlo".

Ad datum - nejpis bug v 10.6, ale ani tak si nevzpominam ze bych v 10.6 musel menit neco jineho nez jen desetinnou carku za tecku (ja radeji tecku nez carku). To same v 10.7.

P.S.: Stale se povazuji spis za Linuxare, ktery pouziva Maca spise nahodou. Presto mi Mac vyhovuje o nekolik radu vice nez MS Windows (muzu-li vubec o MS Win jakymkoliv zpusobem rict ze mi vyhovuji).

Citovat příspěvek

16:23:56 09.12.2011

Mimochodem, nastavuju si Maca po preinstalaci a to mi pripomnelo dalsi vec. Nastavim si v Language&Text region Czech Republic (Czech) a v Date&Time 24hod format a zobrazovani dne a data. A co nevidim? pa prosince 9. Vskutku ceske.

Citovat příspěvek

16:12:18 09.12.2011

Kde zacit? Jsou toho tuny.
Neohrabane GUI. Oproti Windows snad na vse potrebuji dvojnasobek akci. Jsem zvykly ovladat pocitac klavesnici. Na Win mi staci Enter na to, abych otevrel slozku nebo spustil sobor (resp. pridruzenou aplikaci). Na Macu Enter nabidne prejmenovani. Ruku na srdce: ktera cinnost je castejsi?
Mac stale nema zadnou klavesovou zkratku pro presun souboru. Musim soubor zkopirovat a puvodni potom smazat.
Ve finderu mam zobrazeni polozek v seznamu. Dam cmd+shift+n pro vytvoreni slozky. Ale ta se nevytvori v aktualnim adresari, ale v korenovem (resp. v prvnim zobrazenem). Fajn, tak jsem se nastval, prestal pouzivat klavesnici a zacal pouzivat mys.
Jenze ouha, ukoncovani aplikaci. Zde ma pouzivani klavesnice vyhodu, protoze muzu pouzit cmd+q. Mysi to asi neudelas (nebo se pletu?).
To je jen to, co me ted napadlo, ale takovych drobnosti, ktere cloveku zvykleho na pohodlne ovladani piji krev, jsou stovky.
A vubec uz nemluvim o bezpecnostnich rizicich. Vsichni nadavate na Microsoft a jejich aktualizace, ale osobne je mi milejsi, kdyz vyrobce svou chybu opravi, nez kdyz ji zacne vydavat za uzitecnou funkci, viz mozna nastaveni firewallu v Macu, mimochodem by default vypnutem. Byt takova bota na Windows, tak to Microsoft snad polozi. Ale Apple to vyda za sikovnou funkci a je po problemu. Az nekdo napise vira a necha si aplikaci podepsat nekterou z CA (zadna CA SW nezkouma), bude mit naprosto volnou cestu v sireni. A co by default povolene automaticke otevirani "bezpecnych", tj. zatim neprilis napadanych typu souboru?
A nakonec nejcasteji "argument" diskutujicich fanatiku, kdyz uz jim dojdou argumenty: nepochopil jsi filozofii. Jestlize se uzivatel musi podrizovat systemu, je neco spatne. Ale ne v uzivateli.

Citovat příspěvek

15:24:37 09.12.2011

Rozved to, jinak to budu povazovat za pouhy cint.

Citovat příspěvek

14:40:16 09.12.2011

PO půl roce používání Mac OS X (10.6) se při čtení tohoto vlákna sám sebe ptám. To myslíte vážně? Vždyť každý, kdo vidí Macu trochu pod pokličku, nedejbůh aby předtím dělal dlouhodobě na Windows, musí vidět, jak je Mac neohrabaný, zastaralý, zbastlený. Prostě taková alfa verze.

Citovat příspěvek

18:29:43 24.10.2011

Miniho noveho taky nechci- nelíbí se mi design a mechanika se muze jeste
vyuzit obcas.
Doporucil bych jakýkuoliv konfiguraci posledni homodel pred vypustenim
mechaniky koupit bazarovýho.
Cena muze být i méně než 12k Kč + cena za upgrade pameti a disku.

--
MAC mini Core2Duo2,26 GHz 4GB RAM, 499GB HD, MAC OS 10.6.4 Irbis
gumová podsvícená klávesnice + tablet
iPhone3GS černý 29GB
iPad 59GB 3G

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: EasyShare

17:57:55 24.10.2011

To je tedy radost. Koukám jinak, že lidí s vadami přibývá viz http://forum.mujmac.cz/read.php?117,5268195 .

Něco mi říká, abych do iMAcu šel, asi to bude i teď studentská akce -12%. Jenže mít hned na novém zrnko "něčeho" pod sklem, hmm to nicmmoc není. Na macmini sleva žádná a navíc teď novinka bez mechaniky...

Taky se divim, že ještě prodávají iMacy na Snow Leopardovi. Raději bych měl předinstalován Lion. Četl jsem, že to někomu při přechodu ze Snow Leoparda na Liona v iMacu nějak blblo. Větrák na plný kvalt a už nezpomalil. Proto bych raději již z fabriky na Lionu, ačkoliv je uptodate program na free Liona.

Citovat příspěvek

17:30:40 23.10.2011

Bohužel od dob bílého iMaca se to spíš jen zhoršuje. Pro mě osobně i design
vzhledový nejen funkční.

Měla by být, pokud jsem to správně pochopil.

--
MAC mini Core2Duo2,26 GHz 4GB RAM, 499GB HD, MAC OS 10.6.4 Irbis
gumová podsvícená klávesnice + tablet
iPhone3GS černý 29GB
iPad 59GB 3G

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

17:24:54 23.10.2011

Něco jsem o prachu pod sklem, ne-li uvnitř LCD četl tady na webu. Docela mě to překvapilo. Jednalo by se mi o iMAc 21,5". To je problém i s aktuálními verzemi, co jsou právě na českém applestore? Je záruka přes český apple stpre 2 roky?

Je fakt, že pc (větrák CPU) vysávám několikrát do roka, když větrák začne jet na plné otáčky. To mi indikuje, že je pod větrákem v chlazení nános prachu.

Doma sice je nekuřácké prostředí, ale bezprašné to nebude. Neznám domácnost, kde by nevytírali podlahy a neluxovali...

Jinak bych řekl, že macmini vyjde cenově nastejno. Nutná externí mechanika, klávesnice, myš, LCD panel. Rád bych vše origoš, ale LCD Cinema je cenově skoro jako nový iMac.

Prach je známá věc i v servisech viz http://www.macservis.cz/

cituji:

"Prach v iMacu. Záruka nebo ne?
29/03/2011 10:56
Prach pod sklem u počítačů v záruce čistíme zákazníkům zdarma.
Pokud je prach unitř displeje a počítač je v záruce, posuzuje se závada individuálně. Přitom hraje roli:

1. Množství prachu v počítači obecně
2. Míra prachu v displeji
3. Stáří počítače

I když by byl počítač starý 2-3 roky a měl displej zaprášený, nemusí to být důvod k nahlížení na závadu, jako na záruční. Pokud se velké množství prachu do displeje dostalo už první rok a současně v jiných částech počítače bylo prachu málo, zatím vždy jsme reklamaci uznali.
Objeví-li se závada až druhý rok od vyrobení, je pravděpodobnost, že by se jednalo o uznatelnou záruční závadu je u nás velmi malá. Přitom se stále posuzují a hrají roli individuální aspekty 1 až 3 viz výše, které lze zhodnotit až po provedení diagnostiky v našem servise. "

Citovat příspěvek

14:01:45 23.10.2011

2 Buf: jaké apps chybí? Mě osobně nic závažného.

2 EasyShare: iMac bych doporučil max staré verze. Nový pouze výkon a stále větší problémy s prachem, přehříváním a leskem. Ive toto prostě nezvládl, bohužel.
Sám v pohodě jedu na minim :) Jen sehnat kvalitní LCD je těžké. (iMac má kvalitní LCD, ne však kryty a podobně)

Citovat příspěvek

12:16:12 23.10.2011

Lego jako takové, na něm jsem vyrůstal :-D. Lego ve formě PC je u mě v poslední době nutné zlo. Stolní PC budu mít skoro 6 let a už začíná selhávat. Není na něj tolik spolehnutí. To jsem u něj dělal několik upgradů. VGA, HDD, zkl. deska, chlazení CPU, s těmito problémy jsem se setkal...

Zajímala by mě životnost iMAcu jako takového. Uvažoval jsem o Macmini, ale nechce se mi používat pc LCDéčko, které mimochodem po 5ti letech jde taky do "kopru", vady obrazu...

Když si zpětně vzpomenu, tak důvod koupě MacBooku byla spolehlivost, vzhled a kvalita vůči pc notebookum. Tehdá jsem totiž za rok vyreklamoval po sobě 3 různé notebooky (vady: zkl. deska, grafika, systém napájení). Ještě, že jsou ty 14dní zkušební lhůty, jinak bych se zbláznil...

MacBook sice také není svatý, ale podstatně méně závažné problémy. Klasické problémy s plasty, ale díky programu Applu výměna dílu i po záruce. Teď tedy baterie, ale mid 2007 je tím celkem známý.

Jen se chci ujistit, že by byl iMac schopný bezproblémového provozu těch 5-6 let.

Citovat příspěvek

23:04:56 22.10.2011

Nj, holt pri srovnavani proti stavebnici to bude vzdycky tezsi.
Ale spis nez rikat "muzu si hrat s legem", je mozna lepsi se zeptat sam sebe "potrebuju si hrat s legem?".

Citovat příspěvek

21:47:10 22.10.2011

Jasně, je tu Mac Pro, ale 80000,- mi přijde za bednu hoodně. PC bednu koupím za 25000,- a klidně s 12GB RAM. Přitom na Macu Pro je 6GB RAM...

Citovat příspěvek

21:41:40 22.10.2011

Když opomenu klasiku jménem pc viry, které si natáhne člověk do PC většnou vlastní vinou. Co udělat, když mi v iMacu odejde grafárna, nebo budu chtít vyměnit disk a doplnit RAM?

Nejsem bohužel typ člověka, co každé 2-3 roky kupuje nový stroj, ale o to zase něco upgraduji podle svých potřeb. Jsem sám schopen diagnostikovat a vyměnit vadný díl. Jenže to u iMacu asi plati nebude, když se dostanu k hardwaru pouze přes LCD. Nesnášim integrované zvukovy na motherboardu kvůli kvalitě. Tak si mohu vybrat a koupit, jakou budu chtít, rozšiřujících slotů je u pc dostatek. Dále mohu mít klidně 3 HDD a jet v režimu SLI na dvě grafárny. Vyměnit chlazení u procáku atd.

Spíše by mě zajímalo, jestli iMac za tolik opravdu stojí? OSX určitě, ale co hardwarově ?

Citovat příspěvek

Autor: Buf

21:32:45 17.10.2011

Bohužel je stále nedostatek českých aplikací. Spousta aplikací, které jsou prostě jen pro win. Proto mám na stole dva počítače :(
Už jsem kolikrát říkal, že applem po 20 letech praštím, mám to roztříštěno na dvou počítačích.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: