MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Převod stereo na 5.1

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Prevod stereo na 5.1

Autor: retardovane kurvy vsak dajte len nazo

12:35:56 08.04.2012

donald22_ Napsal:
-------------------------------------------------------
> Možná jsem to špatně formuloval. Já mám repro 5.1
> s 3x 3,5 jack. Dj console MK1 jako externi zvukova
> karta. Filmy podporovane 5.1 zvuk hraji dobre, ale
> obyčejné mp3 ne. Proto sháním nějaký program na
> unmix nebo něco podobného, který by automaticky
> převáděl zvuk do vsech repro

Citovat příspěvek

Re: Převod stereo na 5.1

Autor: Kokain

20:18:35 01.10.2011

Převést stereo do 5.1 kanálu respektive do DTS jde programem SurCode DVD-DTS. Program to převede do DTS formátu, čil ito bude hrát jen na receiverech s DTS dekodérem. Ale pravá 5.1čka to samozřejmě nebude, pouze simulovanej prostorovej zvuk, respektive totéž, jako když na receiveru rozhodíš stereo nahrávku do vícekanálu režimem Dolby Prologic2 nebo Neo6 DTS apod. Takže ve výsledku to bude jen falešný(simulovaný) 5.1 DTS zvuk rozkódovaný z dvojkanálu. Takže pokud máš zesilovač s těmito zvukovými prostorovými režimy typu Prologic2 nebo Neo6, tak si to pusť přes to a nemusíš nic převádět :-) Jsou některý hudební nahrávky v pravé 5.1 DTS,např Metallica-Black album, ale to je dělaný oficiélně ve studiu, kde to těch samostatných 6 kanálů skutečně má. Pár takových titulů oficiálně vyšlo buď na SACD nebo DVDAudio. A ty skutečně hrají v 5.1. Ale pokud mermomocí chceš převést stereo do 5.1, tak použij ten SurCode DVD-DTS program. Převeď si ty mp3 do wavu a wav pak do toho DTS. Ale z té mp3 to ještě víc znehodnotíš, jelikož DTS je dolby digital 5.1 s vyšším datovým tokem. A převádět mp3 do vyššího datového toku, to má za následek jen zhoršení kvality, stejně jako naopak. ;)

Citovat příspěvek

Autor: donald22_

14:13:56 30.01.2010

Na Win7 přes bootcamp s přehrávačem VLC hrajou všechny repro. Nestacilo by například propojit hercules dj console MK1 přes TOSLINK - 3,5 jack ?

Citovat příspěvek

Autor: Ceo

12:37:27 27.01.2010

To není tak úplně pravda. Samozřejmě, že DD nebo DTS to není. Nicméně v tomto případě DPLII funguje jako DSP procesor. Nebude zvuk rozkládat, ale přidá k němu určitý předdefinovaný zadní rozměr. něco jako ozvěna.

Citovat příspěvek

Autor: MiBi

16:56:25 26.01.2010

a kdepak vezme prologicovej dekoder ten prostorovy vektor u MPtrojky :-) Nevezme , takze sic budou hrat mozna vsechny repraky , ale furt to same . Vlk se sice nazere, ale kozy budou mecet pres ty orezane ruchove kanaly vyrazne hure.

Citovat příspěvek

Autor: Ceo

16:15:26 26.01.2010

ert to napsal správně. O to, co chceš se stará DPL II dekodér, který ze sterea dělá prostorový zvuk.

Hledej v nastavení zvukovky nebo plug-iny k ní. Pokud by se to někde mělo převádět, tak tam.

Citovat příspěvek

12:37:08 26.01.2010

Možná jsem to špatně formuloval. Já mám repro 5.1 s 3x 3,5 jack. Dj console MK1 jako externi zvukova karta. Filmy podporovane 5.1 zvuk hraji dobre, ale obyčejné mp3 ne. Proto sháním nějaký program na unmix nebo něco podobného, který by automaticky převáděl zvuk do vsech repro

Citovat příspěvek

Autor: MiBi

8:46:47 26.01.2010

Naopak to jde napr http://www.gefen.com/kvm/dproduct.jsp?prod_id=5980 , ihmo ze signalu L/R , kde nejsou zadne dalsi informace a prostorove vektory pro efektove kanaly se bude vzdy jednat jen o pseudo dojem prostoru , podle toho , jak si to zvukove DSP usmysli . Prevest analog L/R na digital jde samozrejme take , ale prostor tam nebude http://www.gefen.com/kvm/dproduct.jsp?prod_id=5278

Citovat příspěvek

6:01:03 26.01.2010

Přesně tak, mám ten samý problém. Pouze u DVD a to jen u nekterych mi hraje zvuk na vsechny repro. Jinak jako externí zvukovku mám Hercules DJ Console MK1. Akorát na Mac OS X nejsou žádné utilitky :(

Citovat příspěvek

Autor: ert

5:17:22 26.01.2010

s externím zesilovačem DOlby logic Pro by to mohlo jít

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: casey

23:51:33 25.01.2010

Mně by se to třeba taky líbilo... Mozek lze snadno oblafnout, takže může získat falešný dojem, že to opravdu hraje prostorově :D
Teď mám zadní repráky jenom na to, aby tak jednou za rok prolétla nějaká raketa, když si pustím Jamese Bonda :)

Citovat příspěvek

Autor: Irreversible

21:51:59 25.01.2010

K čemu takovou blbost potřebujete? Aby na vás z pěti kanálů hrálo to samé, jo?

Citovat příspěvek

Převod stereo na 5.1

21:17:18 25.01.2010

Chtěl jsem se zeptat, zda existuje nejaky soft pro automatický prevod běžné mp3 do všech 5.1 repro. Nebo nějakej jiné řešení? Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: