MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Error code -50

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Error code -50

Autor: MicekFlicek ♂

11:04:36 11.02.2017

Snažim se kopírovat data z jednoho disku na druhý (oba interní).
A naskakuje mi error code -50
Někdy error code -36, netušim, kdy a z jakého důvodu se ty dvě hlášky liší.
Kopíruju-li adresář, vytvoří to na cílovém disku adresář, ale nezkopíruje do něj soubory.
Cílový disk jsem nově formátoval, zdrojový disk samozřejmě ne, potřebuju ta data zachránit.

- Zkoušim disk utility First aid.
- zkoušim je pustit i Repair mode. V obou případech stejné: Systém se tváří, že něco dělá, pak naskočí radostná zpráva hotovo a že je vše v pořádku. Data stejně kopírovat nelze. Co mi přijde ještě divnější, dělají mi to i jiná data z fyzicky jiného disku. Že by měly HW problém hned dva disky, to je asi málo pravděpodobné.
- Zkusim Duplicate - a udělá mi to duplikát. Bohužel ani s ním nemůžu manipulovat.Kupodivu ho můžu smazat.
- Zkouším přejmenovat. To můžu. Ale kopírovat stále ne.
- Zkouším se nastavit jako majitel (což bych měl být vždycky, na kompu není jiný majitel), dovolí mi to "převzít vlastnictví, ale nic dalšího se tim nezmění
- Další pokus (on by mi pomohl jen u některých souborů, ale sláva za to): Přeuložit MOV. Chvíli tovypadá nadějně, pak naskočí chyba error -60 (pozor inovace).
- Problém se zdá se týká jen souborů nad nějakou velikost, když je to cca pod 1MB, jde to, bohužel ani tady ne vždy. Nevim proč a c je dělící moment.
- Našel jsem nějaký návod na http://applelives.com/fix-error-code-36-copying-files-finder-app.html. Udělalo to to, že místo error code -36 mi naskakuje -50, jinak stále všechno špatně

Všechny disky jsou Mac journal formátované. Soubory, které chci kopírovat (většinou jsou to videa) přitom můžu normálně otevřít a pustit si je. Existují, jen jako by tam bylo něco v systému, co mi zakazuje je mazat, přenášet nebo kopírovat.
Tak na mě padá docela zoufalství. Nevíte někdo - existuje někde přehled těch kódů? Na mě chování kompu působí, jako když je tam nějaký systémový bug, ale ne na disku, ale v nastavení práv zacházet se souborem.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: