MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Koupě bazarového Macbook Pro 2012 na produkci hudby

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Koupě bazarového Macbook Pro 2012 na produkci hudby

Autor: Nikolas.B ♂

23:50:42 25.12.2016

Zdravím všechny jako nový uživatel fóra :)

Rozhodl jsem se že přejdu z Win na OSX. Po dlouhém rozmýšlení jsem nakonec oželil retinu a vybral z macbookarny ročník 2012 který lze upgradovat.
Konkrétně: 13" i5 2,5 GHz s tím že ho vylepším na 16GB ram a SSD disk Samsung Evo 250 Gb. Přemýšlel jsem i o model s retinou ale tolik peněz nemám navíc bych musel došetřit o dost víc protože v základu s 16GB ram je cena jinde. Retina na mě působí tak, že když bych volil model s 8GB ram a i5 tak nebude tak výkonný jako můj uvedený model bez retiny (upgradovaný) navíc retina žere víc výkonu :?:
Macbook hodlám využívat hlavně k produkci hudby kterou skládám. Z Cubase přecházím na Logic X (myslím že bude fungovat lépe) ve kterém budu používat pluginy jako EZ Drummer, Guitar Rig a další. V projektu zhruba do deseti pluginů. Je důležitá nízká letence kvůli monitoringu kytary a zpěvu. Vlastním firewire externí zvukovku. Dále občas Photoshop, editace videí a běžnou uživatelskou práci.

Pro porovnání jsem na Win pracoval s tímto a vše šlo plynule:
AMD FX 8 Core AMD FX - 8120 - 3.10 GHz 8 core (osmijádrový) - porovnejme s i5 2,5 GHz.
8 GB ram Corsair Vengeance Red DDR3 1600
SSD Samsung Evo 250 GB
Mac je schopný pracovat výkonově lépe i při nižšch parametrech HW než jsem měl v PC?
Půjde dobře externí 27" LCD Samsung přes thunderbolt na HDMI ?
Bude dostatečný procesor i5 na mém uvedeném 2012 pro operace které chci provádět?
Vystačí tento Macbook podporově na dalších pár let nebo déle když budu pracovat stále se stejným software?
Mám nainstalovat rovnou nejnovější OSX Sierru?
Prosím odpovězte mi na veškeré mé nejasnosti a pochyby. Děkuji za pomoc budoucímu uživateli Macbooku :)
iPhone 6s - 32 GB
iWatch Sport 42mm
Nikolas.B

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: