MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Bezmocnost i s Find my iPhone

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Bezmocnost i s Find my iPhone

Autor: Terscot ♂

18:56:27 16.04.2015

Zdravím,
v pátek mi ukradli v Praze v klubu batoh, kde jsem měl MacBookPro, iPad2, přenosný disk a pár dalších věcí. Škoda jde bezpečně přes sto tisíc. Vše jsem nahlásil na policii, sepsal hlášení a všechny formální věci. Policii jsem také dodal sériová a výrobní čísla vybavení. Když jsem přišel domů, zapnul jsem iCloud a zjistil, že tablet je stále zapnutý díky datové simce a 3G signálu, a lokalizoval se mi. Tablet i mac jsem na dálku zamknul (mac je stále offline). Volal jsem hned na policii a s dvěma pány z kriminálky na místo jel. Hned si stáhnul aplikaci Find my iPhone do iPhonu a cestou kontroloval lokalizaci. I přes to, že rozsah lokalizace byl jen několik metrů, perimetr odpovídal na možné tři rodinné domy. Policie samozřejmě konstatovala, že to nejde zaměřit přesněji a že nedostanou povolení k domovní prohlídce a že mám kdyžtak sledovat, kdyby se tablet pohnul. Takže jsem na místě hlídkoval ještě několik hodin a pak to vzdal a jel dom. Poloha byla s odchylkami stále v oblasti těch tří rodinných domů, kde jeden se zdá nejvíce pravděpodobný. A je tam i nadále. Samozřejmě jsem polici předal informace k číslu simky a k jejímu sériovému číslu, protože mi provider sdělil, že mi nebude zařízení lokalizovat a že se na něj musí obrátit policie. Pak je schopný zařízení zaměřit s přesností metru. Takže jediné co mi zbylo je stále sledovat jak se tablet s možná i zbytkem lupu stále hlásí na jednom místě a postupně mu ubývá baterka. Když se jej pokusím získat sám, tak můžu být sám obviněn z krádeže, vniknutí na cizí pozemek apd. Takže i když vím, kde zhruba zloděj je, protože tablet je mírně poškozený a navíc je na dálku zablokovaný, stejně jako mac, tak nemůžu nic dělat. Policie mi telefon už nebere, asi je otravuju, takže ani nevím, jestli se obrátila na providera, který díky telefonnímu a sériovému číslu může zařízení, které stále aktivně vysílá, lokalizovat na přesnost metru a tím potvrdit jeho polohou. Neřeknu, kdyby to byla bytovka nebo panelák. Můžu jen doufat, že policie podniká kroky k získání možnosti se k němu dostat. Finy my iPhone my je teď bohužel na dvě věci.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: