MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se narodil známý fotograf František Drtikol?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Zálohování apple aperture

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zálohování apple aperture

Autor: Akrastan

19:37:09 18.01.2012

No nevím. Gigovej Ethernet by to možná zvládl - na video to není, ale na fotky... - s dostatkem RAMky na pracovním stroji snad proboha jo... Ale zkušenost s tím nemám. Netuším jak s průběžným ukládáním na disk Aperture pracuje.

Citovat příspěvek

Autor: Kikan

17:19:31 18.01.2012

Děkuju moc za info.
Jako designově to je nádherný, snad to i tak funguje. :) Ještě uvidím co pořídim, musim to pořádně promyslet. Jenom mě mrzí ten QNAP a fungování po síti, ale asi má pan Březina pravdu. Na velký data fotek by to asi stejně nestačilo.

Citovat příspěvek

16:03:07 18.01.2012

Mám disky LaCie a mohu doporučit.
Kupoval jsem je u http://www.maczone.cz/fire-wire-zarizeni_c660.html
a jsem spokojen i s podporou...

Citovat příspěvek

13:11:50 18.01.2012

Takže například WESTERN DIGITAL MY BOOK STUDIO II, můžete doporučit?? :-) Předpokládám, že máte nějaký disk z této série :)

Citovat příspěvek

12:34:46 18.01.2012

Není pravda - FireWire je hodně rozšířeno a na Macu to doposud bylo úplně standardní řešení narozdíl od úplně šíleného USB (jiné disky než FW 800 nemám) - a lze je nasdílet...

Citovat příspěvek

11:56:42 18.01.2012

Děkuji za odpověď pane Březina,
Záloha do NASu se mi líbila hlavně z důvodu, že by mohl být zavřený někde ve skříni a hlavně by na na něj mohlo přistupovat více lidí z více PC. Nejsem příliš zastánce externích disků, které se pak válejí všude po stole. :)
Můj macbook ani bohužel neni vybaven thunderbolt konektorem, takže bych byl opravdu odkázán na firewire a upřímě řečeno, už teď je snad víc thunderbolt boxů/disků než za celou dobu bylo vyrobeno pro firewire :D
No nic, snad Aperute 4 bude officiálně podporovat NAS

Děkuji

Citovat příspěvek

Autor: alis

7:16:02 18.01.2012

Knihovna mimo disk notwbooku byt muze, bezne se to dela. Reseni s NAS a pristupem pres sitove protokoly nepatri mezi nejrychlejsi a hlavne neni oficialne podporovano a rada uzivatelu s Lionem reportovala problemy. Doporucuji pouzit Firewire nebo lepe Thunderbolt

Citovat příspěvek

22:41:47 15.01.2012

22:40:23 15.01.2012

Zapomel jsem zminit, ze by jsem chtel docilit toho, ze by v macbooku knihovna vubec nebyla a ten by tak slouzil pouze jako stanice, ze ktere by se pripojovalo na ten qnap, kde by vse bylo v zaloze. Diky

Citovat příspěvek

Zálohování apple aperture

22:26:44 15.01.2012

Zdravím všechy,
potřeboval bych poradit, jak řešíte zálohování Vaší aperture library??
Mám MBP s pouze 250GB diskem a v tuto chvíli má moje knihovna nějakých 140GB a furt narůstá. Můj ideální nápad by byl nějaký NAS server (QNAP) kde by byl 2x1TB disk v mirroru na který by se celá knihovna umístila. Disk by byl v gigabitové sítí a přistupovalo by se na něj zřejmě přes AFP protokol.
Bude to takto fungovat? Vše je aktualizováno na poslední verze.

Děkuji za informace :)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: