MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Mac Classic

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Mac Classic

Autor: chromnikl

15:00:14 03.06.2011

Zdravím, na jakou verzi Mac Os X se jej snažíš nainstalovat?

Citovat příspěvek

Autor: tomikulus

11:52:16 03.06.2011

Zdravim,

mám maly problem, ktery jak doufam, nebude mit slozite reseni... rad bych si instaloval program, ktery je urcen pro starsi verzi Mac OS 9. Muj Mac OS X mi hlasi, ze nepodporueje verzi Classic. Existuje nejaky synchronizator, ten program je pro me docela dulezity a nemohu se k nemu dopatrat jinudy..

Diky,

tomikulus

Citovat příspěvek

Autor: jakubt

14:47:08 16.11.2009

Kdysi jsem to ve win řešil tak, že jsem nastavil klávesnici nikoliv ruskou, ale takovou, která píše azbukou, ale rozložení má skoro stejné jako u latinky - nejsem si už jistý¨, jaká to byla, ale myslím, že srbská.

Citovat příspěvek

Autor: Pedant

7:59:53 13.11.2009

a ruskou klávesnici/script máš nainstalovanou?

3.11.2009 v 15:31, srnkolev:
> Zdravim,
> podarde mi prosim nekdo - ve windows jsem mel naistalovanrogramek,
> ktery mi umoznil psat azbukou stejne jako latinkou - stejne
> rozlozeni klavesnice..(tzn.napr. ceske G bylo tam kde ruske G).
> Urcite nejsem prvni, kdo to resi...neprisel na to nekdo???
> DIKY

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: srnkolev

15:31:13 03.11.2009

Zdravim,
podarde mi prosim nekdo - ve windows jsem mel naistalovanrogramek, ktery mi umoznil psat azbukou stejne jako latinkou - stejne rozlozeni klavesnice..(tzn.napr. ceske G bylo tam kde ruske G).
Urcite nejsem prvni, kdo to resi...neprisel na to nekdo???
DIKY

Citovat příspěvek

Autor: Akrastan

16:31:27 16.09.2009

co je na nem za systém, co je na nem za prohlizec, jaka verze quicktime etc.

Citovat příspěvek

Re: IMac Bondi Blue

Autor: lukas15

16:00:00 16.09.2009

ahoj mam pocitac IMac Bondi Blue a mam k nemu pripojeny internet ale nezobrazi mi vsechny obrazky co jsou na te strance kde si najdu lepsi vyhledavac pro muj pocitac?

Citovat příspěvek

Autor: ert

6:49:11 25.05.2009

a kláveska je original Apple?

zkratky měněny předtím manuálně?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: stepan

21:22:19 24.05.2009

Dobry den potreboval bych pomoct vypnout uppozornovac vseho co delam v sound jsem tto nenasel,asi jsem zmackl neco na klavescnici protoze se mi prehodilo zkratky na klavesnici a misto ovladani hudby mam menic pracovnich ploch apod, dale kdyz kliknu na soubor a nekam jinem zustane na slozce cerny ramecek vsechno tohle se mi spustilo najednou asi jssem neco zmacknul pomuze mi nekdo PROSIM?

Citovat příspěvek

Autor: bronteus

15:17:20 20.02.2009

Neporadí mi někdo jak nainstalovat ruskou klávesnici a ruská písma do Mac Classicu? Potřebuji si otevřít starší soubory a v standartní instalaci ruštinu nemám. Dík

Citovat příspěvek

Autor: iTriss

12:02:40 06.09.2006

http://www.ciprico.com/pdf_csTech/21020535.pdf a je to ST32430N

Ale já se v tom prd vyznám a hlevně ja ty piny prostě nemám

Citovat příspěvek

Autor: Triss

12:11:22 05.09.2006

Jak mám připojit dva harddisky ana svého Maca??Vždy kdyš je tam připojím oba tak se mi při spuštění objevý disketka s otazníčkem!!! Nemůže to být tím že sou na obouch discích operační systémy :S

Díky tomu kdo mi píchne

Citovat příspěvek

Mac Classic

Autor: Triss

9:55:55 03.09.2006

Nevim proč ale můj Mac se mi sám vypíná asi po 20timinutách ale i přesto že s nim pracuji.....

A automatické vypnutý nemam nastavený..Nevíte někdo čim to je??? :S

Citovat příspěvek

Autor: opat

19:49:05 17.05.2006

Je to něco s Finderem (nebyl nalezen). Z instalačky os 9 nabootovat lze?

Citovat příspěvek

Autor: Šinka

14:54:37 15.05.2006

můžete mi prosím poradit co je to za chybu v OS9, která má č. 41. Nemůžu kvůli ní nastartovat počítač. Děkuji

Šinka

Citovat příspěvek

Autor: martasex

19:22:04 20.02.2006

hoy co se tyce photoshopu neco tu mam ale poradi mi nekdo co si mam splasit jako univerzalni prehravac videa a zvuku pro OS 9.2 ???????? potrebuju aby to melo i nejake plug-iny pro pripad ze mrkfosoft vymisli zase nejaky "bezpecny" format at se da prehrat diiiiiiky.

Citovat příspěvek

Autor: J.P.

18:47:44 19.02.2006

viv> zkus to v jakémkoliv mac bazaru. V čechách je asi milion DTP studií, které na něm vyrůstaly a tipuji, že už dnes mají PS pro OSX. Neřekl jsi nám, po které verzi toužíš, tak to snad řekneš jim.:)

Citovat příspěvek

Autor: viv

1:18:49 19.02.2006

poradi mi nekdo kde sehnat photoshop na macos9.2?mam imac G3 bondi blue,diky

Citovat příspěvek

Autor: Wensdy

17:34:21 17.02.2006

V rámci kvalit jednotlivých programů ano.
Jen to bude chtít dost RAMky. Minimálně 512 MB. Ale i tak nečekej závratnou rychlost.

Wensdy

Citovat příspěvek

Autor: Macmezek

12:02:26 17.02.2006

Vlasním iMAC, G3, 400Mhz, OS 9.2
Chtěl bych si nainstalovat OSX.4, ne CZ lokalizaci.
Pracuji s: InDesign v.2, Photoshop v.6, Illustrator v.10, Microsoft Office 2000 lok.pro Mac.
Bude mi tento sofware fungovat bezproblémově? Na rychlosti tolik nezáleží.
Může mi někdo sdělit své zkušenosti? Děkuji.

Citovat příspěvek

Autor: pajap217

18:51:24 04.01.2006

Pokusim se shrnout cely problem na mem prikladu:
celkem 18 Macu, z toho 12 OS9 a 6 OS X. Na OS X 10.4.* - ovladaci panel Sit (Network), Vnitrni ethernet, nastaveni, zalozka AppleTalk - povolit. Ovladaci panel Sdileni (Sharing) - Osobni sdileni souboru zaskrtnout. V Informacich slozky nebo disku, ktery chceme sdilet - Polozka Vlastnictvi a opravneni: Ostatni - povolit Cteni a zapis.
OS9 - Disk nebo slozka, kterou chceme sdilet - Informace, zalozka Sdileni - toto sdilet zaskrtnout - povolit i Host. Ovladaci panely - Uzivalele a skupiny - vytvorit ucet Host a povolit mu vse:)
Pak to funguje obousmerne....
Co trapi me: Pristupova prava pod OS X. Kde se da nastavit, aby nove vytvorena slozka nemela prava pouze toho, kdo ji vytvoril? Jak donutit X, aby nove vytvoreny soubor nemel skrytou priponu? Chapu, ze ochrana dat je zrejme prioritou dneska, ale jak vysvetlit grafikovi, ze musi u kazde nove vytvorene slozky povolit pristup vsem rucne? Kdyz to povolim na sdilenem disku, tak driv nez se pristupova prava zmeni, tak mu pri kopirovani pocitac zarve, ze nema pravo zapisu...
Omlouvam se za delsi pisani, ale nekam jsem to uz vyventilovat musel:)
Pavel

Citovat příspěvek

Autor: Duffator

12:42:00 02.01.2006

No me hybridni sit - G5, os10.3.9 a Powerbook g4, os 9.2 - beha naprosto bez problemu. jsou spojne pres router. na obou stanicich musi byt zapojen appletalk. a stanice se navzajem vidi. kupodivu os9 vidi G5 okamzite, zatimco kdyz v osX dam sit, tak zobrazeni powerbooku chvili trva.

Ale mam tu jinej problem- k routeru mam pres USB pripojenou tiskarnu. A nedokazu nijak nastavit aby ji pocitac videl jako sitovou. V helpu jsem si precet, ze by se to melo delat pres IP printing, ale v nabidce tiskaren ta moje (oki) vubec neni.

Citovat příspěvek

Autor: micker

17:44:09 30.12.2005

kdyz je na os 9 nastaveny sdileni tak by jabko+K a zadani ip adresy melo fungovat i z os X, u kamarada sem to takhle rozchodil, blby je ze po kazdym restartu to musi delat znovu protoze jedna G4 mu meni ip adresu .-/ divny je ze druha si ju drzi .-(

Citovat příspěvek

Autor: Carevic

14:15:14 24.12.2005

My jsme se vždy konektovali tak, že jsme si nasatvili ručně IP adresy a pak se připojili přes IP, kde jsme ručně zadali adresu vedlejšího kompu. Ale fungovalo to jen z jedné strany a sice z Classicu. Ten kdo měl X tak cizí disky neviděl. Trochu krkolomný, ale fungovalo to.

Citovat příspěvek

Autor: Falcon

17:54:51 23.12.2005

Apple Talk se se zapíná v systémových preferencích a v sharing preferencích se nastavuje co a jak má být sdíleno a s jakým systémem.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

17:30:39 23.12.2005

ad "V Masoxu se musí v ovládacím panelu Sharing (Sdílení) aktivovat AppleTalk."

-zdravim, při dobré vůli realizovat vaší radu jsem v "sharing" (10.3.5) nic o AppleTalku nenašel... ale i bez toho mi přijde dost podezřelé že by se stejné OS viděly po ethernetu s vypnutým AppleTalkem a rozdílné MacOS (OS9 /OSX) pak jen se zapnutým -> nemáte k tomu bližší osvětlení?

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: Daniel Boček

8:55:45 23.12.2005

V Masoxu se musí v ovládacím panelu Sharing (Sdílení) aktivovat AppleTalk.

Citovat příspěvek

Autor: radimv

21:13:59 22.12.2005

Zdravim, taky bych se přimluvil k nějakému osvětlení problematiky "hybridní sítě" s počítači různých MacOS... moje počítadla s OS9 na ty bráchy s OSX taky nevidí.

Zatim zdar

Citovat příspěvek

Autor: Falcon

11:20:57 22.12.2005

Mám iMaca 233 s OS 9.1.4 a bez problému se připojím s G5 na OS 10.3.9. Ale je tam jedna zrada. OS 10 z G5 se předřadí před startovací disk iMaca a kompletně rozhodí preference a iMac se pak sám nerozjede a hlásí, že nemá nainstalovaný operační systém.Je pak nutné iMaca startovat ze startovacího systémového CD se a nebo ho mít stále zapojený v síti s G5.

Falcon

Citovat příspěvek

Autor: vita

19:27:53 19.12.2005

Co udelat, pro to, abych se z OS9.1.1 pripojil na OSX 10.4.3? Ideálně screenshoty nastavení důležitých panelů.
To by se mi líbilo. Ale ac vidim G5 s 10.4.3 nevidim (i pres nasdileni a nastaveni tygra) zadne disky :-o.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: