MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

Lokalizace v 10.7

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Lokalizace v 10.7

Autor: kmarty

11:21:36 29.07.2011

Vypadalo to slibne. Ale Finder to v nabidce nema (navic to pro kazdou aplikaci z nejakyho zahadnyho duvodu vnucuje defaultne "nizozemstinu").

Leda to delat naopak - system mit defaultne v anglictine a kazdou 3rd party aplikaci switchovat na cestinu.

Ale diky za tip, tohle je dobry i pro naprostyho uzivatele.

Citovat příspěvek

Autor: Matujej

10:02:28 29.07.2011

hledejte [bold]Language Switcher[/bold]

Citovat příspěvek

13:38:28 27.07.2011

Vsak rikam ze je to inteligentnejsi :-)

Citovat příspěvek

Autor: FE

13:19:05 27.07.2011

V principu je to sice totéž, ale další aktualizace Mac OS X vám to nastavení už nezmění.
Když ale smažete složku cs.lproj, tak vám ji aktualizace na Mac OS X 10.7.1/2… může zase vrátit.

-FE

Citovat příspěvek

13:12:54 27.07.2011

To je reseni inteligentnejsi nez prejmenovavat/mazat ten [ital]cs.lproj[/ital] adresar v kazde aplikaci, ale v principu jde o totez = tohle musis udelat s kazdou systemovou aplikaci pokud chces mit system EN, ale 3rd party aplikace CZ.

Citovat příspěvek

Autor: fe

12:40:08 27.07.2011

http://www.czechxteam.net/blog/lokalizace/160-jak-zmenit-jazyk-pouze-jedne-aplikace
Funguje jen u některých aplikací.
Na Mac OS X 10.7 NEvyzkoušeno, ale mělo by to fungovat také.

-FE

Citovat příspěvek

10:20:31 27.07.2011

Nechci byt nositelem spatnych zprav, ale ... mam takovy dojem ze jedina cesta jak tohle udelat je z kazde systemove aplikace u ktere chce mit EN (resp LOCALE=C) vypraskat ven adresar [ital]cs.lproj[/ital] (z adresare [ital]Resources[/ital], nebo kde to presne je, v kazdem tom [ital]Program.app[/ital]).

Proste takova "opacna" cesta nez delala ceska lokalizace pro predchozi OS X.

Druha moznost se smirit bud ze bude cesky i cely system, nebo ze naopak bude vse pouze anglicky.

Mam podobny problem - ani ne tak ze na mne aplikace mluvi cesky (na to se da casem zvyknout) jako to, ze chteji abych na ne mluvil cesky vcetne diakritiky. Napr. Spotlight s jeho "A", "NEBO", "NE" namisto tradicniho "AND", "OR", "NOT", i kdyz to teda jeste jde.
Ale takovy "druh:připomínka" namisto "kind:todo", to uz mi vazne vadi. Proc aspon nenechali i pouziti anglickych vyrazu kdyz to zvladli u nazvu programu kde "Náhled" jde najit pres "preview" a podobne).
Ono teda obecne mi vadi ze zrovna Spotlight neumi transliteraci. Resp. umi, ale pouze pro Latin1 znaky. Takze pri hledani "nahled" najde i "náhled", ale uz nezvladne najit "připomínka" kdyz zadam "pripominka" (poznamky o nauceni se psani diakritikou si prosim nechte od cesty, mnohdy to neovlivnim - napr. kdyz hledam v mailech ktere jsem ja nepsal a ktere mi chodi jak "cesky", tak "česky").

Citovat příspěvek

Lokalizace v 10.7

Autor: akuhtr

17:52:13 21.07.2011

Neví prosím někdo jan v Lionu mít česky aplikace 3. stran, ale system a aplikace od apple anglicky? Zvykl jsem si na En system a ted je lokalizovno mnohem více než je mi milé.
V System preferences -> Language & Text měním vie, ale možnost jen systém jsem nikde nenašel.
Předem děkuuji za reakci

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: