MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Odkud pochází fotografka Anne Erhard?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

odinstalování české lokalizace

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: odinstalování české lokalizace

Autor: wendy7

6:51:52 29.12.2010

zde jssem něco našel:http://www.czechxteam.net/zpravy/lokalizace/108-macosx-10-5-8-cz

hlavně pak se CZ špatně dostává pryč :D :D :D :D

Citovat příspěvek

Autor: jo96

16:19:04 28.12.2010

ja proste nikde tu lokalizaci pro 10.5.8 nemuzu najit na strankach apcomu uz nic neni ,ti se na to docista vykaslali ...

Citovat příspěvek

Re: odinstalovani ceske lokalizace

Autor: Pedant

20:20:21 11.10.2010

smaže, musel bys ji ručo povypínat, aby nebyla ve složce s ostatníma
lokalizacema

9.10.2010 v 22:47, Krtek1:

> Ten monolingual jsem nikdy nepoužíval a neznam ho, nesmázne mi i
> češtinu z iTunes, iPhoto apod. který mam lokalizovaný ?
> --

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Krtek1

22:47:11 09.10.2010

A sakra. Dlooouho jsem odkládal změnu češtiny z tý "starý" na "novou" včetně upgradu na 10.6.4 nebo co je teď aktuální. Práce s 10.6.2 je poslední dobou nesnesitelná (pády OS, zatuhávání při práci v síti, Snžeharda shodí i bylbě vytažená fleška atd atd...). někdo mi řikal že 10.6.2 je dost zabugovaná a to je asi muj problém.
A teď koukam že v instalátoru fakt ta možnost odebrat češtinu neni :-( Já si schovávam instalačky všeho co jsem do kompu kdy dával takže mam tu správnou češtinu na 10.6.2 a holt to ta neni :-(
Ten monolingual jsem nikdy nepoužíval a neznam ho, nesmázne mi i češtinu z iTunes, iPhoto apod. který mam lokalizovaný ?

Citovat příspěvek

Autor: fe

22:30:58 05.01.2010

Doufám, že si mohu dovolit shrnout a uzavřít vlákno neboť jsem si to celé na vlastní iMac/iBook vyzkoušel.

K odstranění lokalizace z Mac OS X 10.5.8 lze použít návod z http://www.istylecz.cz/lokalizace/lokalizace.html a k odinstalování se používá instalátor a jeho nabídka "Lokalizace"->"Odstranit českou lokalizaci…"

V instalaci lokalizace Mac OS X 10.6.2 od apcom.eu nabídka "Lokalizace" s příslušnou podnabídkou "Odstranit českou lokalizaci…" prostě není - bohužel.

Takže k dnešnímu dni si můžeme odinstalovat lokalizaci z Mac OS X 10.5.8, ale naproti tomu z Mac OS X 10.6.2 lokalizaci prostě pomocí instalátoru nedostaneme - na Mac OS X 10.6.2 musíte použít Monolingual nebo jiné pomocné aplikace.

Citovat příspěvek

Autor: rado2711

21:56:10 05.01.2010

inak ja mam 10.6.2 a tiez mi nesla cestina odinstalovat nijakym sposobom. nakoniec reinstal a uz ju tam nedam:)

Citovat příspěvek

Autor: P.Beran

21:06:33 05.01.2010

Díky moc (tu)

Citovat příspěvek

Autor: petatom

12:24:26 05.01.2010

A jinak, pro ty, kteří i nadále odmítají číst RTFD, zde je návod přímo od ...

http://www.istylecz.cz/lokalizace/lokalizace.html

Citovat příspěvek

12:15:40 05.01.2010

Aktuální obraz disku s instalací české lokalizace verze 10.5.8:

http://lokalizace.apcom.eu/downloads/Czech.dmg

Aktuální obraz disku s instalací české lokalizace verze 10.6.2:

http://lokalizace.apcom.eu/downloads/macosx/Czech.dmg

Upozorňuji, že bez platného registračního jména a seriového čísla nepůjde čeština ani nainstalovat, ani odinstalovat!!!

Citovat příspěvek

Autor: P.Beran

10:08:43 05.01.2010

Pro T.Sochor: Pochopil jste můj dotaz naprosto dokonale a je to přesně můj problém do posledního slova a dokonce i číslice. Jen jsem to nenapsal tak dokonale a podrobně aby to pochopili i takový, kteří poradí, že je třeba číst přiložené dokumenty.
Pro ty moudře radící: Jen je třeba si přečíst dotaz a pak dělat z druhých negramoty. Ono je totiž problém na něco poklepat, když to nemáte. Tak ještě jednou – nemá někdo uloženou na svém odkladišti tu odinstalaci češtiny 10.5.8 (každá jiná verze NEJDE POUŽÍT). Na nových stránkách lokalizací Apcomu není a staré stránky na které jsou všude nefunkční odkazy již neexistují. Ještě bych chtěl upozornit, že jsem „prohladal“ kdeco a pak jsem požádal o radu, ale kde nic není ani smrt nebere. Tak se i já přídám: Pokud někdo má opravdovou (ne hraběcí) radu, tak ji uvítám. :)

Citovat příspěvek

Autor: T. Sochor

11:59:00 03.01.2010

Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát: bohužel lokalizaci nelze z balíku, z kterého jsem češtinu intaloval (na verzi 10.5.2) odinstalovat, protože se odmítne spustit (hlásí nesprávnou verzi systému). A adresa http://lokalizace.apple.cz je už dost dlouho nefunkční. A mimochodem: SL lze instalovat i přes český OSX10.5, ale migration assistant nefunguje dobře (nepřenese aplikace), zřejmě proto, že se jinak jmenuje příslušný adresář.
Pokud někdo má opravdovou (ne hraběcí) radu, tak ji uvítám.

Citovat příspěvek

Autor: petr_x

11:40:25 01.01.2010

To je pořád dokola...

Instalaci lokalizace v SL 10.6.. prostě není možno z instalátoru odinstalovat proto,
že nová lokalizační parta pod hlavičkou Apcom tam tu možnost bud zapomněla
implementovat a nebo z nějakého moudrého důvodu vůbec NEDALA !!!
Mám prostý problém,kdy mi aplikace neběží pod CZ lokalizací a třeba Adobe Ilustrator
zase ne pod EN scriptem,jednoduše spadne(ověřeno i pod 10.5.8 cz).(td) (td)
Podotýkam že před instalací lokalizace vše pod oběma scripty makalo.

Bylo by fajn,kdyby to někdo kompetentní dal konečně do pořádku.

Všem přeji úspěšný nový rok, ať Vám Mackové dupou jak králíci a hodně zdraví. :)

Citovat příspěvek

17:57:09 28.12.2009

Tak to dopadá vždy, když někdo nečte přiložené dokumenty RTFD.

[quote]
[bold]Odstranění české lokalizace[/bold]

Poklepejte na ikonu aplikace „Česká lokalizace Mac OS X“, která se nalézá na tomto obrazu disku, a z hlavní nabídky vyberte příkaz Lokalizace > Odstranit českou lokalizaci a dále postupujte podle instrukcí na obrazovce.

Poznámka: Můžete též z počítače odstranit uloženou licenci. Z hlavní nabídky programu „Česká lokalizace Mac OS X“ vyberte příkaz Licence > Odstranit licenci z tohoto počítače.[/quote]

Citovat příspěvek

Autor: rado2711

17:11:07 28.12.2009

Ak nechces hladat tak si nainastaluj [url]http://freemacsoft.net/AppCleaner/[/url] a v zlozke other to tam najdes

Citovat příspěvek

Autor: Petr Beran

15:50:02 28.12.2009

Prosím o radu, kde stáhnout odinstalaci češtiny z 10.5.8 abych mohl nainstalovat snow leoparda. Díky moc

Citovat příspěvek

Re: odinstalovani ceske lokalizace

Autor: ert

17:05:58 28.10.2009

jaký je důvod odstranit?

napsal bych lokalizátorům
> A jak odinstalovat českou lokalizaci v 10.6? V instalátoru ta možnost už není. Je tam jen možnost odebrání licence z počítače..nechci systém reinstalovat.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Kattie

17:00:34 28.10.2009

A jak odinstalovat českou lokalizaci v 10.6? V instalátoru ta možnost už není. Je tam jen možnost odebrání licence z počítače..nechci systém reinstalovat.

Citovat příspěvek

Autor: Churchill

19:07:46 03.10.2009

No já češtinu neodinstaloval a SL jsem tam drcnul úplně v pohodě ...

Citovat příspěvek

Autor: Bobeš

20:04:21 30.09.2009

Ahoj,
http://lokalizace.apcom.eu/documentation/

(úplně dole)

Citovat příspěvek

odinstalování české lokalizace

Autor: evulinka

20:41:04 29.09.2009

Dobrý den,
právě jsem si koupila nového snow leoparda a bylo mi řečeno že pokud si ho chci nainstalovat musím odstranit českou lokalizaci na svém počítači. Můžete mi prosím poradit jak ji mám odstranit??? Předem díky Eva.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: