MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Jaký fotograf/ka získal/a cenu za nejpopulárnější příspěvek v Nikon Photo Contest?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

náhrada za Zoner

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: náhrada za Zoner

Autor: mck

14:44:44 28.01.2012

diky ze jste se rozepsala a za me se i zeptala :). Dnes resim PRESNE ten samy problem a zatim se smiruji jen tezce.. ze zoner je pro me minulosti :(. Doufam ze se s tim vyporadam..stejne jako vy... a nebo..az se vratim z cest.. air Maca ..zahodim pod postel..vytahnu pc :) a PORADNE SI UDELAM poradek .. se Zonerem :) lol

Citovat příspěvek

Autor: romana

20:17:21 06.01.2012

Jako iniciátor(ka) této diskuse, musím říct, že po pul roce používaní Macu už nejsem tak zoufalá, naopak začínám oceňovat různé věci a už bych se asi k PC nevrátila. Byla jsem zvyklá používat zoner k rychlé editaci a prohlížení fotek plus jsem kombinovala Photoshop k dolaďování detailů u těch nejlepších. U maca jsem nemohla přijít na to jak to udělat v tom základním programu na fotky (iPhoto) aby se mi nekopírovali do počítače, to jsem nechtěla. Taky mi přišlo, že to nemá téměř žádné editační nástroje. Nakonec pomocí googlu a různých diskusí jsem pochopila, že buď Lightroom nebo Aperture. Jelikož jsem Lightroom už měla instalovaný, odhodlala jsem se ho vyzkoušet, ze začátku dost tragédie, protože nerada čtu návody a ta pracovní plocha mi ze začátku přišla dost nesrozumitelná, ale nakonec jsem do toho nějak pronikla, a musím říct, že se mi to líbí, samozřejmě dál kombinuji s Photoshopem, protože např. tam nejdou udělat jemné korekce, nebo např. rámečky atd., ale fotky mám stále na disku a Lightroom má jen náhledy. Co se týká rychlosti, nevidím rozdíl od Zoneru, naopak tem import probíhá mnohem rychleji, jsou to jen náhledy. Nechápu ještě sice jak správně třídit a označovat ty fotografie, ale doufám, že se to dozvím na blížícím se kurzu v IDIFu :). Mám parellels desktop a taky jsem zkoušela variantu, že budu dál pokračovat v zoneru jako dřív, ale začalo mi to dělat dost divné věci, jako duplikovat foldry apod, takže to jsem nakonec taky zavrhla. Tak jsem se trochu rozepsala, jen jsem chtěla vyjádřit podporu a napsat svůj dnešní pohled na věc.R.

Citovat příspěvek

Autor: Lord Faramir

16:06:23 06.01.2012

Před pár dny jsem se stal majitelem Mac Mini a řešil jsem stejný problém. A nakonec jsem chca necha nainstaloval do Parallels Windows 7 a do nich Zoner (+ Windows Live Mail, Writer a MS One Note, ani pro jedno není na Macu alternativa a bez těchto programů se neobejdu). Běhá to bezvadně, ale pravda je, že jsem si rovnou pořídil 8 GB RAM a zřejmě budu muset brzy pořídit pro systém a programy SSD, dodaný disk je neskutečně pomalý, takže bude jen pro data. Snad se časem objeví i "nativní Zoner" a další apps.

Citovat příspěvek

Autor: gagu

13:20:34 06.10.2011

na internetu jsem našla řešení pro zoner- použít program wine. Pak prostě nainstalovat bezvadný zoner.(fanapple)

Citovat příspěvek

22:39:33 08.07.2011

Jasně díky, kurzy IDIFu znám, asi to bude nejlepší řešení :)
Díky všem za odpovědi. R,

Citovat příspěvek

Autor: alis

0:22:32 05.07.2011

1) to co vam nabizime neni nahrat do knihovny 60GB fotek, ale nechat v knihovne udelat odkazy na tyto fotografie s tim, ze do knihovny se zapisi pouze nahledy a informace o tom, kde lezi original

2) 60GB knihovna by problem nebyl. Ta moje v Aperture ma dnes cca 300GB a neni problem. Zalohovani delam automaticky pres Time Machine a ta zapisuje samozrejme pouze rozdil od posledni zalohy

Obecne bych vrele doporucil navstivit nejaky kurz. Bud:

http://www.idif.cz/cs/iLife.php pro iLife
http://www.idif.cz/cs/aperture.php pro Aperture

Citovat příspěvek

12:01:32 04.07.2011

Takže si mám nahrát těch 60GB do knihovny? Opravdu to tak máte? A jak to děláte, když chcete po určité době zálohovat knihovnu, to potom zase celý tento soubor převádíte na externí disk? Nebo existuje něco jako v iTunes synchronizace? R.

Citovat příspěvek

22:10:51 03.07.2011

Presne tak. V Aperture jde to same udelat pres referenced files a cely disk se da nacist najednou pres File - Import - Folders as Projects

Citovat příspěvek

Autor: Akrastan

22:06:16 03.07.2011

Buď můžeš mít několik knihoven - pohotovou na disku v počítači, ostatní někde jinde - a pří startu iPhoto se stisknutým "option" (stisknout bezprostředně PO kliku na ikonu aplikace, jestli nechcete skrýt všechna ostatní otevřená okna) volit, se kterou pracovat.

Nebo můžeš v předvolbách nastavit, že si fotky nepřeješ do knihovny kopírovat, ta Ti pak udržuje o nich jenom přehled - databázi - ale to moc nedoporučuju, protože iPhoto se nijak nedozví, co jsi s fotkami udělala, když nebylo zapnuté, a hrozí, že v tom budeš mít nepořádek nebo se Ti knihovna úplně rozsype, když bys do složek s fotkami pak ručně zasahovala.

Pokud jde o tu organizaci, nemusíš tam mít jen alba, ale ta můžeš z prostředí programu organizovat do libovolně vnořených složek - prostě v menu vybereš File "new folder" a je to...

Citovat příspěvek

18:44:51 02.07.2011

Děkuji všem za reakce, chtěla bych se zeptat ještě na jednu věc. Chtěla bych si prohlížet a upravovat fotky, které mám všechny na externím harddisku, nerada bych je importovala do počítače,je to opravdu hodně velká složka. Jak to děláte vy, jestli jsem to dobře pochopila, tak pro iPhoto si musím fotky naimportovat do knihovny v počítači, což se mi z různých důvodů moc nechce. Omlouvám se za možná hloupé dotazy, Mac je sice skvělý, ale těžko se mi odvyká na některé věci. R.

Citovat příspěvek

18:59:54 01.07.2011

Moznosti je cela rada:

1) v iPhoto muzete organizovat fotky do alb
2) pokud chcete vic kontroly, vetsi prehled a vic uprav, tak Aperture dnes stoji 79USD
3) existuje rada drobnych programku, ze kterych muzete pouzivat ruzne funkce a slozit si reseni

Citovat příspěvek

Autor: musashi

15:23:39 01.07.2011

Bohuzel, nic tak vsestranneho jako Zoner pro Mac ve srovnatelne kvalite bohuzel neexistuje.
Nejspis bude nutno tuto aplikaci nahradit radou jinych aplikaci, v zavislosti na zpusobu pouzivani a pozadovanych editacnich fci.
Take mi trvalo dlouho, nez jsem se s tim smiril, ale zit se s tim nakonec da.
Nejblizsi podobna aplikace je asi ACDSeePro, ovsem cena je naprosto nesmyslna a kvalita je cene naprosto neodpovidajici (subjektivni nazor). Nicmene k dispozici je trial verze, takze mate moznost odzkouset.

Citovat příspěvek

18:33:18 30.06.2011

Tak pardon, ty funkce ořezu a červených očí už jsem našla ;), ale pořád jsem nevyřešila problém s organizací složek.V Events se mi sice nějakým způsoben složky zobrazují,ale je to rozházené. Ještě připojím dotaz na nějaký program na tvorbu panoramat (zase, používala jsem zoner panorama maker, tak něco takového . :) Romana

Citovat příspěvek

náhrada za Zoner

18:03:02 30.06.2011

Dobrý den, jsem čerstvou majitelkou MacBook Pro a potřebovala bych poradit v čem nejlépe třídit a prohlížet, případně rychle upravovat fotografie. Byla jsem zvyklá používat Zoner na rychlou editaci fotografií a teď mám k dispozici iPhoto, tam ale postrádám hodně funkcí jako ořez, editaci červených očí a při importování mé složky s fotografiemi se úplně rozhodily všechny podsložky. Poradíte mi prosím nějaký program nejvíce podobný Zoneru pro Mac? AdobePhotoshop mám, ten ale používám až pro vybrané lepší fotografie. Předem díky moc za odpověď. Romana

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: