MujMAC.cz - Apple, Mac OS X, Apple iPod

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Odkud pochází fotografka Anne Erhard?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Seriály

Více seriálů

MacBook - lokalizace vč. klávesnice

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: MacBook - lokalizace vč. klávesnice

Autor: Tomáš

18:33:41 13.10.2011

opravuji tel. kontakt napsal jsem špatně - 602 263 323..Moskevská 63, Praha 10

Citovat příspěvek

18:31:23 13.10.2011

Myslím si, že jsem platil 1000 Kč + DPH, potřeboval jsem klasickou českou diakritiku + znaky, které jsou v pravé části klávesnice =´¨ú)ů§,.-, atd.... Vím že zákazník co tam byl zrovna když sem to tam dával, tak chtěl kompletně celou klávesnici s ruskou abecedou, to jde taky. Přidávám tedy kontakt na firmu KAVALÍR info@kavalir.cz 602 262 323. (tu)

Citovat příspěvek

Autor: sarga

14:47:13 13.10.2011

Nádhera.Prosím tě kolik tě stálo vygravírování.Díky.

Citovat příspěvek

16:00:39 12.10.2011

Ahoj, řešil jsem českou diakritiku a české znaky na mém macu, a našel jsem firmu KAVALÍR sídlící v Praze ve Vršovicích [url]http://www.gravirovani-laserem.com/notebooky-mobilni-telefony.php[/url], která nabízí počeštění klávesnice. Dělají to laserem, tudíž pak klávesy i svítí..musím jen doporučit! Ještě týž den, co jsem si to k nim dal byl mac hotový.

[img]http://www.gravirovani-laserem.com/img/gravirovani-klavesnice-3.jpg[/img]
.
[img]http://www.gravirovani-laserem.com/img/gravirovani-klavesnice-2.jpg [/img]

Citovat příspěvek

Re: MacBook - lokalizace vc. klavesnice

Autor: ert

2:48:14 08.05.2009

http://macplanet.sk/portal/?p=2070

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: Filip Lepier

2:37:57 08.05.2009

Poslovenčit? Kde?

Citovat příspěvek

Autor: jerry00

17:16:12 06.05.2009

Ještě existuje možnost poslovečit si ho (je to zdarma a podobnost snad nebude na problém. Je to divné ale taky možnost.)

Citovat příspěvek

15:25:14 06.05.2009

Apple patrne pozaduje urcite prodeje.
Cely cesky, ale jen ho znova koupit treba ve studentske edici - take
cesta pocesteni.
Iwork oficialne cesky pouze s ceskym systemem
6.5.09, Filip Lepier <lokalizace@mujmac.cz>:
>
>
> Šedý dovoz? To jako že, když se budou počítače prodávat fyzicky v Čechách,
> tak se Apple začne zajímat, zdali by nebylo vhodné podpořit Češtinu? To je
> velmi nejistá spekulace.
> Ještě pro upřesnění a možná je to hloupý dotaz - česká lokalizace znamená,
> že Leopard, tudíž celý systém je česky? Pokud ji nemám, tak bude celý systém
> anglicky a počeštit ho nelze ani za peníze? Mohu pak mít například iWork v
> Češtině nebo ne?
> --
> Autor: Filip Lepier
> Forum: Lokalizace
> Odkaz: http://forum.mujmac.cz/read.php?147,1895439,3005551#msg-3005551
>

--
MAC mini Intel Core Duo 1,83, 2GB RAM, 149GB HD, MAC OS 10.5.6 Leopard
gumová podsvícená klávesnice + tablet
iPhone3G bílý

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

15:18:35 06.05.2009

Šedý dovoz? To jako že, když se budou počítače prodávat fyzicky v Čechách, tak se Apple začne zajímat, zdali by nebylo vhodné podpořit Češtinu? To je velmi nejistá spekulace.
Ještě pro upřesnění a možná je to hloupý dotaz - česká lokalizace znamená, že Leopard, tudíž celý systém je česky? Pokud ji nemám, tak bude celý systém anglicky a počeštit ho nelze ani za peníze? Mohu pak mít například iWork v Češtině nebo ne?

Citovat příspěvek

14:40:01 06.05.2009

býval kdysi na Tigrovi, ale ted už není, nebot je potřeba zamezit
šedému dovozu, abychom měli lepší podporu češtiny od Apple.

Compy pro Česko prostě kupovat tady, iPody a ostatní jinde

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

14:31:47 06.05.2009

Jiný způsob není? Nikoho takového totiž neznám a čeština by byla fajn, protože jsem nic od Applu ještě neměl a sotva se v tom vyznám česky, natož anglicky.

Citovat příspěvek

14:20:51 06.05.2009

využít seriové číslo od někoho, kdo si koupil Maca ( mini,Pro, iMac,
MB, MBP, Air) a nepotřebuje češtinu

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

14:17:05 06.05.2009

Píšeš, že by mi někdo musel dát licenci, aby se dal počeštit v zahraničí koupený macbook. Jak se k takové licenci můžu dostat? Lze ji někde koupit? Musím znát někoho s macbookem? Zkrátka jak konkrétně se dá takový mac počeštit?

Citovat příspěvek

Autor: yasm

12:37:26 19.03.2009

Chci si koupit Macbook a mám dilema, jestli z eBay UK nebo z eBay USA. Jaký je rozdíl mezi americkou a britskou klávesnicí? Přiznám se, že bych raději z UK - nehrozí možnost doplatku cla.
Díky za odpověď.

Citovat příspěvek

Autor: pomocnik

13:08:05 08.02.2009

U MacBooku se meni cela horni deska i s klapkama. Pokud koupis pocitac s anglickou nebo korejskou klavesnici, tak lze vymenit za ceskou. Stoji to cca 2-2.500Kc bez prace.

Citovat příspěvek

1:04:55 29.01.2009

někdo by ti musel dát licenci

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: rones

0:55:18 29.01.2009

Zdravim,chtel bych se zeptat,pokud budu mit macbook napr. Velke britanie a budu si ho chit pocestit na www.lokalizace.apple.cz tak to opravdu nepujde,kdyz sem ho nekoupil v CR?Dekuji za odpovedi

Citovat příspěvek

Autor: xpetrs

23:34:37 13.01.2009

Já sem dostal Macbooka Pro a po zapnutí (a vytvoření účtu) sem si volil rozložení klávesnice. Je to fakt intuitivní (a to mám angličtinu jenom intermediate ) Jsou tam na výběr 3 možnosti: česká QWERTY, česká QWERTZ a 3. si už nepamatuju.
Anglické znaky se dají psát i na české klávesnci, když se stiskne Option(Alt). Bohužel česká je jenom klávesnice. Kompletní přeložené prostředí od Apple není (to dodává 3. strana). Normálně mám ENG Leopard s CZ-QWERTY.
Nic se stahovat nemusí, všechno je předpřipravené.

Citovat příspěvek

Autor: Stefi

20:22:50 11.01.2009

Ahoj,
co tedy znamená když prodejce připíše k macbooku, že obsahuje plnohodnotnou anglickou klavesnici(a naopak českou) ? Že stejně můžu přepínat i další jazyky bez toho, že bych něco instalovala? - jenom, že ta klávesnice je prostě anglicka, bez háčků a čárek?.
Díky

Citovat příspěvek

Autor: Luboš

9:13:29 15.05.2007

Jednoduché řešení by mohlo být pořídit si Mac přímo z USA a nechat si dovypálit české znaky na US klávesnici v českém servisu - doporučeno Apple Centrem na pražském Anděle. Ale to záleží na tom, jak a kam cestujete...

Citovat příspěvek

Autor: juramac

14:25:30 24.12.2006

Zkus zavolat na ceskyservis.cz . ten dela veskere zarucni i pozarucni servisy a verim, ze by si tam s vymenou klavesnice vedeli rady. Jinak, u MacBooku to bohuzel iz neni tak snadne, jak to byvalo u PowerBooku,klavesnice je tam na pevno s deskou ale verim, ze seriozni servis ti ji vymeni bez ztraty zaruky.

Citovat příspěvek

Autor: hroch32

10:56:57 24.12.2006

Tak to se obávám, že v případě MacBooku platit nebude. Neznám stroj se stejnou klávesnicí.

Citovat příspěvek

10:02:39 24.12.2006

Já si myslím že většina kláves možná bude tipizovaná(moc výrobcu se tím asi zabývat nebude)Bude to nejspíš sekat 1-2 továrny někde v Číně.Alespoň mě připadají všecny stejné.Takže by ti možná pomohli i v nějakém PC servise, těch je jako maku.

Citovat příspěvek

Autor: pavel.kout

22:48:11 23.12.2006

Tam bych viděl problém, samostatné klávesnice mívali jen pro iBook u Tauera. Nejrozumnější by bylo dohodnout se s rozumným servisem, zda-li by vám ji mohl dodat jako servisní díl. Zkuste třeba macservis.cz — zboží z AT, kde by nemuselo hrozit házení klacků pod nohy.

Citovat příspěvek

Autor: Viktor

21:38:00 23.12.2006

OK, myslím, že problematika systému je mi jasná. A lze vyměnit hmatníky na klávesnici, případně, kolik stojí výměna klávesnice?

Díky, Viktor

Citovat příspěvek

15:09:02 21.12.2006

http://www.tauer.cz/produkt/Software/SW-systemovy/Apple-Mac-OS-X-10.4.7-ceske-lokalizacni-DVD/1273

taky dealer?

Citovat příspěvek

Autor: jf

21:44:30 20.12.2006

...na http://store.apple.cz/ mají za 590 (včetně dph) jako samostatnou položku k prodeji, u dealerů bych předpokládal cenu o "pár korun" nižší...

Citovat příspěvek

Autor: Viktor

11:39:48 20.12.2006

Díky, tomu rozumím, nepřecházel bych z win, ale z linuxu (kde to je stejné jako u MacOS) - omlouvám se za blbě položenou otázku. Spíš měla znít - lze jednoduše sehnat české lokalizační balíčky na MacOS a za kolik?

Pamatuju si dřevní doby Apple u nás, kdy sehnat českou lokalizaci byl těžký problém, předchůdce CDS se zuby nehty bránil tomu, aby se instalační diskety (a poté CD) daly nějak jednoduše splašit. Dodnes vzpomínám na děkovnou večeři "U Malířů" za to, že jsem jejímu majiteli umožnil tisknout jídelní lístky i v češtině. Penalizační cena za USB klávesnici u CDS naznačuje, že se politika dovozce v tomto směru nezměnila. A upřímně, signalizuje mě to, že uvažování té party, která sem Macy dováží, se za těch 15 let nezměnilo a že tedy i další problémy, se kterými jsem se potýkal na začátku 90. let, by mě čekaly při koupi Maca v ČR i dnes - což k motivaci koupit Maca rozhodně nepřispívá.

Jde mi taky o to, jestli půjdě (a za kolik) vyměnit korejské popisy na klásnici za české. Blahé paměti, CHG dodávaly Toshiby s anglickou klávesnicí a setem hmatníků a v rámci předprodejní přípravy to v servisu přehazovali. Tak mě zajímá, jestli to je i u Applu a kolik si za to CDS účtuje. Varianta "samolepky" není jednak hezká a profesionální, jednak (u průhledných samolepek) ty korejské znaky budou prosvítat.

V každém případě, díky za informace.

Citovat příspěvek

Autor: czeXit

19:58:24 19.12.2006

mac neni windows abys musel mit nejakou vybranou jazykovou variantu
(resp. neznam nikoho kdo ma multi-language instalaci windows).
u macu muze mit kazdy uzivatel na pocitaci zapnuty takovy jazyk jaky
mu nejvic vyhovuje, pod svym uctem a druhy uzivatel muze mit uplne
jiny :)

je to parada, pracujes cesky, prijede znamy treba z nemecka, chce na
net, prepnes mu system do nemciny...

Citovat příspěvek

Autor: jf

19:54:46 19.12.2006

Viktor: nic jako "korejský systém" neexistuje. V Mac OS X se pouze dají doinstalovat jazykové balíčky. Můžete tedy systém používat v libovolném podporovaném jazyce a dokonce můžete na jednom počítači mít v každém uživatelském účtu nastavený jiný jazyk.

Citovat příspěvek

Strana výpisu

1

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: